19 je niet zo makkelijk' De Vries hekelt adviesgroep RvS wijst bezwaren van de hand Nieuwe entree voor Vlissingen donderdag 3 februari 2011 flöOllll ÉL 15a I? Il DEN HAAG - De Raad van State heeft vooralsnog geen probleem met het nieuwe bestemmingsplan voor een minicamping en paarden- bedrijf op het akkerbouwbedrijf Poppe-Dekker aan de Steengrachts- weg. De Raad van State wees gisteren de bezwaren van buurman H. Va der en paardenhouder Bram van Leeuwen van minicamping en paardenmelkerij De Heksenketel in Veere in een voorlopige uit spraak van de hand. De Raad stelt vast dat Poppe met dit plan geen nieuwe gebouwen kan bouwen. Wel kan hij eventueel een stapmo- len en paardenbak aan de rand van zijn bouwkavel aanleggen. Vol gens de Raad van State zal Vader daar geen onaanvaardbare overlast van hebben, omdat er bomen en struiken tussen zijn woning en Poppes paardenbaklocatie zit. De bezwaarmakers vinden dat Veere Poppe-Dekker een carte blanche geeft voor de ontwikkeling van een recreatiebedrijf in plaats van een boerderij met wat recreatie. Met deze zesde herziening van het bestemmingsplan kan Poppe-Dek ker op elk moment overschakelen op recreatie. Bij Van Leeuwen stel de Veere wel steeds de eis dat De Heksenketel eerst een volwaardig agrarisch bedrijf moest worden. Va der woont op ongeveer honderd meter van Poppe-Dekker. Hij is niet zozeer tegen de recreatieve ac tiviteiten bij de buren, maar vindt wel dat iedere burger in Veere ge lijk moet worden behandeld. oor Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Albert de Vries voelt zich niet aangesproken door het verwijt van de Klankbordgroep Molenwater dat hij de adviesgroep voor de bouw van het theater niet serieus heeft genomen. De Klankbordgroep bracht dins dag haar advies uit aan de gemeen teraad en het college van B en W. Daarin werden ook forse termen als 'schoffering' gebruikt. Volgens De Vries kunnen er evengoed vraagtekens gesteld worden bij de wijze waarop de klankbordgroep zich heeft opgesteld tegenover het college. „Wij hebben de klankbord groep ingesteld voor advies vanuit bewoners hóé je het raadsbesluit voor een park met theater op het Molenwater uitvoert; niet voor ad vies óf we het raadsbesluit moeten uitvoeren." Binnen de klankbordgroep zaten volgens De Vries mensen die als doel hadden de bouw van het thea ter in het Molenwater te voorko men. In haar advies schrijft de klank bordgroep dat die mensen weggin gen 'uit frustratie en onmacht over de houding van het college'. Maar volgens De Vries ging het om voorstanders van het theater plan die zich 'niet senang' voelden in de klankbordgroep. De klankbordgroep adviseert een onderzoek naar de behoefte aan podia in de stad, uitstel, een kleine re schouwburg of een theater op een andere plaats. De Vries her haalt dat hij een opdracht heeft van de raad om een stadspark met theater aan het Molenwater te bou wen. Daaraan in een Plan van Ei sen gekoppeld waarin onder meer de capaciteit van het theater is be schreven. De Klankbordgroep advi seert in feite van dit besluit af te stappen. Dinsdag wordt het advies besproken in het college van B en W. Eind deze maand wil het colle ge de bevolking informeren over de stand van zaken rond de plan nen voor het theater. Jaap van Wallenburg bij zijn boerderij. foto Ruben Oreel Het Middelburgse deel van de nieuwe N57, tussen Nieuw- en Sint Joosland en Serooskerke, gaat overmorgen open. De PZC laat betrokkenen aan het woord langs de oude en nieu we doorgaande route op Wal cheren. Jaap van Wallenburg over wonen naast de tunnel. door Carla van de Merbel Ze woonden zo mooi en rustig: op een boer derij net buiten Mid delburg, tegen de ka naaldijk aan. Jaap van Wallenburg werd er in 1933 gebo ren en is er nooit weggegaan. Al leen 'met het water' (de inundatie in 1944) is hij kort elders geweest. Zijn vrouw Jopie woont nu bijna 55 jaar op de boerderij aan de Oude Veerseweg. Het echtpaar Van Wallenburg is vergroeid met deze plek. Van weg gaan is geen sprake, ook niet nu een nieuwe weg hun de pas af snijdt en er naast hun boerderij een tunnel ligt. Zij: „Mensen zeg gen weieens: 'ga daar toch weg'." Hij: „Maar een oude boom ver plant je niet zo makkelijk." Ze wonen nóg mooi, vinden ze, dus ze blijven. Hun boerderij blijft hün plek. En als je de andere kant op kijkt, hóef je die nieuwe weg niet te zien. Het echtpaar Van Wallenburg ver wacht niet eens veel overlast van het verkeer dat binnenkort over de N57 langs hun huis raast. Kort om: ze accepteren de nieuwe situa tie. Meer moeite hebben ze met het aanvaarden van de huidige situa tie en de afgelopen periode van werkzaamheden. Al een paar jaar ligt hun omgeving op de schop. Het echtpaar Van Wallenburg rijdt geen auto; Jaap doet alles op de fiets. Vroeger kon hij makkelijk van zijn boerderij, via de Oost- perkweg en Ramsburg, naar de stad. Maar deze route is nu door sneden door een brede autoweg en dat betekent een heel eind om fietsen. Gelukkig voor Van Wallenburg is daar wel een oplossing voor. Langs de boerderij komt een fiets pad dat bovenlangs de tunnelope ning naar Ramsburg gaat. Over een maand of drie moet dit pad klaar zijn, evenals de overige asfal- terings- en afwerkingswerkzaam heden in het gebied bij de boerde rij. Nog even geduld dus. Maar het geduld van Van Wallenburg is ver op. Hij ergert zich al zo lang aan de rommel voor zijn deur. „Ik vind het verschrikkelijk. Ik ben slecht te spreken over Rijkswaterstaat. En het is nog veel slechter geweest dan nu." Zijn vrouw beaamt dat ze veel overlast hebben gehad. „Mensen zeggen ook: 'ik snap niet dat ze jul lie zo laten zitten'. Mijn man heeft er slapeloze nachten van ge had." In maart of april moeten de laat ste werkzaamheden in dit ge bied zijn afgerond, zegt Eric Mostert van Rijkswaterstaat. Van Wallenburg krijgt geen compensatie voor de overlast. „Wij geven alleen nadeelcom pensatie aan bedrijven die door de weg of door de bouw ervan financieel schade ondervinden. Mensen kunnen wel bij de ge meente een compensatie voor planschade aanvragen, bijvoor beeld bij waardeverlies van de woning." Rijkswaterstaat heeft niet over wogen de boerderij van Van Wallenburg te kopen. „Dat ge beurt alleen als we- de grond echt nodig hebben voor de weg." Zo blijft de boerderij van Van Wallenburg in ieder geval behouden. En zo overleeft de schuur uit 1701 op nieuw een modernisering. Een eerdere mogelijke bedreiging was immers de aanleg van het Kanaal door Walcheren rond 1870. Om de schuur in zijn oor spronkelijke staat te behouden, is toen de sloot aan de landzijde van de kanaaldijk aangelegd ón der het achterste deel van de schuur door. Morgen: de gevolgen voor de ver keersstromen door de stad Middel burg. De boerderij van Van Wallenburg (links op de foto) ligt vlak bij de tunnel onder het kanaal en vlak bij de N57. Rechts van de N57 ligt industrieterrein Ramsburg. luchtfoto Rijkswaterstaat/Joop van Houdt VLISSINGEN - Beloofd is beloofd: Vlissingen krijgt een nieuwe entree. En eentje die precies aansluit bij haar onlangs samengestelde DNA-profiel ook. Aan het begin van de Paul Krugerstraat zijn aan weerszijden drie grote cor- tenstalen bakken gezet. Daarin komen volgende week resistente iepen. In de middenberm is een paalhoofd (foto) geplaatst. Ertussen komen schel pen. Hetzelfde beeld laat de gemeente straks terugkomen op de Sloeweg, vlak voor de brug. foto Ruben Oreel -3 Bergen op Zoom j Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19