18 'Maar een oude boom verplant Brandstichter onvindbaar Eén boot fietsvoetveer week lang uit de vaart Bellamypark dicht voor aanleg terrassen Laatste voorbereiding voor bouw Bestevaer Weer fietsenruimen bij NS-station OPENiMC N57 Wat verandert er door de nieuwe weg en voor wie? donderdag 3 februari 2011 VLISSINGEN Het fietsvoetveer tussen Vlissin- gen en Breskens vaart volgende week met een aangepaste dienstre geling. Dat heeft te maken met on derhoudswerk aan één van de sche pen van de veerdienst Volgens Veo- lia is dat schip van 7 tot en met 14 februari uit de vaart. Vanuit Vlissingen vervallen de af vaarten van 7.20, 8.20,16.20 en 17.20 uur. Vanuit Breskens vervallen van de afvaarten van 7.45, 8.48, 16.48 en 17.48 uur. Op 15 februari wordt de gewone dienstregeling hervat. VLISSINGEN Het Bellamypark in Vlissingen is vanaf maandag 14 februari afgeslo ten voor verkeer dat van de Nieuw- endijk afkomt. Dat heeft te maken met de aanleg van nieuwe terras sen aan de oostzijde van het Bel lamypark. Verkeer kan via de Spui straat wel op het Bellamypark ko men en ook de parkeerplaats blijft de komende weken beschikbaar. Verkeer wordt omgeleid en daar voor worden borden geplaatst. Het Bellamypark wordt volledig heringericht. Op dit moment wordt gewerkt aan de aanleg van een nieuwe doorgaande weg. VLISSINGEN VLISSINGEN - Met het plaatsen van damwanden worden vanaf morgen de laatste voorbereidingen getrof fen voor de bouwstart van Beste vaer in Vlissingen. Aannemersbedrijf Van der Poel uit Terneuzen neemt die klus op zich. Het officiële startsein voor de bouw van het eerste deelplan van het Scheldekwartier - eentje met veel champagne, zoals wethouder Piet Polderman eerder al beloofde - wordt over een paar weken gege ven door de gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar AM. MIDDELBURG De gemeente Middelburg en de NS kondigen aan op maandag 14 fe bruari op het NS-station fietsen weg te halen die niet tussen de fiet- senbeugels staan. De her en der neergezette fietsen zorgen voor veel hinder. Eigenaren van wie de fiets verwijderd is, kunnen die op halen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitima tiebewijs en passende fïetssleutel van maandag tot en met donder dag van 09.00 uur en 15.00 uur bij Stichting Gered Gereedschap aan de Amesteinweg in Middelburg. Bij NADER De boerderij camping en paarden- pension-stalling De Kreekrug in Grijpskerke houdt binnenkort een open dag. In de PZC van gisteren stond daarbij een verkeerde datum vermeld. De open dag vindt niet plaats op aanstaande zaterdag 5 fe bruari, maar een maand later op za terdag 5 maart. Bezoekers kunnen dan onder meer de nieuwe paar denstal bekijken. Belangstellenden zijn welkom tussen 13 en 16 uur. door Emile Calon middelburg - Het is de spoorweg politie tot nu toe niet gelukt de da der op te sporen die verantwoorde lijk is voor een brand in een trein- coupé. Om die reden doet de politie nu een beroep op het publiek in de hoop dat getuigen iets meer kun nen vertellen over de brandstich ting in de trein Goes-Vlissingen op donderdag 27 januari tussen 0.30 en 0.45 uur. Bij die actie brandde een complete coupe van een reizi gerstrein uit. De politie liet giste ren weten dat de schade zo'n 150.000 euro bedraagt. De brand werd als eerste gezien door een vrouw die nabij Vlissin gen voor een spoorwegovergang wachtte tot de trein was gepas seerd. Ze waarschuwde mensen die daar aan het spoor aan het werk waren. Op hun beurt sein den die de machinist in. De politie hoopt in contact te ko men met een oudere man die in die bewuste trein zat. Volgens de woordvoerder van de politie kwam de conducteur deze man te gen, tijdens zijn ronde door de trein. De man, met lang grijs haar tot op de schouders, had op het moment van passeren door de con ducteur een aantal kranten in zijn hand. De politie hoopt ook dat mensen op de perrons, iets bijzon ders hebben gezien. verNIEUWD De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18