economie 113 effeweg.nl Overleg over cao rijksambtenaren zit vast, acties dreigen Vliegen van Limburg naar Amsterdam en Londen Nijpend tekort aan bijen Binnenvaart ziet kosten stijgen Kleisterlee voorzitter van Vodafone Wehkamp en Beter Bed werken samen Hoger beroep in bouwfraudezaak 'Microsofts Bing goedkope imitatie Google' Kijk op www.weg.nl of bel 0529 - 46 96 67 AÊ GRATIS BR0CHURE201V NIEUW! supervoordelige busreizen donderdag 3 februari 2011 den haag - De onderhandelingen over een nieuwe cao voor de rijks ambtenaren zitten muurvast. Drie maanden na het begin van de ge sprekken zijn de partijen terug bij af De vakbonden bespreken met hun achterban of de tijd rijp is voor een ultimatum en of de amb tenaren bereid zijn in actie te ko men. Eind deze week moet daar meer duidelijkheid over komen, zei on derhandelaar Jan Willem Dieten van Abvakabo FNV. De partijen voerden dinsdag en woensdag overleg, maar konden het niet eens worden over het loon. Minister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken houdt vast aan de nullijn, terwijl de bon den 2 procent meer loon eisen. De komende jaren verdwijnen er door bezuinigingen banen bij de overheid. De bonden willen de garantie dat er geen gedwongen ontslagen val len, maar de minister „kan en wil" die niet geven. Vooralsnog is geen nieuwe af spraak gemaakt om over de cao te onderhandelen. Het ministerie liet weten dat de partijen in maart weer rond de tafel gaan, maar die afspraak gaat alleen over het so ciaal plan dat de gevolgen van be zuinigingen voor het personeel moet opvangen. FNV-onderhande- laaf Dieten en zijn collega Jorick de Bruin van CNV Publieke Zaak willen daar best over praten, maar houden dit onderwerp strikt ge scheiden van de cao-onderhande lingen. De cao voor ongeveer 120.000 rijks ambtenaren liep op 31 december af Op 17 februari houden rijksambte naren en andere medewerkers uit de publieke sector een manifesta tie op het Malieveld. Deze bijeenkomst is niet als cao-ac tie bedoeld maar als protest tegen de bezuinigingen die de overheid sectorbreed wü doorvoeren. De vakbonden zeggen enkele dui zenden mensen te verwachten. beek - Onder de naam Wings of Maastricht wil een nieuw vliegbe drijf vanaf september vluchten uit voeren van Maastricht Aachen Air- port (MAA) naar Amsterdam, Lon den en München. Het vliegveld is een van de trekkers bij de oprich ting van de Limburgse vliegmaat schappij die gaat werken met gelea- sede toestellen en -bemanning. Het businessmodel is in Zweden een aantal keren met succes toege past: op regionale luchthavens met steun van het lokale bedrijfsleven een lijnverbinding naar de hoofd stad opzetten. De bedenker van dat concept, Daniel Langsten (wiens bedrijfWings of Europe vo rig jaar werd opgedoekt) is als con sultant bij Wings of Maastricht be trokken. Sinds oktober 2008 vliegt KLM niet meer tussen MAA en Schip hol omdat die route niet rendabel zou zijn. MAA bestrijdt dat. Volgens vliegvelddirecteur Jan Tin- demans zijn de lijndienstverbin dingen met Amsterdam, Londen en München 'vreselijk' belangrijk voor de regio. Wings of Maastricht wil drie keer per dag naar Schip hol vliegen met een toestel met 32 zitplaatsen. Een tweede toestel met vijftig plaatsen vliegt twee keer per dag naar Londen en naar München. utrecht - Wereldwijd dreigt een nijpend tekort aan bijen en dat kan een groot deel van de voedsel productie in gevaar brengen, aldus de Rabobank in een rapport. De bank wil dat wetenschap, bedrijfs leven en overheid de handen in een slaan om het tij te keren. Het areaal dat beplant is met ge was dat afhankelijk is van bestui ving is de afgelopen vijftig jaar ge stegen met 135 procent. De groei van het aantal bijenkolonies was 83 procent en bleef dus ver achter. De toenemende welvaart in de we reld heeft al geleid tot de consump tie van meer fruit en de komende jaren wordt nog een forse toena me verwacht in landen als China en Brazilië. De bijen kunnen dat al lemaal niet bijbenen. Vooral in de Verenigde Staten en Europa maken mensen zich zor gen over de grote sterfte van bijen, waarvoor geen eenduidige verkla ring bestaat. Volgens het rapport doet dit probleem zich ook voor In Azië, Zuid Amerika en het Mid den-Oosten. Doemdenkers vrezen dat met het uitsterven van de bij de hele mensheid bedreigd wordt, maar zover gaat de Rabobank niet. Belangrijke voedselgewassen als rijst en graan hebben de bij niet nodig, maar zo'n 90 gewassen, waaronder appels, peren en bes sen wel. Ongeveer een derde van de productie van voedsel in de we reld is afhankelijk van bestuiving en die zal voor 80 tot 90 procent moeten komen van bijen. Algemeen wordt ervan uitgegaan dat monocultuur en pesticiden de leefwereld van de bij verslechterd hebben. De Rabobank pleit voor onderzoek, maar wil ook dat tuin ders overleggen met imkers over het gebruik van middelen die het gewas moeten beschermen. Een simpel begin zou zijn niet overdag te spuiten met middelen die het gewas moeten beschermen tegen ongedierte, omdat dan de bij en hun nuttige werk doen. ROTTERDAM De kosten in de binnenvaart zijn vorig jaar gestegen ten opzichte van 2009, vooral door de sterk op lopende olieprijs. Ook in 2011 blij ven de kosten stijgen. Dat zei trans- portonderzoek- en adviesbureau NEA gisteren. In een rapport stelt het bureau dat de kosten voor binnenvaartschip pers vorig jaar tussen de 5,2 en 13 procent zijn gestegen. EINDHOVEN Scheidend Philips-topman Gerard Kleisterlee (64) wordt met ingang van 1 april voorzitter van het Britse telecombedrijf Vodafone. Onlangs werd ook al bekend dat Kleisterlee commissaris wordt van computer fabrikant Dell. Hij is al commissaris van Shell, DNB en autofabrikant Daimler (Mercedes, Smart). Kleisterlee volgt John Bond op. UDEN Beddenspecialist en slaapkamerin richter Beter Bed en online waren huis Wehkamp gaan samenwer ken. Dat maakte Beter Bed gisteren bekend zonder financiële details of duur van het contract te vermel den. Wehkamp gaat een kernassor timent van Beter Bed opnemen. Be ter Bed zal de logistiek voor zijn re kening nemen. DEN BOSCH De twee hoofdverdachte ex-direc- teuren van wegenbouwer Janssen de Jong hebben hoger beroep aan getekend tegen hun veroordeling wegens omkoping van ambtena ren. Hun advocaten hebben dat giste ren gezegd. Ook vijf ambtenaren gaan in hoger beroep tegen hun straf. Het OM gaat zelf in hoger beroep in vier zaken. washington - Google, de grootste zoekmachine ter wereld, beschul digt zoeksite Bing van concurrent Microsoft van het kopiëren van zijn resultaten. De zoekresultaten van Bing zijn vaak een goedkope imitatie, schreef Google op het officiële weblog. De internetgigant bedacht een list om Bing op het kopiëren van de rekenmethode te betrap pen. Het bedrijf legde een onlogische link tussen willekeurige websites en niet-bestaande woorden als tar sorrhaphy en hiybbprqag. Bing gaf even later precies dezelfde uit komst op de zoekterm als zijn gro te concurrent. Microsoft noemt de actie een tri viale spionagestünt. Het bedrijf stelt dat het via een andere zoek tocht met andere algoritmen tot hetzelfde resultaat kwam. Tijdens deze busreis verblijft u in Le Cannet, een voorstadje van Cannes. Van hieruit nemen wij u o.a. mee naar Saint Tropez, Monaco en Nice. Ga ook mee met de natuurtocht door de Gorges du Verdon, de Grand Canyon van Europa. En bezoek Grasse, het centrum van de parfumindustrie. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, toeristenbelasting en vervoer per Comfort Class touringcar Ontdek het zuiden van Engeland tijdens deze afwisselende busreis. Bezoek de prachtige steden Londen, Winchester en Bath. Ontdek de prachtige natuur van Nationaal Park New Forest en bekijk het mysterieuze monument Stonhenge. Sluit de reis af in de studentenstad Oxford! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, overtocht per boot Calais- Dover v.v. en vervoer per Comfort Class touringcar OF WAT DACHT U VAN: 4 dagen Berlijn - Low Budget 8 dagen Verona en Venetië v.a. €109,- v.a. €459,- Vermeld bij boeking de boekcode en maak kans op een stedentrip Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- per boeking. t?f Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen Naam mdhr Dmevr Adres Postcode Plaats Geboortejaar 19 E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen COTE D'AZUR - CANNES EN MONACO Boekcode: Vertrek: 15, 30 april, 10 juni, 26 aug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13