l Provincie maakt mogelijk Bijzondere Chemieloop in Zeeuws-Vlaanderen ../"X Wilt u een statenvergadering bijwonen? Provinciale staten Nazorginspecteur op stap Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zonder chemie geen hardloopschoenen. Chemie en Zeeuws-Vlaanderen hebben een bijzondere band. Chemieconcern Dow is er al jaren gevestigd en opent het fabrieksterrein voor een uniek hardloopevenement. Op zaterdag 10 september organiseren de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) en de landelijke campagne Chemie is over al de Chemieloop over het terrein van Dow. Bijzonder, want dit terrein is normaal gesproken uit veilig heidsoverwegingen afgesloten. De inschrijving hiervoor startte dinsdag 1 februari. Chip "We hebben voor Dow en Zeeuws-Vlaanderen gekozen gezien de bijzondere ligging van het bedrijf en de nabij heid van een natuurlijke omgeving', aldus Irene van Luijken, hoofd Communicatie van de VNCI. 'Doel van de loop is de deelnemers en toeschouwers op een sportieve wijze in contact te brengen met chemie en de tal loze alledaagse producten die ermee worden gefabriceerd. Denk bijvoorbeeld aan iPods, stoelen, geneesmid delen en auto's. Ook bij een populaire vrijetijdsbesteding als hardlopen speelt chemie een belangrijke rol: de chip die de exacte finishtijd vaststelt, de loopschoenen en de energydrink, om er een paar te noemen.' Wereld achter de fabriek 'De Chemieloop is voor ons een unieke kans om het bewustzijn te vergroten datje onze chemie overal in terug vindt. Tegelijkertijd biedt het vele sportievelingen natuurlijk een bijzonder decor," vertelt Drea Berghorst, hoofd Communicatie Dow Benelux. 'Die combinatie werpt misschien een ander licht op de wereld die achter onze achttien fabrieken schuilgaat. Om daar nu interesse en belangstelling voor te vragen past extra goed, omdat 2D11 het Internationale Jaar van de Chemie is.' Ook als bedrijf Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden. Voor ieder wat wils: een 'Kidsrun' van twee kilometer, een Loop van tien kilometer of een halve marathon van 21 kilometer. Van Luijken: 'Medewerkers van bedrijven kunnen zich trouwens ook als team inschrijven voor de Businessloop. Zij kunnen meedoen aan de tien kilometer of de halve marathon. Het startpunt van de afstanden ligt bij Dow, alleen de Kidsrun start in het centrum van Terneuzen.' Meer informatie Heeft u interesse? Schrijf u dan snel in. Nadere informatie vindt u op www.chemieloop.nl. Het bureau van de Chemieloop is van maandag tot en met donderdag telefonisch bereikbaar van 10.00 - 16.00 uur via telefoon 071- 52 35 458. Per e-mail kunt u reageren via info@chemieloop.nl. De Provincie maakt dit evenement mede mogelijk door middel van een subsidie van drieduizend euro. Maandelijks nemen de leden van Provinciale Staten besluiten over onderwerpen die relevant zijn voor de inwoners van Zeeland. Belangstellenden kunnen een Statenvergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Een aanmelding vooraf is niet nodig. De vergaderingen zijn ook te volgen via internet www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie. Vergaderdata De vergaderingen van Provinciale Staten vinden plaats in de Statenzaal, Abdijplein 10 in Middelburg. In 2011 vergaderen Provinciale Staten op vrijdag 4 februari, 10 maart, 15 april, 23 mei, 24 juni, 8 juli, 30 september, 11 november en 16 december. De vergaderingen beginnen om 09.30 uur. Uitleg vooraf Het is mogelijk om voorafgaande aan de vergadering uitleg te krijgen over de gang van zaken. De contactper soon hiervoor is communicatieadviseur Li es bet h Hermsen van.de Statengriffie. Telefoonnummer: 0118-63 18 86, e-mail: em.hermsen-vd_hoff@zeeland.nl Zie ook: ps.zeeland.nl Provincie Zeeland Woont u op een perceel waar in het verleden een bodemsanering plaatsvond en waar een restverontreiniging achterbleef? Dan kan de inspecteur voor Nazorg bij Bodemsanering van de Provincie bij u aanbellen. Deze maand legt de inspecteur de eer- iste bezoeken af om op locatie te kijken of er op een veilige manier met de achtergebleven restverontreiniging wordt omge gaan. Bodemsanering In Nederland halen we bodemverontreinigingen sinds 1987 zoveel mogelijk weg. Soms is dat niet mogelijk. In die gevallen zijn er maatregelen getroffen, bijvoorbeeld door achtergebleven restverontreinigingen te isoleren, zodat er geen risico's zijn voor mens, dier en ecosysteem. Als de nieuwe eigenaar bijvoorbeeld een vijver in zijn tuin wil aanleggen, moet hij wel weten of dat ook mag. Waarom nazorg bij bodemsanering? In de provincie Zeeland zijn ongeveer driehonderd van dergelijke locaties. Voor deze locaties gaf Provincie Zeeland beschikkingen af. De eigenaar van zo'n perceel is verantwoordelijk voor het naleven van de voorschriften uit de beschikking. Bij verkoop van een perceel krijgt de nieuwe eigenaar veelal deze verantwoorde lijkheid. Daarom is het van belang dat een nieuwe eigenaar uit zoekt of er zogenaamde bodeminformatie beschikbaar is over het perceel dat hij koopt. Het Kadaster of een tussenpersoon, zoals een makelaar of notaris, spelen daarin een belangrijke rol. Voor meer informatie over nazorg bij bodemsanering kijkt u op: www.zeeland.nl/verkort/handhaving. U kunt ook de folder 'Nazorg bij bodemsanering, hoeft geen probleem te zijn' aanvragen bij de medewerkers van het provinciaal informatiecentrum via telefoon 0118-63 14 00 of downloaden via: http://lokeLzeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/folders/ bodemsanering. De OV-ambassadeur reist graag met u mee! Vanaf nu staan OV-ambassadeurs klaar om 55-plussers op weg te helpen in het openbaar vervoer. Veel ouderen ervaren een drempel om in de bus, trein of Fast Ferry te stappen, omdat ze het te ingewik keld vinden. Meneer Hollestelle uit Middelburg is OV-ambassadeur. Hij vindt het belangrijk dat iedereen drempelloos gebruik kan maken van het open baar vervoer. 'Ik kan niet wachten om mensen te laten zien en laten ervaren hoe gemakkelijk het is om te reizen met het Zeeuwse openbaar vervoer. Het is vooral de angst die mensen van rond de zeventig ervaren die de drempel zo hoog maakt om in de bus te stappen. Vanuit mijn vroegere ervaring als buschauffeur merkte ik dit al. Chauffeurs hebben vaak niet genoeg tijd en geduld om alles voor de zoveelste keer duide lijk uit te leggen. Wij zijn door de Provincie zo opgeleid dat we duidelijk in stappen uit kunnen leggen hoe het allemaal werkt. En als het nodig is, reizen we zelfs mee. Maak dus eens een Proefreis, want reizen met het openbaar vervoer is hartstikke leuk en gemakkelijk.' Meld u aan voor een Proefreis Meld u aan voor een Proefreis en geniet van extra begeleiding tijdens uw reis met het openbaar vervoer. Zo raakt u op een persoonlijke en rus tige manier vertrouwd met het Zeeuwse openbaar vervoer. De inzet van een OV-ambassadeur kost u niets. U betaalt alleen uw eigen vervoers bewijs. Aanmelden kan via het telefoonnummer 076-513 66 66 of via info@ovambassadeurs.nl. Kijk voor meer informatie op: www.degoedekantop.nl/info en klik vervolgens op OV-ambassadeurs. Meneer Hollestelle (links1 legt graag uit hoe bijvoorbeeld de ov-chipkaart werkt. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (OV-ambassadeurs). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan con tact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 6 februari 2011 verschijnt de provinciale infor matierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aanhuiskrant verschijnt op 16 februari 2011 en is een speciale editie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6