met pijn in het I krachtpatser zeeland 121 Zaterdag 11 juni 2011 Bedrijventeams inschrijven? www.deltaridefortheroses.nl Veel spruitjes op Schouwen Haai steeds vaker op de menukaart Ride for the Roses PZC Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! woensdag 2 februari 2011 ten we al dat het tijdelijk zou zijn", stelt De Heer. „De plannen om het bedrijventerrein te sane ren bestonden toen al. Uiteindelijk hebben we het nog vier jaar kun nen uitzingen." Uitgerekend de Timpahal gaat ko mend voorjaar als eerste tegen de vlakte om plaats te maken voor twee supermarkten met daarbo ven appartementen. De Kringloop is verhuisd naar een loods aan de Postweg 3C, achter de Ciooo. Die was vier jaar geleden ook al in beeld, maar vanwege de hoge huur besloten de twee vrouwen voor de Timpahal te kiezen. „We wilden toen eerst eens kijken wat de opbrengst van onze activiteiten zou zijn", verklaart Van der Dus- sen. „Nu weten we dat die groot genoeg is om het ook te kunnen redden als de huur wat hoger is." Die opbrengst komt overigens ge heel ten goede aan de Rehoboth- kerk van de Gereformeerde Ge meente in Tholen. De kringloopwinkel gaat er qua vierkante meters overigens wel op achteruit. Van bijna achthonderd naar vierhonderd nu. Om toch veel spullen te kunnen uitstallen, wordt nu meer gebruik gemaakt van stellingkasten. Bovendien is de collectie kritisch bekeken en zijn de laatste tijd veel artikelen met korting verkocht om het assorti ment enigszins uit te dunnen. Ondanks het verlies aan meters ho pen de initiatiefneemsters dat ze op de nieuwe locatie het succes van de Timpahal kunnen evena ren. Daar kwamen tijdens verkoop dagen regelmatig een paar hon derd mensen over de vloer. Niet al leen uit Tholen, maar uit de wijde omtrek. De klanten komen uit Bra bant, Zuid-Beveland en zelfs Goe- ree-Overflakkee. De Heer kan het succes niet hele maal verklaren. „Ik denk dat het de sfeer is. Mensen zeggen altijd dat ze het hier zo gezellig vinden. Dat streven we ook na met de in richting. Die proberen we zo leuk mogelijk te maken. Bovendien ver anderen we af en toe, zodat de klanten worden verrast. Dan valt het oog van iemand opeens op een kast, terwijl we die al lange tijd hebben staan." foto Ronald den Dekker n principe verkoopt de kring loopwinkel alles. Meubelen, serviesgoed, bedden, speel goed, boeken, kleding, kinder- wagens, elektrische apparaten en ga zo maar door. Enkel met zaken als computers en printers zijn De Heer en Van der Dussen terughou dend, omdat daarvan heel moei lijk is vast te stellen in hoeverre ze nog naar behoren functioneren. Uiteraard vindt vooraf een strenge selectie plaats, want je hebt altijd mensen die het wel gemakkelijk vinden om hun oude troep bij de kringloopwinkel af te geven. „Laatst bracht iemand een dro ger", vertelt Van der Dussen. „Ik heb er wat was ingedaan, maar toen ik die eruit haalde, was hij nog net zo nat. Ik vraag me af waarom-iemand zoiets brengt. Wij moeten het dan weer naar de mi lieustraat brengen. Dat is toch weer extra werk." De Kringloopwinkel is elke twee woensdag van de maand geopend negen tot half 12 en elke laatste za terdag van half tien tot half vier. De openstelling van komende za terdag - die tevens de officiële ope ning is - vormt een éénmalige uit zondering. „We hebben gepro beerd om de laatste zaterdag van ja nuari open te gaan, maar dat bleek niet haalbaar", stelt De Heer. „Er komt nog heel wat kijken bij zo'n verhuizing. Bovendien was het hier enorm vies, dus hebben we eerst een grote schoonmaak gehou den. Verder hebben we onder meer nieuwe plafonds en verlich ting aangebracht en vloerbedek king aangelegd. Er lag hier zo'n koude betonnen vloer. Dat is nou niet bepaald aantrekkelijk." Bij al die werkzaamheden kregen de vrouwen hulp van de kleine twintig vrijwilligers. „In die zin is de kringloopwinkel ook een soort sociaal project geworden", vindt De Heer. „De laatste tijd waren we bijna dagelijks in de weer in ver band met de verhuizing, maar nor maal gesproken zijn we hier op woensdagochtend met z'n allen aan de slag. Dat is hartstikke gezel lig. Er zijn hier vriendschappen ontstaan." De Kringloopwinkel wordt zaterdag om half 10 op feestelijke wijze geopend. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland blijkt landelijk een belangrijke rol te spelen in de spruitjesteelt. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijk dat Schou- wen-Duiveland - na Zeewolde - de belangrijkste producent is van de wintergroente. Van de 2950 hec tare spruitjes in Nederland wordt 280 hectare op Schouwen ver bouwd. Het klimaat is er aantrek kelijk voor de spruitenteelt: min der vorst en dus minder risico. ^"AutoTaa Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11.0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259-94. De 50/50 deol loopt von 1 jon, t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld YERSEKE - De populariteit van de haai op het menu neemt toe. In steeds meer restaurants verschijnt het dier op de kaart. Murko Seafood kon deze honderdvijftig kilo zware haai gemakkelijk slijten aan restaurant Blue Olive in het Belgische Hasselt. De visgroothandel uit Yerseke importeerde deze haringhaai uit Noorwegen. Hoewel de soort geschikt is voor menselijke con sumptie, mag er niet op worden gevist. Hij staat als kwetsbaar op de rode lijst van de IUCN, de internationale unie voor natuurbescherming. Soms zwemmen de vissen echter bij toeval in de netten. Wanneer de vis in zo'n geval nog leeft, moet deze teruggezet worden. De bijvangst mag wel ver kocht worden als de beesten al dood zijn. Ze komen voor in de Atlantische Oceaan, het Middellandse Zeegebied, het zuidwesten en het zuidoosten van de Grote Oceaan, de Indische Oceaan en de Noordzee. De vinnen wor den gebruikt voor de bekende haaienvinnensoep, maar ook het vlees kan gegeten worden. De smaak lijkt op die van tonijn, maar de lekkernij is lich ter van kleur en bovpndien minder vet. foto Murko Seafood DELTA 11II in samenwerking met Leendert Muller bij de Multratug 3. supporting LIVESTRONG i. ANC ARMSTRONG FOUNDATION j T ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61