Zeeland PZC Vakantiepark krijgt functie terug SP Goes wil officieel strooibeleid Deskundige BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 BUITENPLAATS YERSEKE Gemeente wil uiteindelijk weer toe naar puur recreatief gebruik Uitbreiding Emergis nadert voltooiing almanak Zuud-Bevelandse liturgie in de kerk van Kwadendamme Verhuizing kringloopwinkel Tholen doet pijn Woensdag 2 februari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel yerseke - Alle woningen op bun galowpark Buitenplaats Yerseke moeten weer puur recreatief wor den gebruikt. Dat doel staat het Reimerswaalse gemeentebestuur voor ogen met het nieuwe bestem mingsplan dat in de maak is voor het recreatiepark aan de Kijkuit. Op dit moment heeft het park meer weg van een soort vrijstaat, waar sprake is van allerlei onge wenst gebruik van de woningen. De gemeente kan er echter op ba sis van het huidige, uit 1971 stam mende bestemmingsplan niet te gen optreden. Daarom wordt sinds vorige maand gewerkt aan een nieuw plan voor het hele ge bied aan de Kijkuit. Dat is niet al leen noodzakelijk gezien de om standigheden, maar ook een wette lijke verplichting; het nieuwe be stemmingsplan moet voor 1 juli 2013 zijn vastgesteld. De woninkjes op het park zijn op dit moment in gebruik als vakan tiehuisje, als permanent verblijf en als huisvesting voor arbeidsmigran ten. Een volgens de gemeente pro blematische combinatie, waar in het nieuw op te stellen bestem mingsplan paal en perk aan wordt gesteld. Het is de bedoeling om het park via een zogeheten 'uit sterfconstructie' weer zijn oor spronkelijke functie te geven, na melijk die van recreatiepark. Wel zal rekening worden gehouden met het in de loop der jaren ont stane gebruik, laat het gemeentebe stuur in een memo aan eigenaren, huurders en gebruikers weten. Zo hoeven arbeidsmigranten en men sen die er permanent wonen niet op stel en sprong te vertrekken, maar kunnen zij blijven zitten tot het afwijkende gebruik voor min stens een halfjaar wordt beëin digd; het principe van de uitsterf constructie, hoewel dat kan beteke nen dat het gemengde gebruik nog jarenlang blijft voortduren. Een verdere omzetting naar per manente bewoning of meer huis vesting van arbeidsmigranten is niet toelaatbaar, aldus de gemeen te. Niet in de laatste plaats omdat er geen sprake is van een 'aanvaard baar woon- en leefklimaat'. De wo ningen liggen binnen de milieu contour van het achterliggende be drijventerrein. Er is inmiddels een voorbereidings- besluit genomen, wat betekent dat er niets mag totdat het bestem mingsplan gereed is. Er mag daar na wel worden gebouwd. kloetinge - De uitbreiding op het terrein van april opgeleverd worden. De huisvesting is be- slaap- en badkamer. Daarnaast is er een ge- telijke gezondheidszorg. De barakken die er Emergis begint al aardig vorm te krijgen. De doeld voor cliënten die zelfstandig kunnen wo- meenschappelijk deel, van waaruit 24 uur per stonden zijn weggehaald. Het groepsgebouw bedoeling is dat de zogenoemde HAT (Hou- nen. Ze hebben een eigen voordeur en be- dag begeleiding is. Het onderkomen bevindt voor dagbehandeling is naast de appartemen- sing Apart Together)- appartementen begin schikken over een eigen woonruimte, keuken, zich bij de ingang van het centrum voor gees- ten blijven bestaan. foto Peter Buteijn mmmmsmmKsmmmammamssBsmsasssaBm door Luc Oggel goes - De SP in Goes wil dat de ge meente een officieel strooibeleid formuleert. Dat stelt de partij in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Aanleiding vormen de ervaringen van afgelopen december, toen er veel gladheid was en de 14-jarige [orian van der Hoek onderweg naar school zijn dijbeen brak. De SP stelt onder meer dat er meer afspraken met betrokkenen moeten worden gemaakt, bijvoor beeld met wegbeheerders buiten de bebouwde kom om plotselinge overgangen te voorkomen en met instellingen als scholen en oude- rencentra over strooien ter plaatse en de opslag van zout. Deze instel lingen zouden ook routes kunnen communiceren die snel sneeuw vrij worden gemaakt. Verder vindt de SP dat gekeken moet worden hoe hinder door sneeuwhopen Tip? redactie@pzc.nl die ontstaan door sneeuwruimen kan worden verminderd. Op dit moment worden volgens de SP alleen de strooiroutes op de website van de gemeente gezet, waaruit de partij heeft geconclu deerd dat er geen officieel geformu leerd strooibeleid is. Uitgangspunt zou volgens de SP moeten zijn om met zo weinig mogelijk middelen een zo doelmatig mogelijk glad heidsbestrijdingsprogramma op te stellen. Helemaal tureluurs wordt zijn ma-, ma er van, de tekenfilms waar zoon Robin van acht zich gretig in verliest als hij televisie kijkt. Zelfs als ze niet meekijkt naar de vaak zeer slordig gefabriceerde beelden, maakt het ge luid haar al horendol. Gekrijs, geschreeuw, gekreun, gejank en gegil; opvoedkundig gezien leren de zogeheten kinderkanalen de jeugd vooral dat er nimmer op normale toon gecommuniceerd zal worden. Imbecielentv, noemt Robins mama het. Daar bedoelt ze zowel de kijkers als de makers mee. „Ik begrijp niet dat je daar met ple zier naar kunt kijken", verzuchtte ze tegen haar zoon, bij de zoveelste dis cussie over 'leuk' en 'televisie'. „Ik weet het", zei Robin troostend. „Kinderen zijn ook heel moeilijk te begrijpen." Hij kan het weten. Als ervaringsdes kundige.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57