eurstelling bij Ajax M arrea sport 27 Drukke transfermarkt is goed voor spelers www.marrea.n Uefa waarschuwt clubs voor te hoge uitgaven Grote drukte op transfermarkt hotelarrangementen Veruit de beste in reisjes dichtbij woensdag 2 februari 2011 Het wordt heel moeilijk, maar we hebben al meerdere malen aangetoond met deze groep goed te kunnen voetballen en ook te kunnen winnen. Frank de Boer, trainer van Ajax door Dick Sintenie AMSTERDAM - Frank de Boer heeft zijn eerste tegenslag als trainer van Ajax te verwerken gekregen. Hij is met Luis Suarez (Liverpool) en Ur- by Emanuelson (AC Milan) twee basisspelers kwijtgeraakt en de ge wenste aanvallende versterking, in de persoon van Heerenveenspits Bas Dost, is niet gekomen. De Boer zal het lopende seizoen moeten afmaken met Mounir El Hamdaoui, de grillige Miralem Su- lejmani en Dario Cvitanich, die voorlopig aan de kant staat met een gescheurde kuitspier. het zijn drie aanvallers die niet zijn opge groeid in het 4-3-3 systeem van Ajax. Met Lorenzo Eberilio en Aras Özbiliz heeft De Boer wel twee echte vleugelspelers in zijn selec tie, maar het duo komt samen nog niet eens aan tien wedstrijden in de eredivisie. „De selectie is dun en licht", merk te De Boer zondag op na de wed strijd tegen NAC. Hij sprak in Bre da de hoop uit dat van de twee toen beoogde aankopen, Dost en Dries Mertens (FC Utrecht), in elk geval eentje de overstap naar Ajax zou maken. „Als dat niet lukt, zou ik teleurgesteld zijn." De rappe flankspeler Mertens bleek financieel niet haalbaar, waarna Ajax zijn pijlen richtte op de lange centrumspits Dost. De moeizame onderhandelingen met Heerenveen werden maandag, op de laatste dag van de transferter mijn, onderbroken door een spoedarbitrage op de burelen van de KNVB in Zeist. Dost (21) span de die zaak aan tegen zijn club. Hij hoopte daarmee onder zijn vijfjari ge contract uit te komen, omdat hij zich met een overgang naar Ajax sportief en financieel kon ver beteren én omdat er een 'vertrou wensbreuk' zou zijn met zijn hui dige trainer Ron ]ans. Maar Dost werd door de arbitragecommissie op alle punten in het ongelijk ge steld. Wat bleef was het verschil tussen de vraagprijs van Heerenveen, zes miljoen euro, en het bod van Ajax: 3,1 miljoen euro. Dost werd na zijn mislukte missie in Zeist door Ajax nog wel me disch gekeurd, voor het geval bei de clubs later op de avond alsnog tot een akkoord zouden komen. De Friese club heeft ervaring met late transfers: op 31 januari 2008 werd Afonso Alves acht minuten voor het verstrijken van de deadli ne nog verkocht aan Middles brough. De directieleden en juristen van Heerenveen zaten gisteren op nieuw tot middernacht in het Abe Lenstra-stadion bijeen, maar bij de Ajax-kopstukken in de Arena overheerste naarmate de avond vorderde het gevoel dat van serieu ze toenadering nauwelijks sprake was. Rond elf uur verhoogde Ajax het openingsbod van 3,1 naar 4,5 miljoen euro, maar Heerenveen wenste niet verder te zakken dan 5,2 miljoen. Om tien over half twaalf trok Ajax de stekker uit de onderhandelingen. De Boer moet het zonder de ge wenste versterking doen. Hij on derschrijft het standpunt dat Ajax geen onverantwoorde uitgaven moet doen, maar hij is als begin nende trainer geconfronteerd met een organisatie die niet in staat is gebleken adequaat te reageren op de verkoop van twee van zijn basis spelers. En zo moeilijk is het toch niet: de scouts maken lijstjes van alle moge lijke versterkingen in binnen- en buitenland en een technisch direc teur zet een transfer alvast in de steigers om wanhopig getouwtrek in de laatste uurtjes voor de deadli ne te voorkomen. Maar Ajax heeft (nog) geen tech nisch directeur en onder de vorige trainer Martin lol is de scouting be hoorlijk geïsoleerd geraakt binnen de club. De gevolgen daarvan kwamen maandagavond om even voor twaalf uur pijnlijk aan het licht. Over een half jaar gaat de transfer markt weer open. Tot die tijd moet De Boer een beroep doen op zijn improvisatievermogen. Maar misschien biedt de eigen opleiding wel weer uitkomst. En luidt het af ketsen van de transfer van Dost het tijdperk in van Geoffrey Castil- lion, een negentienjarige, fysiek sterke (1.92 meter) centrumspits. Want in alle eerlijkheid: Bas Dost is natuurlijk niet de nieuwe Lionel Messi. NYON - De Europese voetbalbond Uefa heeft alle clubs nog eens fijn tjes gewezen op de nieuwe finan ciële regels die over twee jaar van kracht zijn. Profclubs moeten dan hun balans op orde hebben en mo gen niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt. De Uefa gaf daarmee indirect een waarschuwing aan de Engelse clubs Chelsea en Liverpool, die de ze winter samen voor 150 miljoen euro aan nieuwe spelers kochten. Chelsea betaalde Liverpool 58 mil joen euro voor Fernando Torres. „Het lijdt geen twijfel dat deze transfers gevolgen hebben voor de financiële balans van clubs aan het einde van de jaren 2012 en 2013. De clubs kennen de regels en we ten ook dat de Uefa de regels met kracht zal naleven", valt te lezen op de site van de Uefa. door Wilber Hack HOOFDDORP - De bedrijvigheid in de winterse transferperiode was enorm groot. In de ere- en eerste divisie veranderden 130 spelers van club. Volgens voorzitter Dan ny Hesp van de vereniging voor contractspelers (WCS) is daar mee nog eens duidelijk geworden dat twee transferperiodes echt het minimum is. In het verleden konden spelers ge durende het seizoen tot 1 maart van club wisselen. De WCS is nog steeds voor zo'n vrije markt. „Ik heb er geen verklaring voor dat er nu veel meer overschrijvingen zijn geweest dan in andere jaren", verklaarde Hesp gisteren vanuit Brussel, waar hij een congres van de internationale vakbond FIFPro bijwoont. „In de meeste gevallen gaat het om huurconstructies met behoud van salaris. Dat is gunstig voor de spelers, die ook vaak een aflopend contract hebben. Zij heb ben nu nog een halfjaar de tijd om zich in de kijker te spelen en een nieuw contract te verdienen Voor veel voetballers is het een enorme opluchting dat ze elders nog een kans krijgen." In de eerste divisie viel vooral de bedrijvigheid van Almere City op. Dat haalde zes spelers in een po ging om degradatie uit het betaal de voetbal te vermijden. Vorig jaar spande FC Oss de kroon. Dat voeg de toen in een paar weken tijd acht spelers aan de selectie toe, maar slaagde er uiteindelijk niet in degradatie te ontlopen. In de eredivisie roerden zich - be halve Vitesse - Willem II en Feye- noord flink op de markt. Ook al in een poging om een rampjaar te vermijden. „Voor die clubs was het investeren of degraderen", ver telt Hesp. „Maar wat ze doen valt binnen de normen van de KNVB. Die houdt streng toezicht op de handelswijze van clubs doen die in categorie I zitten. Ik heb meer vraagtekens bij buitenlandse clubs. Chelsea worstelt al jaren met een enorme schuldenlast en geeft toch weer negentig miljoen euro aan nieuwe spelers uit." Op de nationale markt zorgde het mislukken van de transfer van Bas Dost van Heerenveen naar Ajax voor de meeste opschudding. Van uit het oogpunt van de WCS be keken noemde Hesp het 'een ne derlaag voor de voetballer'. Volgens Hesp mag het Nederland se voetbal tevreden terugkijken op de afgelopen transferperiode. „PSV zal tevreden zijn dat het toch nog een paar miljoen voor Afellay heeft ontvangen. En Ajax mag te vreden zijn met de deal van Sua rez. Er is flink geïnvesteerd op de Nederlandse markt, terwijl er wei nig aan buitenlandse spelers is uit gegeven. Dat is de manier om het voetbal weer gezond te maken." Nederlandse voetbalclubs hebben flink gehandeld in de transferperio de die maandagnacht afliep. Liefst 130 spelers wisselden van club. Vooral op de laatste dag was het erg druk, met 49 transfers tegen over vijftien vorig jaar. Vorig seizoen stapten slechts ne gentig spelers in de winterperiode over naar een andere dub. In 2009 waren het er met 153 wel veel meer. De trend van het verhuren van spe lers werd voortgezet. Bijna de helft van de spelers (59) sloot een huurovereenkomst af. De clubs zagen 29 spelers naar het buitenland vertrekken. Daar kwa men er 31 vanuit het buitenland voor terug. LeBron James scoort namens Miami Heat tegen zijn oude club Cleveland Ca valiers. foto EPA 3 dagen Sluis en Brugge Zeeuwse stranden en slapen in een exclusief hotel! Op de grens van Nederland naar België ligt in Sluis het exclusieve 4-sterren Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale. Van hieruit bent u zo in historisch Brugge. Maak hier een romantische stadswandeling, ontdek leuke boetiekjes, maak een ritje met de paardenkoets en bezoek het beroemde Chocolademuseum! Ook het strand van Cadzand ligt op maar 10 minuten afstand. Op loopafstand van het hotel ligt natuur gebied het Zwin. Een ideale combinatie van cultuur en natuur. Arrangement Welkomstdrankje 2 x overnachting 6 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 6 1 x 4-gangen streekdiner op dag van aankomst Entreekaartje Chocolademuseum Brugge Informatiepakketje van de omgeving 31 mei Van 149,00 voor C 99,00 bij aankomst zo-wo t/m Bij aankomst op donderdag en zaterdag; 109.00 en bij aankomst op vrijdag 119,00. Prijs p.p. o.b.v een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n Geen reserveringskosten! Verlengingsnacht o.b.v. logies met ontbijt; 34.50 p.p. van zondag- t/m donderdagnacht Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale (4*) ligt aan de rand van het beel dige vestingstadje Sluis. Dit prachtige hotel is gevestigd in een voormalig klooster en combineert een klassieke sfeer met hedendaags comfort. Geniet vooral van het voortreffelijke diner; heerlijke dagverse producten van Zeeuws-Vlaamse bodem. Boeken via www.marrea.nl/WEG008 boek online of bel 0571 27 77 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53