zeeland 121 sterke krachtpatser Atelier geeft leeg pand meer kleur Zaterdag 11 juni 2011 Bedrijventeams inschrijven? www.deltaridefortheroses.nl twee nieuwe slepers officieel in gebruik Ride for the Roses PZC Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! woensdag 2 februari 2011 y lijk gekozen voor een in Vietnam af te bouwen sleper. Damen heeft daar vorig jaar een samenwerkings verband gesloten met een Vietna mese scheepswerf, de Song Cam Shipyard in Haiphong. De Multra- tug 3 moet één van de eerste leve ranties van de joint venture zijn. Muller is zeer tevreden over het re sultaat. Hij laat zijn hand over het staalwerk glijden. Het is spiegel glad. Binnen is alles ook perfect af gewerkt. Muller toont de machine kamer, vanuit de controleruimte. Bijna geen geluid dringt door. Zo goed is alles geïsoleerd. Het voelt ook aangenaam aan boord, dank zij de airconditioning. Vrijdagmiddag is het dan zover, de Multratug 3 wacht de officiële doop. En niet alleen de Multratug 3 wordt in het zonnetje gezet, ook de Multratug 18 wordt gedoopt. Dit zusterschip van de Multratug 17, gebouwd in Turkije, is al ander half jaar in bedrijf, maar kon niet eerder worden ingewijd. „We had den zoveel werk voor de Multra tug 18, bij windmolenbouwprojec ten in Duitsland en Engeland, dat we nog niet aan de doop waren toegekomen." De doopplechtigheden vinden vrij dagmiddag omstreeks kwart voor twee plaats en zijn live te volgen via de internetsite van Multraship. jongste aanwinst, de Multratug 3. foto Mark Neelemans Andrea Janssens mag een leegstaand pand op het Arsenaalplein in Terneu- zen als atelier gebruiken, totdat er een koper is. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - Eindelijk is er leven, eindelijk is er kleur in het winkel pand naast de bioscoop op het Ar senaalplein in Terneuzen. Jaren lang was de ruimte leeg. Keurig op geleverd door aannemingsbedrijf Van der Poel, maar niemand zag er heil in om er zijn intrek te ne men. Daarom ging Van der Poel ak koord met een noodsprongetje. Kunstenares Andrea Janssens moest vorig jaar haar ruimte in het Museum Hopster van Goud zwaard in Sas van Gent verlaten, toen dit museum zijn deuren sloot. Een bevriende werknemer van Van der Poel bracht haar en zijn werkgever op een idee: het pand aan het Arsenaalplein verhu ren, totdat er een koper is gevon den. „Dit gebouw stond al vier jaar leeg. Ik kan er heel goed mij ei kwijt, ik heb maar liefst driehon derd vierkante meter tot mijn be schikking", vertelt Janssens. Janssens legt zich vooral toe op schilderijen, waarbij de menselijke figuur het startpunt is. Als ze in haar atelier aan het werk is, staat de deur open, zodat voorbijgan gers een kijkje kunnen nemen. Haar schilderijen geven het pand kleur. Verder is er helemaal niets, het is er beton troef Geen centrale verwarming, geen wc, alleen wat bouwlampen en een stellage. „Maar door onverklaarbare oor zaak is het wel altijd behaaglijk warm. Ik loop hier op mijn sok ken over de betonvloer. De horeca zaken tegenover mijn atelier zijn blij dat er nu iets gebeurt, dat er be weging is in dit pand." Het zou mooi zijn als er ook aan de buitenzijde van haar atelier eens wat meer beweging komt. Er passeren wel wat mensen, die hun auto in de nabijgelegen parkeerga rage hebben gezet. En zo af en toe stapt er eens een bioscoopbezoe ker binnen. „Als het mooier weer wordt, zal de aanloop vast toene men. Maar ik vind het nu toch op vallend dat het hier altijd rustig is, zelfs als het superdruk is in de Noordstraat" (de winkelstraat op een steenworp afstand, red), zegt Janssens. In haar atelier heeft ze volop ruim te om werk ten toon te stellen. Dat doet ze tot en met 11 februari ook nog in het gemeentehuis van Ter- neuzen. In april en mei doet Jans sens mee aan een expositie in Ita lië. handwerken, schieting; 20.00 uur: Dames- gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren, aerobic; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljar ten, computeren; 14.00 uur: Viva la Musi- ca; 19.30 uur: Dameskoor; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café, koffie drinken; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hamelink; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Middag in teken van Lourdes; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.30 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, vrij kaarten, biljarten; SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten; 15.00 uur: Spaans; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Bingo; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 14.00-15.00 uur: Aquakids, met vier kinderactiviteiten, zwemvaardig- heid, snorkelen, waterpolo en survival; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop papier creaties; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; DELTA\ IIIt in samenwerking met IL SUPPORTING - L I V ES TKOHG 6 OUNDATlON ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41