Multratug 3 is 'kleine', 201 zeeland Hulst werkt samen met Vlaamse buurgemeenten Valentijnsconcerten Benefiet Kindervilla is op zondag 20 maart Noodkap aan kastanje Molenberg in Sas Opbrengst quiz is voor restauratie kerk Ook Roy van Delft in prijzen bij Euroskills Stukje Zuiddijkstraat gaat maanden dicht 'Kiezen kun je leren' in drie bijeenkomsten DOOP Terneuzens sleep- en bergingsbedrijf Multraship stelt vrijdag Verbreden tunnelweg in volle gang regioagenda woensdag 2 februari 2011 KLOOSTERZANDE Het tweede benefietconcert dat René van den Kieboom geeft voor stichting Vrienden Kindervilla Reyntje vindt plaats op zondag 20 maart vanaf 14 uur in Hotel De Lin de in Kloosterzande. Eerder is abu sievelijk gemeld dat het optreden op' 2 maart zou worden gehouden. Kaarten kosten 10 euro (inclusief cd) en zijn te bestellen via 0114 682124 of 06 50660718. SAS VAN GENT De gemeente Terneuzen voert van daag een noodkap uit bij een kas tanjeboom aan de oostzijde van de Molenberg in Sas van Gent. De boom kampt al jaren met diverse ernstige aandoeningen, zoals de kastanjebloedingsziekte en zwam- aantastingen. De boom is daardoor een bedreiging voor de veiligheid. Er wordt geprobeerd om hem zo veel mogelijk te sparen. CLINGE De dorpsraad en het kerkbestuur houden samen de 'Clingse Kwis'. De inschrijving voor deze quiz op vrijdag 25 maart vanaf 20 uur in Malpertuus in Clinge staat nog open. Er kunnen maximaal 45 teams van hooguit zes personen deelnemen. Het inschrijfgeld is 12,50 per team en er zijn diverse prijzen te winnen. Inschrijven kan bij de familie Verst raten via 0114 316954 of verstraten@zeelandnet.nl. De op brengst gaat naar de restauratie van de Henricuskerk in Clinge. HULST Roy van Delft uit Terhole is in te genstelling tot informatie die de ge meente Hulst heeft verstrekt wel degelijk in de prijzen gevallen tij dens de Europese kampioenschap pen voor vaklieden Euroskills in Portugal. Hovenier Van Delft be haalde er eind vorig jaar net als Gu- do Rijk uit Vogelwaarde een 'me daillon of excellence' voor zijn pres taties. SLUIS De Zuiddijkstraat tussen de Groote Markt en de Kapellestraat in Sluis is tot en met juni afgesloten voor verkeer. Alleen voetgangers kun nen passeren. (Brom)fïetsers en au tomobilisten moeten omrijden via de Groote Markt De straat wordt versperd door edn bouwlift. Die is nodig bij de werk zaamheden die momenteel aan het belfort plaatsvinden. TERNEUZEN Jacqueline Hermans van vormings instelling PRH geeft de cursus 'kie zen kun je leren'. De deelnemers zoeken in de drie bijeenkomsten eerst uit wat goed gaat bij het kiezen en wat moeilijk ligt Van daaruit Teren' ze om op een betere manier te kiezen. De cursus wordt gehouden op 3,10 en 16 februari, telkens van 19 uur tot 22.15 uur in de Zuidlandschool in Terneuzen. Meer informatie bij Jacqueline Her mans, via 0115 697300 of www.prh-nederland.nl. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst kan zich vinden in de op richting van een grensoverschrij dend samenwerkingsverband met de gemeenten Beveren, Stekene, Sint-Gillis-Waas en de provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen. Hulst zal jaarlijks 18.000 euro bij dragen aan deze zogeheten Europe se Groepering voor Territoriale Sa menwerking (EGTS). De meeste raadsfracties brachten daar in de vergadering van de commissie Al gemeen Bestuur positief advies over uit. Hier en daar leefden nog wel wat vragen, zoals hoe het zit met de openbaarheid van de bijeenkom sten van de op te richten raad. Vol gens burgemeester Jan-Frans Mul der zijn die niet openbaar, maar in de statuten van de EGTS blijkt te staan dat dit wel het geval moet zijn. Na de oprichting, waarschijnlijk in april, gaat de EGTS zich bezighou den met de uitvoering van elf con crete projecten. Daar zit de vor ming van het grensoverschrijden de natuurpark Groot Saeftinghe overigens niet bij. De gemeente raad van Hulst is immers tegen ontpoldering van de Hedwigepol- der en werkt zolang dat nog niet onomkeerbaar is niet mee aan Groot Saeftinghe. SINT-JANSTEEN - Fanfare St. Jan zet zaterdag 12 en zondag 13 februari in het teken van Valentijn. T\vee dagen wordt in het home Den Bombardon gemusiceerd met een Valentijnsklank. Zaterdag begint om 20.00 uur een Friends Meet Friends percussieavond. Naast de plaatselijke slagwerkgroep Steenslag onder leiding van Hans de Doelder zijn er optredens van door Harmen van der Werf De Multratug 3 ligt er al klaar voor, voor de doopplechtigheid aan staande vrijdagmiddag bij Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen. Aan boord wordt vol op gewerkt. De nieuwste sleper van het Terneuzense sleep- en ber gingsbedrijf Multraship heeft de eerste weken erop zitten in het Antwerps havengebied. En dan zal je zien dat er altijd wel iets bijge steld moet worden. „Een kleine krachtpatser", spreekt een medewerker van Multraship vol liefde over de jongste aan winst. „Niet heel groot, maar wel gigantisch sterk." Leendert Muller, directeur van Multraship Towage 8c Salvage, arriveert voor een korte rondleiding. Hij kan de woorden van de medewerker alleen maar bevestigen. Hij wijst naar de Mul tratug 17, die achter Het Portaal van Vlaanderen ligt afgemeerd en sinds 2009 in bedrijf is. Dat schip is 36 meter lang en negen meter breed. De Multratug 3 is ruim 32 meter lang en 13,29 meter breed. „De trekkracht van de Multratug 17 is 70 ton", geeft Muller het ver schil aan, „en die van de Multra tug 3 bijna 95 ton." De Multratug 3 is met die trek kracht gelijk de sterkste sleper van de Multraship-vloot die zon der tig slepers en andere schepen telt. Het Terneuzense bedrijf had drin gend behoefte aan zo'n krachtpat ser, voor het sleepwerk in Antwer pen. Wat direct opvalt aan de Mul tratug 3 zijn de enorme fenders (stootranden) aan de voorzijde. „Met zoveel vermogen druk je an ders zo een deuk in een schip", ver klaart Muller, „en dat is natuurlijk niet de bedoeling." Muller stapt aan boord en loopt ge lijk door naar boven, naar de stuur hut. Die is volgestouwd met com puterapparatuur. Voor- en achter zijde van de stuurhut zijn uitge rust met onder meer een radar scherm en een elektronische zee kaart. De kapitein kan zijn stoel over een rails van voren naar achte ren en andersom rijden. De Mul tratug 3 kan zo als voor- en achter sleper worden ingezet. Damen, de naam van de Nederlandse scheeps bouwer, staat in de bekende sierlij ke letters op de stoel. Het doet vermoeden dat de Mul tratug 3 in Nederland is gebouwd, maar niets is minder waar. Damen dat het hoofdkantoor heeft in Go- rinchem, heeft over de hele wereld scheepswerffaciliteiten. Het sterke punt van Damen is dat de firma schepen in serie bouwt. Dat is effi ciënt en klantvriendelijk. Voor Multraship was dat ook het grote voordeel. Het Terneuzense bedrijf had orders voor de bouw van twee sleepboten uitstaan bij een scheepswerf in Maleisië. „Die sche pen waren respectievelijk voor 55 en 75 procent klaar", vertelt Mul ler, „toen de bank de stekker uit de werf trok. Mei 2010 heeft zich dit allemaal afgespeeld." Multraship moest snel hande len en zocht contact met Da men. In samenspraak is uiteinde- Leendert Muller, directeur van sleep- en bergingsbedrijf Multraship, bij zijn vsimms percussiegroep OKK van Cora Del- lebeke uit Westkapelle en de Vlie gende Hollander uit Terneuzen on der leiding van Jan Anthonisse. Zondag verzorgt fanfare St.Jan om 10.30 uur een Valentijnsconcert. Leo Verstiggel zwaait het stokje. De Koninklijke harmonie St. Ceci lia uit Kloosterzande draagt onder leiding van Eric Provoost eveneens haar steentje bij. BORSSELE - Het werk aan verbreding van de toegangsweg tot de Wester- scheldetunnel op Zuid-Beveland vordert snel. KWS Infra is deze week be gonnen met het asfalteren van de vernieuwde westbaan. Een shuttlebuggy- machine wordt ingezet, wat volgens Patrick Snijders van KWS Infra niet vaak voorkomt. „Het werkt sneller en je kunt er een mooiere weg mee aan leggen." Het werk moet eind april afgerond zijn. In 2012 volgt de verbre ding van de tunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen. foto Ronald den Dekker Meer agendanieuws op de website van deze krant. WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; - De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; EMMAHAVEN - Café Verdronken Land van Saeftinghe, 19.30 uur: Vertelling rond Ma ria Lichtmis; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur; Biljarten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40