zeeland 13 1838 overmorgen en in verre toekomst degelijk Euro extl?..in,™ CDA wil nadenken over natuur Euro extra in Waterdunen staatssteun is waarschijnlijk Fast Ferry vaart volgende week minder vaak commentaar 1953 NU: WINTERCOLLECTIE 40% 50% JASSEN HALVE PRIJS woensdag 2 februari 2011 'Alleen als we alert blijven, kunnen we het water te vriend houden, kan Nederland leven met het water' Burgemeester Gerard Rabelink Bij de watersnoodramp van 1 februari 1953 kwa men 1838 mensen om het leven. 'Ik heb nooit durven zeggen dat ik door de ramp een weeskind ben geworden' Lenie Ike-Verboom, overlevende Sirjansland, 9.00 uur Serooskerke, 14.00 uur Kruiningen, 20.00 uur foto Ronald den Dekker foto's Dirk-jan Gjeltema Onwprkprk 1 1.00 uur van Dijk. „Wie dat uit zijn duim heeft gezogen, weet ik niet. Waar dat verhaal vandaan komt? Er zit ten veel lolbroeken op de lijn die het leuk vinden ons in diskrediet te brengen. Er zijn bijvoorbeeld veel valse twitteraars die zoge naamd uit naam van de PW twit- teren. Er is zelfs een PW-Efteling." Politieke Agenda 2 februari: Goes, 19.45 uur: politie ke avond jonge boeren met land- bouwgedeputeerde Kees van Beve- ren (CDA) en vertegenwoordigers van andere partijen (Rabobank Oos- terschelde, Livingstoneweg 13). MIDDELBURG - De kans is groot dat de euro die de provincie bovenop de grondprijs in recreatie- en na tuurgebied Waterdunen wil leg gen, als staatssteun zal worden aan gemerkt. Dat is gebleken tijdens vooroverleg met het ministerie van Binnen landse Zaken over het hogere bod. Een definitief oordeel, meldt het dagelijks provinciebestuur aan de Staten, kan pas worden geveld als een zogenoemde staatssteunanaly se gereed is. Voor de analyse is de medewer king van de grondeigenaars in Wa terdunen noodzakelijk, omdat indi viduele situaties op basis van de Europese regels verschillend beoor deeld kunnen worden. Het maken van de analyse vergt nog twee tot drie maanden. Het dagelijks provinciebestuur heeft de Staten van Zeeland geïn formeerd over de stand van zaken rond de grondverwerving in Wa terdunen. Van de ruim 260 ha die het gebied meet is tot 2006 100 ha verworven. Sindsdien is met één eigenaar overeenstemming bereikt over de aankoop van 1,5 ha. Met twee (samen 36,7 ha) is in principe een akkoord. Individuele onder handelingen lopen met vijf eigena ren, die samen 104,5 ha hebben. Met 4 eigenaren (samen 29 ha) wordt nog niet op inividuele basis onderhandeld. De provincie wil in deze laatste gevallen een bemidde laar inzetten. MIDDELBURG - De Fast Ferries tus sen Vlissingen en Breskens varen van maandag 7 februari tot en met maandag 14 februari minder vaak in de spitsuren. Vanwege onderhoud aan de moto ren wordt er tijdelijk maar met één boot gevaren. Vanuit Vlissingen vervallen 's och tends de reizen van 7.20 uur en 8.20 uur, en 's middags van 16.20 uur en 17.20 uur. Vanuit Breskens vervallen de reizen 's ochtends van 7.45 uur en 8.48 uur, en 's mid dags van 16.48 uur en 17.48 uur. Vanaf dinsdag 15 februari wordt de reguliere dienstregeling weer geva ren. Het herdenken went nooit. Wie de volle omvang van de wa tersnoodramp tot zich laat doordringen, is steeds weer ondersteboven. De wind, het ijskoude water. En daarna de stilte. Meer dan achttienhon derd doden. De Zeeuwse en Zuid-Hollandse samenleving liep een gruwelijke wond op. Gisteren herdachten Zeeuwen de Ramp tijdens één van de ve le plechtigheden. Daar is soms wat discussie over. Zou het niet beter zijn om één Zeeuwse cere monie te hebben in plaats van al die lokale herdenkingen? Dat valt te bezien. De intimiteit van die kleine bij eenkomsten is moeilijk te ver vangen. Zeeuwen herdenken nu op de dijk, bij een monu ment, op een begraafplaats of gewoon thuis. Vaak dicht bij de plaats waar zij hun familiele den verloren. Wie hen daar probeert weg te halen, heeft te weinig begrip voor het verband tussen de emotie en de locatie. DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes 0113-227607 WWW.DELSCHER.NL MIDDELBURG - Het CDA in de Sta ten van Zeeland vindt dat de pro vincie een pas op de plaats moet maken met de verandering van landbouwgrond in natuur. Die pauze moet gelden zolang het Rijk geen geld heeft voor de inrichting en het onderhoud van nieuwe nieuwe natuur. De provincie heeft 1350 ha land bouwgrond aangekocht om allerlei natuurgebieden met elkaar te ver binden. Omdat geen geld beschik baar is voor de inrichting en om dat het kabinet de aanleg van het netwerk van natuurgebieden voor lopig wil opschorten, kan de grond volgens het CDA beter voor andere doeleinden worden inge zet. Daarbij denkt-de Statenfractie aan recreatie en landbouw. De provincies werken op dit mo ment met het ministerie van EL8d aan een herijking van het netwerk van natuurgebieden. Die herbezinning moet leiden tot keu zes over wat wel en wat niet wordt uitgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3