i8l zeeland In de bank op wielen Staatssecretaris op herhaling in Hedwige Inwoners regio denken mee over de toekomst Deskundige Nieuw lokaal voor basisschool J.W. Friso Vogelvrienden houden beurs in 't Meulengat almanak MOBIELE AFNAME LOCATIE Zeeuws-Vlaamse donoren kunnen Galerie 45 opent wintertentoonstelling Gemeente op zoek naar nabestaanden Inbraakgolf in de grensstreek houdt aan Oude raadhuis in Hoek voortaan goed afgesloten woensdag 2 februari 2011 door Harold de Puysseleijr HULST - Staatssecretaris Henk Ble ker komt wellicht nog eens op be zoek in de gemeente Hulst om te praten over de Hedwigepolder, maar dan met de gemeenteraad. Burgemeester Jan-Frans Mulder zei dat in de vergadering van de raadscommissie Algemeen Be stuur. Lukt het de bewindsman niet naar Zeeuws-Vlaanderen te komen, dan bezoekt de Hulster raad hem op korte termijn in Den Haag, aldus Mulder verder. De burgemeester zei tegen de raadsfracties dat hij niet eerder zo kwaad was geweest in zijn periode als eerste burger van de gemeente NIEUWVLIET Openbare basisschool J.W. Friso in Nieuwvliet wordt nog voor de zo mer uitgebreid met een multifunc tioneel te gebruiken lokaal. Dat geeft vooral de leerlingen van de middenbouw meer ruimte, die nu nog les krijgen in een lokaal dat ook voor andere functies wordt ge bruikt. Het Sluise gemeentebestuur stem de onlangs in met de verbouwing. SLUISKIL De Sluiskilse Vogelvrienden hou den komende zondag een vogel- beurs. Vogels kunnen worden gekocht, verkocht of geruild. Er is een opko per aanwezig. De vogelbeurs vindt plaats in 't Meulengat en duurt van 10 tot 12 uur. Toegang is gratis. FOTO'S Meer foto's van de invulling van de 'rotte appel' op het Arsenaalplein in Terneuzen op www.pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Helemaal tureluurs wordt zijn ma ma er van, de tekenfilms waar zoon Robin van acht zich gretig in verliest als hij televisie kijkt. Zelfs als ze niet meekijkt naar de vaak zeer slordig gefabriceerde beelden, maakt het ge luid haar al horendol. Gekrijs, geschreeuw, gekreun, gejank en gegil; opvoedkudig gezien leren de zogeheten kinderkanalen de jeugd vooral dat er nimmer op normale toon gecommuniceerd zal worden. Imbecielentv, noemt Robins mama het. Daar bedoelt ze zowel de kijkers als de makers mee. „Ik begrijp niet dat je daar met ple zier naar kunt kijken", verzuchtte ze tegen haar zoon, bij de zoveelste dis cussie over 'leuk' en 'televisie'. „Ik weet het", zei Robin troostend. Kinderen zijn ook heel moeilijk te begrijpen." Hij kan het weten. Als ervaringsdes kundige. Hulst. „Of het nu toeval is of niet, het waren in eerste instantie wel allemaal CDA-bestuurders. Mijn integriteit komt hierdoor op de helling te staan, terwijl ik mijn on afhankelijke positie wil handha ven." Het bezoek van Bleker afgelopen vrijdag aan de Hedwigepolder was een initiatief van waterschapsbe stuurders, waarbij slechts door be moeienis van Mulder op het aller laatste moment ook Hulster wet houders welkom waren. De raads fracties echter niet en dat zette kwaad bloed. Besloten is dan ook een brief van afkeuring te sturen aan de initiatiefnemers voor de bij eenkomst met de staatssecretaris. WESTDORPE Galerie 45 aan de Singel in Westdor- pe opent zaterdag de jaarlijkse win tertentoonstelling. Te zien zijn: be werkte linnen stoffen van Els Lem- kes; een nieuwe collectie sieraden van Marina Waterman, deels ge maakt uit gevonden voorwerpen; en spekstenen beelden van Yanka. Wethouder Jaap Bos verricht de opening om 15.00 uur. De expositie is te bezichtigen tot 7 maart. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen ruimt de komende jaren alle graven met ver lopen grafrechttermijnen. Gepro beerd wordt nabestaanden te infor meren en op te roepen zich te mel den. Van veel graven zijn geen na bestaanden bekend. Nabestaanden die bij de gemeente bekend zijn, worden in februari aangeschreven over de mogelijkheden. Mensen met vragen kunnen terecht op tel. 14 0115 of www.terneuzen.nl. STEKENE De politie in de Belgische grensge meenten Stekene en Sint-Gil lis-Waas waarschuwt opnieuw voor inbrekers. Sinds begin januari kent de politiezone volgens woord voerster Monica Colman opnieuw een verhoging van het aantal inbra ken. Vorig jaar telde de politie zes inbraken in januari, dit jaar zijn er in die maand 30 inbraken geweest. De politie vermoedt dat er een rondtrekkende bende actiefis. Niets doet vermoeden dat de bloedbank op wielen staat. Het hypermoderne interieur geeft de donoren het gevoel dat zij in een kliniek zijn. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl door Martijn de Koning terneuzen - Inwoners van Zeeuws-Vlaanderen wordt ge vraagd mee te denken over de toe komst van voorzieningen in de re gio. De provincie en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hou den daarvoor verschillende bijeen komsten. Ook hebben ze een web site geopend. De uitkomsten van het onderzoek worden gebruikt in het rapport Masterplan Voorzieningen Zeeuws-Vlaanderen van onder zoeksbureau Scoop. Daar komen verschillende toekomstmogelijkhe den en bijbehorende gevolgen in te staan, inclusief een 'voorkeursva riant'. Gemeenten kunnen bij het maken van beleid daarna rekening houden met de inhoud van het rapport, dat waarschijnlijk halver wege dit jaar klaar is. In elke gemeente worden drie bij eenkomsten georganiseerd. De eer ste zijn op 15 februari in Hulst, 17 februari in Oostburg en 24 februa ri in Axel. Op www.scoop.nl staat meer informatie over die avonden en kunnen geïnteresseerden zich opgeven. Zeeuws-Vlamingen kunnen vanaf eind deze week ook hun mening geven op de nieuwe website www.nu2021.nl. hoek - Het voormalige raadhuis aan de Molendijk in Hoek is voortaan minder eenvoudig te be treden door inbrekers. De eigenaar heeft op verzoek van de gemeente Terneuzen voor een betere afslui ting gezorgd. De SGP uitte bij het college van B en W zorgen naar aanleiding van een inbraak, waarbij koperen lei dingen zijn gestolen. Daarbij ont stond een gevaarlijke situatie, om dat een gas- en waterleiding waren doorgezaagd. De SGP pleitte daar om voor een hermetische afslui ting van het raadhuis, ook omdat de brandweer regelmatig in actie moest komen om er binnenbrand jes te blussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38