PZC I r Tijdwinst visserij Vlakte van de Raan 'Strooien is slecht voor interieur' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 ONDERZOEK Natuurorganisatie stichting De Noordzee wil verbod vistuig met wekkerkettingen 20 en 21 Atlete Terése van Lare (61) genomineerd Vrouw met geweld overvallen in woning Van Vugt verhuist een heel klein stukje Woensdag 2 februari 2011 In de bank op wielen mag het bloed rijkelijk vloeien Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Multratug 3 is 'kleine', sterke krachtpatser door Harmen van der Werf BRESKENS - Visserij- en natuurorga nisaties krijgen twee jaar de tijd om uit te zoeken welke maatrege len nodig zijn ter bescherming van de Vlakte van de Raan in de Westerschelde-monding. De on diepe Vlakte van de Raan is eind vorig jaar definitief aangewezen als natuurgebied in het kader van de Europese Vogel- en Habitat richtlijnen. Onlangs hebben natuur- en visse rijorganisaties met de rijksover heid een principe-akkoord geslo ten over de ontwikkeling van be schermende maatregelen voor de Vlakte van de Raan én de Noord zeekustzone. De laatste strekt zich uit vanaf Bergen aan Zee, ten noor den van de Waddeneilanden tot aan de Duitse grens. Het principe-akkoord waarover de achterban van betrokken organisa ties zich nog moet uitspreken, be vat vérgaande maatregelen voor de Noordzeekustzone. Een kwart van het 1440 vierkante kilometer grote gebied wordt voor bijna alle vor men van visserij gesloten. Bescher ming van het bodemleven staat centraal. Visserij met wekkerkettin gen wordt daarom het meest be perkt. Die wordt verboden in de helft van de zone. Garnalenvissers mogen actief blijven in driekwart van het natuurgebied. Welke beperkingen vissers op de 'slechts' 191 vierkante kilometer grote Vlakte van de Raan te wach ten staan, zal pas duidelijk worden na de tweejarige studie. Tussen de Noordzeekustzone en de Vlakte van de Raan is een belangrijk ver schil gemaakt. De natuur in de Noordzeekustzone moet zich kun nen herstellen. Voor de Vlakte van de Raan geldt een minder zware eis: behoud van de bestaande na tuurwaarden. „Maar", laat Thomas Rammelt van natuurstichting De Noordzee we ten, „dat betekent niet dat er geen verbod moet komen voor visserij met wekkerkettingen." Schol- en tongvissers werken veelal met vis tuig met wekkerkettingen. Jaap Hennekeij uit Breskens, voorzitter van visserijorganisatie Delta Zuid, is er niet gerust op dat de visserij op de Vlakte van de Raan onge moeid blijft. Hij is in elk geval te vreden dat tijdwinst is geboekt voor onderzoek. De Vlakte van de Raan is, aldus het Landbouw Eco nomisch Instituut, goed voor ruim 500.000 euro aan omzet voor Ne derlandse vissers en voor 189.000 euro voor buitenlandse vissers. BRESKENS - Stampvol is het oudste gedeelte van bedrijventerrein Deltahoek bij Breskens. Reden voor de gemeente Sluis om een stuk van elf hectare aan het terrein vast te plak ken. Het eerste bedrijf is daar begonnen met bouwen. Het gaat om een omvangrijke loods voor constructiebedrijf Van Vugt. Die blijft daarmee de thuisbasis trouw; de onderne ming begon in 1962 in de dorpskern, om eind jaren tachtig naar Deltahoek te verhuizen. Op honderd meter van het huidige onderkomen verrijst nu de nieuwe loods (onder). Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis is er verder nog geen grond verkocht in het nieuwe deel van Deltahoek. Wel heeft één be drijf een optie genomen. foto Peter Buteijn SLUIS Terèse van Lare (61) is één van de zeven genomineerden voor de titel sportvrouw 2010 van de gemeente KnokkeHeist. De Sluise atlete lid van WTC Casino in Knokke-Heist. Terèse werd op 4 juni in Utrecht nationaal kampioen triatlon en op 12 september in Boedapest wereld kampioen kwarttriatlon in de cate gorie 60-64 jaar. De sportvrouw van Knokke-Heist wordt zaterdag tijdens de Nacht van de Sport be kendgemaakt. KOEWACHT Twee mannen hebben zondaga vond een vrouw overvallen in een woning in Koewacht. Rond 21.00 uur belden zij aan. Toen de vrouw de voordeur opendeed, drongen zij meteen de woning binnen. Een vrouw die op dat moment in de woning verbleef, werd meteen vastgepakt en op de grond ge duwd. De daders gingen er uitein delijk vandoor met een nog onbe kende buit. De politie is nog druk bezig met onderzoek. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de Terneuzense winkelstraten Noordstraat en Ha venstraat wordt op verzoek van de ondernemers niet standaard ge strooid bij gladheid, omdat het zout schadelijke effecten heeft voor het interieur van hun win kels. Daarnaast is de gladheidsbe- strijding niet uit te voeren, omdat er vaak koopwaar buitenstaat. Dat antwoordt het college van B en W op raadsvragen van de SGR De gemeente komt alleen met zout in actie als ondernemersvere niging City Terneuzen daar om vraagt. „Als er moet worden ge strooid, zorgen de ondernemers er voor dat de straten vrii van koop waar zijn. De afgelopen tijd is de sneeuw in de Noordstraat vrijwel dagelijks geruimd", meldt het colle ge- Ook de PvdA trok aan de bel over het sttooibeleid, maar dan vooral op fietspaden. De sociaal-democra ten vinden dat er onvoldoende wordt gestrooid op doorgaande fietspaden, maar dat zijn B en W niet met hen eens. „Het is niet mo gelijk alle fietspaden in de route op te nemen. Alle doorgaande rij wielpaden zijn opgenomen in de strooiroute. Daarnaast is de wer king van zout op fietspaden maar beperkt, omdat smalle fietsbanden het zout niet voldoende versprei den over de paden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37