sport 129 'niks moeten' Wereldkampioen Sebastian Vettel snelste op eerste testdag Formule 1 Korbach heeft keelkanker maar wil 'houten jas' nog niet bestellen Poolers Blues zijn de weg kwijt Opnieuw topduel voor Groene Ster Koploper Roadies verslaat Perfs De Geus trainer Lewedorpse Boys Jean Paul de Kraker breekt record Steen bekert verder tegen Goes woensdag 2 februari 2011 'Ik heb niet geprobeerd hem over te halen. Patrick was zo stellig en vastberaden, dat dat geen zin had' Directeur voetbalzaken Mario Captein nHHsaBaHBBamBHSSBHgMBBMMBBraaBnaHasnsBtë Het lichaam sputterde al een tijdje te gen. En op het laatst wilde ook het hoofd niet meer. Reden voor VW-verdediger Patrick Paauwe (35) per direct te stoppen met voetbal. door Peter Leijsten VENLO - Niet de directe aanleiding voor zijn plotselinge afscheid als profvoetballer. Wel de druppel die de emmer deed overlopen. Zo om schrijft Patrick Paauwe de beslis sing van trainer Wil Boessen om hem buiten de basis te laten van VW voor het uitduel bij AZ afge lopen zaterdag. Paauwe: „Alle gebeurtenissen van de laatste zes, zeven maanden heb ik meegewogen bij mijn beslissing. Ook de onrust binnen de club en het ontslag van de trainer. Ik heb nooit onder stoelen of banken ge stoken dat ik een iets andere ge dachte heb dan de club over hoe verder te komen in de eredivisie. Waarbij ik me altijd ingehouden heb, want ik hou er niet van om mensen in diskrediet te brengen. Op het veld heb ik in anderhalf jaar tijd altijd alles wat in mijn macht lag gedaan. Maar als de hulp die je nog kan bieden op een gegeven moment zo minimaal wordt, dan is dit de laatste druppel die nodig was om te zeggen dat ik beter kan stoppen." Kom bij de oud-Feyenoorder niet aan met de suggestie als zou hij zijn ploeggenoten in de steek la ten. „Als de mensen dat denken, dan snappen ze het niet. Als ik niet meer het plezier beleef aan het voetbal wat ik altijd dacht te hebben, dan moet ik eerlijk zijn te genover de club én mezelf. Het is voor de club ook niet verstandig om een jongen in de ploeg te heb ben die het min of meer al een beetje opgegeven heeft. Ik hoop van harte dat ze het gaan redden. Het zal' nog lastig zat worden. De ploeg moet een keer winnen. Hoe, dat maakt niet uit." Het hoogtepunt van zijn verblijf in Venlo noemt Paauwe het 'hele vorige seizoen'. „Veel mensen dachten toen ik hier kwam: 'Die zal wel even komen afbouwen, dat zal wel niks meer worden'. Maar uiteindelijk werd het een geweldig jaar waarin ik ontzettend veel res pect en waardering kreeg van mijn collega's. Juist dat zal me het mees te bijblijven." De oud-Feyenoorder zegt 'opluch ting' te voelen nu het hoge woord eruit is. „Ik heb mijn gezin en fa milie ingelicht, daarna heb ik de di recteur gebeld. We spraken af een kop koffie te drinken, dat hebben we gedaan. Ik heb een nacht kun nen slapen over mijn beslissing en het voelde goed. Er is sprake van opluchting nu ik deze stap heb ge zet." Paauwe maakte zeventien jaar gele den zijn debuut in de eredivisie bij PSV. Hij speelde daarna bij De Graafschap, Fortuna Sittard, Feye- noord, Valenciennes, Borussia Mönchengladbach en VW. Paau we speelde vijf interlands. Met Feyenoord won Paauwe de landsti tel, Johan Cruijff Schaal (beide in 1999) en de Uefa Cup in 2002. Met toekomstplannen is Paauwe nog niet bezig. „Ik verheug me nu eerst op een paar jaar jaargetijden waarin ik eens niks moet. Waarin ik lekker met mijn gezin de simpe le familieverjaardagen kan afgaan, waarin ik niks mis van de kleine die net geboren is (Paauwe werd in november voor de derde keer vader). Ik ben vanaf mijn vijftien de alleen maar bezig geweest met voetbal. Ik heb dan ook nog geen flauw idee wat voor werk ik ga doen. MIDDELBURG De poolspelers van Roadhouse Blues speelden in de regionale eer ste klasse in eigen huis gelijk tegen Pompa Sixpack, 3-3. De Middelburgers rijgen in de com petitie het ene teleurstellende re sultaat aan het andere. De titelver dediger en trotse koploper van de eerste seizoenshelft is daardoor weggezakt naar de derde plaats. Er hangt momenteel een ongeken de grauwsluier over de ploeg en als men de titel wil prolongeren zal op korte termijn een fikse poets beurt nodig zijn. VLISSINGEN Een week na de verloren bekerwed strijd tegen CFE Ciba/VDL Groep (7-8) spelen de zaalvoetballers van Groene Ster Vlïssingen opnieuw een topduel. De Walcherse koploper in de eer ste divisie neemt het vanavond in eigen huis op tegen directe concur rent RKTW. Beide teams hebben na dertien duels 32 punten, alleen is het doel saldo van Groene Ster iets beter. Het duel in sporthal Baskensburg begint vanavond om 20.00 uur. VLISSINGEN Cue's PerfActioN maakte er in de regionale eerste klasse van de pool- competitie tegen klassementslei der Roadhouse Roadies een echte wedstrijd van. Dat was aan de 1-5-uitslag echter niet af te lezen. Op papier was het een duel van Da vid tegen Goliath maar in de prak tijk viel dat mee. Koploper Roadies had meer moeite met rodelantaarn drager Perfs dan vooraf was inge schat. Toch kwam de winst ^jeen mo ment in gevaar. Het klasseverschil was te groot. LEWEDORP Rohan de Geus is met ingang van het komende voetbalseizoen trai ner bij Lewedorpse Boys. Hij volgt Edwin Zuijdwegt op, die de laatste twee seizoenen trainer was bij de zondagvijfdeklasser. De Geus is nog maar 25 jaar en komt uit Goes. Hij is als jeugdtrai ner werkzaams bij SKNWK en JVOZ. Eerder was hij jeugdtrainer bij Puttershoek, Reeland, OSV en Binnenmaas en was hij hoofdtrai ner bij zondagvijfdeklasser CW/Mercurius. OOST-SOUBURG Jean Paul de Kraker van het team SBC 1 heeft in de teamcompetitie wedstrijd tegen VEGABV 1 laten zien waartoe hij op de biljarttafel in staat is. In de driebandenwedstrijd in de klasse Bi versloeg hij tegenstander Jo Alleijn met 19-60 in dertig beur ten. Dat was dus goed voor een moyenne van precies 2.000. Daarmee streepte Jean Paul de Kra ker het seizoensrecord van 1.833, dat op naam stond van Richard de Bruin van biljartclub WBV, uit de boeken. SINT JANSTEEN Zondag-vierdeklasser Steen heeft zich gisteravond geplaats voor de vierde ronde van het bekertoer nooi. De ploeg versloeg op eigen veld za terdag-tweedeklasser Good Luck uit Raamdonksveer met 3-0. De zege van Steen was even verras send als terecht De ploeg speelde feller en ging beter met de omstan digheden om. Steen ontmoet in de vierde ronde op eigen veld zondagtweedeklasser Goes. VALENCIA - Autocoureur Sebastian Vettel beschikt ogenschijnlijk weer over een supersnelle Red Buil. De Duitse wereldkampioen Formule 1 reed gisteren op de eerste officiële testdag van de koningsklasse in Va lencia de snelste ronde in de boli de voor 2011. Vettel klokte in de gloednieuwe RB07 een beste ron detijd van 1.13,769. „Het was een goede dag. Genieten", zei de 23-ja- rige Vettel na zijn eerste kennisma king. Nico Hulkenberg zette de tweede tijd neer in de bolide van Force In dia. De Duitser reed vorig jaar nog voor Williams, maar is dit seizoen testrijder voor de Indiase renstal. Hij reed 1.13,938 in een 'oude boli de', want Force India heeft zijn au to voor het nieuwe seizoen nog niet gepresenteerd. Testrijder Gary Paffett reed in een McLaren uit 2010 de derde tijd van de dag: 1.14,292. Fernando Alonso was in de nieuwe Ferrari - de F150 - 0,784 seconden langzamer dan Vettel: 1.14,553. De nieuwe formule-i bolide van Mercedes gaf er na precies negen ronden al de brui aan. Een hydrau lisch probleem bracht de 'Silberp- feil' tot stoppen. Coureur Nico Ros berg zat achter het stuur. De ren stal verhielp het euvel, maar Ros- bergs teamgenoot Michael Schu macher kon door tijdgebrek niet meer dan veertien rondjes oefe nen. Kort daarvoor had Mercedes GP op circuit Ricardo Tormo in Va lencia de MGP W02 onthuld. De bolide lijkt weinig op zijn voorgan ger. „Onze ontwerpers zijn meedo genloos te werk gegaan en hebben elke overtollige gram of millimeter geschrapt", zei Norbert Haug, de motorsportbaas van Mercedes. De zilveren bolide heeft ook groe ne tinten en is voorzien van de ho ge neus, die ook de nieuwe Red Buil kenmerkt. door Raymond Willemsen LEEUWARDEN - Bij Fritz Korbach (65) is keelkanker geconstateerd. De voetbaltrainer ondergaat bin nenkort een zware operatie, maar is strijdbaar. „Ze zien me terug. Ik heb de houten jas nog niet be steld." De flamboyante Korbach schrok vorige week hevig toen hij in het ziekenhuis de jobstijding kreeg: keelkanker. „Ergens in oktober, no vember ontdekte ik een plekje op mijn tong. Ik ben naar de dokter gegaan en kreeg een paar kuren. Maar die sloegen niet aan. Toen ben ik verder onderzocht en werd duidelijk dat er een vrij grote tu mor in mijn keel zit. De dokter zei dat ik me zo snel mogelijk moest laten opereren. Anders is het over negen maanden afgelopen, want die tumor groeit snel." Volgens Korbach, die de laatste ja ren geen club meer trainde in het betaald voetbal en het laatst actief was als trainer bij Harkemase Boys, zijn de vooruitzichten goed. „De operatie is zwaar en gaat ne gen uur duren. Er wordt een stuk je van mijn tong weggesneden en in het begin bestaat de kans dat ik moeite heb met praten. De opera tie kan invloed op de motoriek van de tong hebben. Maar het goe de nieuws is dat de tumor ingekap seld is en niet in de bloedbanen is terechtgekomen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de rest van mijn lichaam helemaal schoon is." Korbach klinkt opvallend monter. „Natuurlijk ben ik geschrokken, maar dat was iedereen. Ik ga op 15 februari onder het mes en heb er vertrouwen in. De mensen moe ten er rekening mee houden dat ze nog niet van me af zijn. Ik be schouw het als het spelen van een bekerwedstrijd. Ik sta na de uit wedstrijd met 1-0 achter, maar thuis ga ik met 4-1 winnen. Mijn dokter vindt het knap dat ik er zo tegenaan kijk. Maar ik vind het ook nog veel te vroeg om de hou ten jas te bestellen." Als het aan Korbach ligt, staat hij volgend seizoen weer op het voet balveld. „Ik ben nu technisch advi seur bij hoofdklasser De Zouaven in Grootebroek. Dat is leuk werk, ook omdat de trainer weet dat ik niet met de kettingzaag langs de lijn sta. Maar het liefst zou ik nog een keer een profclub trainen. Als ik zo om me heen kijk, zijn er nog wel een paar clubs die hulp kun nen gebruiken. Ik ben verder top- fit, dat is het probleem niet. Ik denk dat sommige clubs een beet je bang zijn. Want als ik binnen kom, dan ben ik er ook echt." Frits Korbach denkt nog terug te keren in de voetballerij. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29