700,01 Frank de Boer slikt eerste tc Cavaliers woest na vertrek LeBron James 261 sport De Graafschap stuit opmars FC Utrecht Volleybalbond heeft kandidaat-coaches Rentree Ivanisevic van korte duur Blessure Nadal valt mee Daphne Koster aan de slag bij AZ TRANSFERMARKT Ajax raakt in de transferperiode twee belangrijke spelers kwijt en krijgt er geen Het m e-ws tus5e„ de vraogP„> 8„soost een voor terug. (5,2 miljoen) en het bod (4,5 miljoen) op hem woensdag 2 februari 2011 DOETINCHEM De Graafschap maakte gisteravond zonder goed te voetballen een ein de aan de opmars van FC Utrecht in het nieuwe kalenderjaar. De for matie uit Doetinchem creëerde voor eigen publiek geen enkele goe de kans en boekte dus met een doelpuntloos gelijkspel (0-0) een maximaal resultaat. FC Utrecht, dat de eerste drie duels in 2011 won, deed zichzelf voor rust tekort op de Vijverberg. De hal- vefinalist in het nationale beker toernooi kreeg voldoende kansen. NIEUWEGEIN De volleybalbond Nevobo heeft de lijst met kandidaten voor de func tie van mannenbondscoach terug gebracht tot drie of vier. In Italië dook gisteren het bericht op dat oud-international Edwin Benne, op dit moment werkzaam in Duits land, de nieuwe bondscoach zou worden. „Dat is absolute onzin", al dus directeur Goedkoop. „Het gaat twee tot drie weken duren voordat we eruit zijn." De bond zoekt een opvolger voor Peter Blangé, die eind december stopte. ZAGREB De rentree van Goran Ivanisevic in een ATP-toernooi is van korte duur geweest. De 39-jarige Kroaat, die in 2001 Wimbledon won, vormde in Zagreb een dubbel met landgenoot Marin Cilic. Het koppel verloor in de eerste ronde van de Slowaken Fi- lip Polasek en Igor Zelenay: 6-7 (4-7) 4-6. Ivanisevic deed mee om reclame te maken voor het evene ment Zo trekt het ABNAMRO-toer- nooi in Rotterdam, dat maandag be gint, aandacht met de eenmalige hereniging van Jacco Eltingh en Paul Haarhuis. MANACOR De spierblessure die tennisser Rafal Nadal heeft opgelopen tij dens de Australian Open valt mee. De Spaanse nummer één van de wereld heeft een scheurtje in een spier van zijn rechterbovenbeen en heeft vermoedelijk nog tien dagen nodig om te herstellen. Hij is dus op tijd fit voor het Daviscupduel met België begin maart Nadal ver loor in Melbourne in de kwartfina le van zijn landgenoot David Fer rer. Hij speelde de partij uit, maar had zichtbaar last van de blessure. ALKMAAR Daphne Koster keert terug bij AZ. De aanvoerster van het Nederland se vrouwenelftal mag door het ver trek van twee Britse speelsters weer voor de Alkmaarders uitko men. De verdedigster kwam vorig jaar terug uit de VS waar ze voor Sky Blue speelde. Koster hoopte aan te sluiten bij AZ, maar kreeg geen toestemming van de KNVB. De bond wees op de regel dat er niet meer dan vier internationals bij een eredivisieclub mogen spe len. Met het vertrek van de Britten is de weg alsnog vrij voor Koster. Frank de Boer instrueert Mounir El Hamdaoui, een van de drie spitsen waarover hij nog kan beschikken. foto Marco de Swart/ANP door Edward Swier DEN HAAC/CLEVELAND - De andere kant van de medaille is, daar zijn ze in Cleveland inmiddels ook wel achter, heel wat minder blinkend. De Cavaliers deden de afgelopen jaren aan de hand van sterspeler LeBron James mee om de titel in 's werelds sterkste basketbalcompe titie, de NBA. Afgelopen zomer be sloot James echter niet langer aan het roer te willen staan van de net-niet-club en sindsdien is het schip zinkende. De laatste 21 duels werden verloren. Van de dertig teams in de NBA hebben de Cavaliers momenteel de slechtste resultaten geboekt. Van de 48 gespeelde wedstrijden werden er slechts acht gewonnen. Van de laatste 31 duels ging de winst 30 keer naar de tegenstan der, de laatste uitzege lijkt alweer een eeuwigheid terug geboekt. Er dreigen allerlei (negatieve) records te worden gebroken. De spelers zijn allang vergeten hoe zoet een overwinning ook alweer smaakt. De cavalerie in Cleveland bestaat niet langer uit ruiters te paard, maar ridders te voet. Coach Byron Scott krijgt de boel maar niet aan de gang. „We hebben te maken met een enorme blessuregolf en al lerlei andere rampspoed", klinkt het niet vol vertrouwen op een be tere toekomst. „We hebben twee keuzes: ervoor vechten of ons over geven. Maar dat laatste doe je niet als speler of coach. We zullen blij ven knokken, hard blijven trai nen." LeBron James gaat ondertussen zelf wel lekker. De Miami Heat kende een wat stroeve start, maar heeft inmiddels aangetoond - met James, Chris Bosh en Dwyane Wa de - een serieuze titelkandidaat te zijn. Scott, ietwat jaloers: „Zij draaien wel extreem goed." Het was precies wat James voor ogen had toen hij de Cavaliers besloot te verlaten. Zeven seizoenen streef de hij, de jongen van de streek, het onmogelijke na. De leiding van de Cavaliers slaagde er maar niet in om voldoende sterke spelers rond James te verzamelen. Eenmaal werd de NBA-finale gehaald, in 2007. Het was voor het eerst in de 37-jarige geschiedenis van de Cava liers, Cleveland stond op zijn kop, James was in die tijd de koning. De San Antonio Spurs veegden echter hun opponenten: 4-0, een clean sweep. Nadien lukte het, zelfs met steun van Shaquille O'Neal, niet meer de eindstrijd te bereiken. James bleef populair, tot hij begon te flirten met andere teams. En nu kunnen ze zijn bloed wel drinken. James, die een mega-contract van de Cavaliers naast zich neerlegde, krijgt de schuld van de volledige ineenstor- ting van de club. Wie denkt dat de superster, na de lading kritiek die hij uit monden van voormalige 'vrienden' kreeg, stiekem een beetje moet lachen om de totale ontmanteling van de Cavaliers heeft het mis. Begin deze week nog, toen de Miami Heat op nieuw duidelijk (117-90) van de Ca valiers won, wilde James niets van leedvermaak weten. „Ik wens de club en de fans, meer dan wie ook, het beste, ik heb geen enkele reden slecht over ze te spreken. We hebben een stel mooie jaren met elkaar gehad. Voor mij had het niks uitgemaakt als de Cavs nu een succesvol seizoen hadden ge had. Ik vond dat ik met mijn ver trek voor mezelf en mijn carrière de beste keus maakte. Er is geen enkele reden om de spelers die ach terbleven te bekritiseren. Ik wens de club het beste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26