weer offers brengen zeeland 119 €35,- Zeeuwse secretaressedag PvZ: Vossen bedreiging voor baby's Wrak Le Serpent drijft weer woensdag 2 februari 2011 W snelweg en in Dauwendaele. Nu moeten we omrijden." Met de auto dan, want voor fiet sers is er weinig veranderd. De be kende fietsroute langs de Nieuw- landseweg is weliswaar vervangen door iets langere routes door de Mortiere en over industrieterrein Amestein, maar van echt omrij den is geen sprake. Wie nu met de auto vanuit Nieuw- en Sint Joos- land naar de snelweg of Middel burg wil, moet echter wel een om metje maken, via de nieuwe Wei- zichtweg, parallel aan de snelweg, richting de rotonde in de Sloeweg. Het is dan ook niet verwonderlijk dat sommige dorpsbewoners met hun auto gebruik maken van het nieuwe stuk weg tussen 'Nieuw- land-noord' (de huizen ten noor den van de snelweg) en Amestein. Vanaf het zuidelijke deel van het dorp kom je daar via een weg on der de snelweg door. Echter: de weg tussen dit noordelijk deel van het dorp en Amestein is uitslui tend voor landbouwverkeer. Maar een inrijverbodsbord, met toevoe ging 'met uitzondering van land bouwverkeer', blijkt niet afdoende om illegaal gebruik van de weg te gen te gaan. Volgens Krina de Vis ser zijn er veel mensen die met hun auto de landbouwverkeers- weg nemen. „Vooral mensen die een bedrijf hebben op Arnestein. Dat scheelt nogal wat als je die weg neemt." In overleg tussen bewoners van de naastgelegen Zaagmolendijk en Rijkswaterstaat moet nog bepaald worden of er aanvullende maat regelen, zoals een sluis of pasjes systeem, moeten komen. Som mige bewoners van de Zaagmo lendijk willen zo'n maatregel om het sluipverkeer te weren. Anderen willen dat juist niet, omdat ze zelf gebruik willen ma ken van de weg. Voor wie zich wel aan de regels houdt, is de nieuwe wegenstruc tuur nog even wennen, ook voor Krina en Ko de Visser. „Voor je gevoel is het toch gek. Rij je met de auto over de nieu we N57 op Nieuwland aan en als je er dan bijna bent, buigt de weg af de andere kant op," En dan moet je dus via de snelweg en de afslag Middelburg naar de rotonde in de Sloeweg om op de Weizichtweg richting het dorp te komen. De dorpsbewoners heb ben zich noodgedwon gen maar neergelegd bij de veranderde verkeerssituatie. En, en dat moeten Krina en Ko de Visser toegeven: er zijn ook een paar voordelen. Zoals de ver beterde verkeersveiligheid ter hoogte van de Roode Leeuw. En de waterpartijen tussen de nieuwe lussen van de snelweg. Krina: „Als het straks helemaal klaar is, wordt het wel mooi daar. Met veel vogels/' Ko: „Vroe ger was het wel rommelig, met die oprit vlak langs het dorp. Dat hebben we nu niet meer. En we zijn straks zo in Seroos- kerke. Dat moet toch wel een hoop tijd schelen." Maar toch, verzucht Krina. „We hebben er begrip voor dat het nodig was, maar niet voor ons, niet voor Nieuw- en Sint loos- land. Dit dorp moet steeds of- -fers brengen. En dan wil Middel burg in de toekomst ook nog in dustrie in de polder hier vlak bij... Dat gaat dus écht niet ge beuren!" Ko verzucht ook: „Hét zou lek ker zijn als Nieuwland nog steeds een eiland was." Eén echt eiland dus, omringd or water. En een eiland waar niemand zich mee zou be moeien. Morgen: Wonen naast de tunnel. Krina en Ko de Visser foto Lex de Meester IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAV KARTEN EN ETEN: j KEUZEMENU: 2X12 MINUTEN KARTEN spare-RIBS/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 (reserveren gewenst) SEROOSKERKE - Het binnenvaart schip Le Serpent drijft weer. Het betonnen wrak, dat sinds 1970 op de bodem van de Schelphoek lag, kwam gisteren omhoog na ander halve week baggeren en leegzui gen. Het is op een ondiepte aan de grond gezet, waar het wordt gecon troleerd op lekken. Ook worden slib en water verwijderd. Over een week of twee wordt het gevaarte versleept naar Scharendijke. Daar wordt het afgezonken om te die nen als duikobject. ZUIDDORPE - De provincie moet nachtelijk jagen op vossen toe staan. Dat vindt de Partij voor Zee land. Johan Robesin wijst op de re cente overlast van vossen in en rond Zuiddorpe. Eén of meer vos sen beten tientallen kippen dood. Robesin is bang dat ook mensen het slachtoffer worden, zoals on langs in Engeland. „Daar werden baby's uit hun wieg gesleurd en op afschuwelijke wijze gedood." GOES - Zeeuwse bedrijven doen veel te weinig aan Nationale Secre- taressendag, vindt Scarlett Kwekke- boom-]anse. Vorig jaar was het al helemaal karig, onder invloed van de recessie, merkte de toponder- neemster op. Kwekkeboom-Janse lanceert op Nationale Secretaressedag, donder dag 21 april een Zeeuws evene ment waarmee de manangemen- tondersteuners op gepaste wijze 'dankjewel' kan worden gezegd in de Goederenloods van de Stoom trein Goes-Borsele in Goes. Het programma bevat een lezing over zakelijke etiquette, een work shop make-up en gezichtsverzor ging, een workshop artistics. Er wordt een exclusieve informa tiemarkt ingericht met maximaal tien bedrijven en die horen weer iets bijzonders aan te bieden in de sferen van zakelijk verblijf, gastont- haal of relatiegeschenken. Bedrijven die het evenement boe ken voor hun secretaresses, kopen tegelijk een soort bijscholing en netwerkgelegenheid in, maar de se cretaressen zelf mogen beslist niet het idee krijgen van een werkdag, meent Kwekkeboom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19