i8l zeeland 'Veel Vlaamse ogen geopend' Ons dorp moet Veere knapt rondeel Campveerse toren op We verhuisden naar Arnestein omdat de nieuwe weg er snel zou komen Musical Mozes in de Zionskerk Geld gestolen uit parkeermeters OPENING N57 Wat verandert er door de nieuwe weg en voor wie? Open dag bij De Kreekrug Brassbands spelen samen in Ter Reede 11 N57 Middelburg of V Nieuwe kwartiermaker voor fusie sociale dienst en werkvoorziening woensdag 2 februari 2011 door Maurits Sep MIDDELBURG - Of ze dit jaar ook al lemaal naar Walcheren op vakan tie gaan, is natuurlijk niet te voor spellen, En zelfs niet te verwach ten. Maar flink wat Vlamingen die het Vakantiesalon in Antwerpen bezochten, zullen bij het plannen van hun vakantie wel degelijk se rieus aan Walcheren denken als be stemming. Ruurt van der Wel van de VW Walcheren/Noord-Beveland is er van overtuigd dat de extra inspan ningen op het Vakantiesalon posi tief zullen uitwerken. „We zijn toch extra onder de aandacht geko men in het keuzeproces dat men sen nu doormaken bij het plannen van hun vakanties. We kunnen mensen net het extra zetje de goe de kant op geven." Vijf dagen lang stond de re- gio-VW samen met de gemeente Middelburg en de Tourist Shop op de grootste vakantiebeurs van Vlaanderen. Over belangstelling viel niet te klagen, rekent Van der Wel voor. „We hebben bijvoor beeld vierduizend tassen van Mid delburg uitgedeeld en daarmee ook vierduizend e-mailadressen van Vlamingen verzameld. Dat zijn er omgerekend achthonderd per dag en honderd per uur." OOSTKAPELLE In de Zionskerk in Oostkapelle wordt zondag om 17.00 uur de mu sical Mozes uitgevoerd. De musical is geschreven door Gerard van Mid den en Gerard van Amstel. Een groep gemeenteleden van de Pro testantse Gemeente in Oostkapelle heeft de musical ingestudeerd. VLISSINGEN Tussen zaterdag en dinsdagmor gen is uit een groot aantal parkeer meters in Vlissingen het geld weg genomen. Het gaat om de parkeer meters in de Badhuisstraat, de Aag je Dekenstraat en de Scheldestraat. In totaal gaat het om duizenden eu ro's, aldus de politie. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het rondeel bij de Camp veerse toren in Veere krijgt een op knapbeurt. Het Veerse college van B en W wil dat de restauratiewerk zaamheden voor Pasen dit jaar zijn afgerond. De Stichting Veere, die de kanon nen bij de Campveerse toren on der handen neemt, heeft de ge meente gevraagd om vestingmu ren van het ronddeel bij de toren, waar de twee kanonnen staan, te herstellen. De twee bronzen ka nonnen behoren tot de weinige overblijfselen uit de Veerse VOC-tijd. De Campveerse toren, onderdeel van de stadsomwalling, werd in de 15-de eeuw gebouwd. Het college wil ook een totaalplan laten opstellen voor de aanpak van de vestingwallen en vestingmuren. Er is al een globale opname ge maakt, waaruit blijkt dat de mu ren in de komende jaren gerestau reerd'moeten worden. In het plan moet tevens het beheer van de om walling op langere termijn opgeno men worden. De restauratie van de muren bij de Campveerse toren kost ruim de gemeente 8470 euro. Bovendien kwamen er ook men sen met gerichte vragen over ac commodaties op Walcheren naar de stand. Die kregen de Zeeland Vakantiegids mee. Volgens Van der Wel zijn er daarvan ruim dui zend uitgedeeld. „Dat zijn er dus ook dik tweehonderd per dag." Een belangrijk doel was om Wal cheren - en in het bijzonder Mid delburg - te presenteren als een be stemming die veel dichterbij is dan Vlamingen denken. Ook dat is gelukt, zegt hij. „Zeeland kennen ze wel, en de sterkste troef is altijd de kust, omdat die ruimer is dan in Vlaanderen. Middelburg ken nen ze vaak ook wel, maar het was voor velen een verrassing dat de stad zo dicht bij het strand ligt." Op de vraag hoe ver het is van Ant werpen naar Middelburg: 62, 82 of 102 kilometer, gokten de meesten op 102. „Maar het is 82. Voor veel Vlamingen is de reistijd naar de Walcherse kust, vergeleken met de Vlaamse kust, te verwaarlozen. Ook daarin hebben we ogen kun nen openen." En de Vlamingen zijn nog niet van Walcheren en Zeeland af: op 19 en 20 maart presenteren de re- gio-VW's zich op de Fiets- en reis beurs in Retie (onder Turnhout), en in datzelfde weekeinde ook op de B&B Expo in Brussel. GRIJPSKERKE De boerderijcamping en paarden- pension-stalling De Kreekrug in Grijpskerke houdt zaterdag een open dag. Bezoekers kunnen dan onder meer de nieuwe paardenstal bekijken. De belangstellenden kunnen zater dag terecht tussen 13 en 16 uur. VLISSINGEN Zaterdagavond geven drie Zeeuwse brassbands, uit Kloetinge (Excel sior), Middelburg (Christelijke Brassband) en Ritthem (ONDA), ge zamenlijk een concert in het Atri um van Ter Reede te Vlissingen. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. oude N57 nieuwe N57 Het Middelburgse deel van de nieuwe N57, tussen Niemv- en Sint Joosland en Serooskerke, gaat binnenkort open. De PZC laat betrokkenen aan het woord langs de oude en nieu we doorgaande route op Wal cheren. Krina en Ko de Visser over Nieuw- en Sint Joosland. door Carla van de Merbel ieuw- en Sint loos- land is al bijna twee honderd jaar geen ei land meer en toch blijft het dorp daar aan doen denken. Het water dat het land ooit omringde, is in de moderne tijd vervangen door as falt. En zo lag het dorp al tiental len jaren ingeklemd tussen snel weg A58 en het Sloegebied. Met de komst van de nieuwe N57, die begint bij Nieuw- en Sint Joos land, is het dorp nog verder geïso leerd geraakt, als je het drama tisch wilt zeggen. Eerder kon je het dorp vanaf de snelweg nog duidelijk zien liggen en zelfs inrij den; nu belemmeren een aarden wal en een betonwand het zicht. En de eigen opritten naar de snel weg, die is Nieuw- en Sint Joos land kwijt. „Nee, we zijn er niet op vooruit gegaan", zeggen Krina de Visser van de dorpsraad van Nieuw- en Sint Joosland en haar man Ko stel lig. „Niemand zat hierop te wach ten. Vroeger waren we zo op de Ronald Wielemaker over zijn bedrijf op Arnestein. door Carla van de Merbel Eindelijk, de nieuwe weg gaat open! Ronald Wiele maker van transport- en containerbedrijf Wielemaker is er echt blij om. „We zijn dertien jaar geleden met het bedrijf vanuit Koudekerke naar Arnestein ver huisd. Onder meer omdat de nieuwe weg er snel zou komen." Het heeft dus even geduurd, maar nu is het dan bijna zo ver. Het be drijf van Wielemaker, aan de Am- pèreweg op industrieterrein Ar nestein, maakt veelvuldig gebruik van de Walcherse infrastructuur. De bijna zestig auto's rijden af en aan naar Arnestein. Als de nieu we N57 open is, hoeven de vracht wagens met afvalcontainers, bouwmaterialen en andere ladin gen niet meer door Middelburg. En dat is goed voor het bedrijf, maar ook voor Middelburg, zegt Wielemaker. „In de winter valt het nog mee, maar in de zomer is Middelburg een drama. Dan doe je er op een drukke vrijdagmid dag veertig minuten over om van Arnestein in Sint Laurens te ko men. Dat zal straks via de nieuwe weg een minuut of zeven zijn." Volgens Wielemaker hebben de auto's van zijn bedrijf 'de infra- Ronald Wielemaker structuur van Middelburg zwaar belast'. „We worden er ook regel matig op aangesproken. 'Waarom rijden jullie steeds door de stad', vragen mensen dan. Maar het kón vaak niet anders. We waren ons bewust van de zware belas ting op de mensen die daar om heen wonen." De kortere reistijd voor de vracht auto's van Wielemaker heeft ove rigens geen invloed op de tarie ven, zegt Ronald Wielemaker. „Voor de afvalcontainers geldt in heel Zeeland hetzelfde tarief Dat komt omdat veel klanten, zoals aannemers, containers op ver schillende plekken in de provin cie nodig hebben. We hebben daarom een gewogen gemiddelde voor het hele werkgebied. Het ef fect van de nieuwe weg en de tun nel is te klein om die tarieven te foto Ruben Oreel beïnvloeden." Maar wie bijvoor beeld een kraanauto per uur huurt, zal wel iets goedkoper uit zijn in verband met de kortere aan- en afrijtijd. Veel tegenstanders van de nieuwe N57 zijn bang dat de nieuwe weg vrachtverkeer tussen Rotterdam en Antwerpen zal aantrekken en dat het daardoor ook op de rest van de route door Walcheren veel drukker wordt. „Ik vraag het me af', zegt Wiele maker daarop. „Internationaal transport kiest toch eerder voor snelwegen. Maar goed, het is wel een kortere weg. Wij gaan nu ook al over de Dammenroute naar Rotterdam. En de nieuwe weg zal zeker verkeer aantrekken, ook vrachtauto's. Dat is een wetmatig heid. Maar hij zal ook zeker knel punten oplossen." VLISSINGEN - De Sociale Dienst Walcheren (SDW) heeft een nieu we tijdelijke directeur: F. Siemer. Hij is benoemd voor een jaar en heeft als belangrijkste taak het tot stand brengen van de fusie van de SDW met de sociale werkvoorzie ning Lété/ADZ. Siemer is senior adviseur bij het adviesbureau BMC en volgt J. Hel mond op, die eind vorig jaar ver trok bij de SDW. Siemer is aange steld bij de dienst per 1 februari en blijft een jaar. Hij is behalve uitvoe rend directeur ook tijdelijk direc teur van het Mensontwikkelbe- drijf (MOB). Dat wordt gevormd door de sociale dienst en de socia le werkvoorziening. Het idee ach ter die fusie is dat er één organisa tie ontstaat waar mensen terecht kunnen voor een uitkering, een baan in de werkvoorziening en een baan in het gewone bedrijfsle ven. Sociale werkvoorzieningen hebben te veel mensen in dienst die ook in gewone bedrijven aan de slag kunnen. WALCHEREN Restauratie Dokje van Perry voor de zomer klaar (foto) Nieuwe directeur sociale dienst STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18