Zeeland PZC 'Theaterplan Molenwater te kolossaal' Deskundige WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 ADVIES Klankbordgroep voelt zich door Middelburgs college niet serieus genomen Fiets- voettunnel Uitzichtpost naast Dokje van Perry Schouwen boert goed met spruitjes almanak Woensdag 2 februari 2011 Nieuwland moet steeds weer offers brengen Klassieke wagens sporen straks door Zak van Zuid-Beveland Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Te kolossaal, te do minant. Zo oordeelt de Klankbord groep Molenwater over het plan voor een schouwburg op het Mo lenwater. Bovendien voorziet de groep problemen met het verkeer en wordt de beschermde rug- streeppad door de bouw bedreigd. De klankbordgroep raadt het Mid delburgse college van B en W aan pas op de plaats te maken met de nieuwbouw van een schouwburg op het Molenwater. De advies groep is door de gemeente in het leven geroepen om te horen hoe inwoners tegen het theaterplan aankijken. Het unanieme advies is gisteren aan B en W overhandigd. Kijk eerst naar de behoefte aan po dia in de stad en naar de relatie tot de Zep Dome, het muziekpodium in de Mortiere dat dit voorjaar zijn deuren opent, zo luidt de bood schap. De klankbordgroep raadt de gemeente, aan hiervoor de tijd te nemen. Dat kan volgens de groep ook. De huidige schouw burg zal een keer vervangen moe ten worden maar 'daarbij is geen grote haast geboden'. De gemeen teraad besloot in 2008 tot de bouw van een theater, gecombi neerd met de aanleg van een stads park op het Molenwater. Het programma van eisen, waarin de grootte van het theater staat be schreven, moet worden aangepast of de raad moet alsnog kiezen voor bouw op een andere plaats. Volgens de Klankbordgroep moet de raad zijn plannen wijzigen: klei ner, zo niet dan naar een andere lo catie. De groep constateert 'dat er onvoldoende en een verder afkal vend draagvlak is bij de inwoners van Middelburg voor nieuwbouw in het Molenwatergebied'. In het advies worden harde noten gekraakt over de wijze waarop het college is omgegaan met kritiek. „Elke kritische opmerking vanuit de klankbordgroep werd van de zij de van het college stelselmatig afge daan als niet ter zake doende, om dat daarmee het genomen raadsbe sluit ter discussie zou worden ge steld." Een aantal leden van het gezel schap heeft als lid bedankt 'uit frustratie en onmacht over de hou ding van het college tegenover de klankbordgroep'. De groep had graag gewacht met het uitbrengen van het advies tot duidelijk was wat de invloed van het Zep Döme op de programmering zou wor den. „Dat verzoek is ongemoti veerd afgewezen." En zo noemt de klankbordgroep nog enkele aanva ringen met de wethouders Ed de Graaf en vooral Albert de Vries. „De klankbordgroep heeft ernstig getwijfeld of zij überhaupt een ad vies zou uitbrengen, omdat zij niet het gevoel heeft (gehad) au sérieux te worden genomen door het colle ge" VLISSINGEN De restauratie van het Dokje van Perry is vanaf volgende week uit stekend te volgen vanaf een specia le uitzichttoren die naast het dokje wordt gebouwd. De gemeente Vlis- singen begint donderdag met de bouw van de toren, die zes meter hoog wordt. In de loop van de vol gende week zal die klaar zijn, ver wacht woordvoerster Pien Wilde man van de gemeente. Vlissingen heeft Europese subsidie gekregen voor het herstel van het historische dokje - het oudste droogdokje van Nederland. Daar aan is wel de voorwaarde gekop peld dat er een bouwbord bij het werk wordt geplaatst en dat er in formatie over de werkzaamheden wordt gegeven. Die borden zijn goed te combineren met een uit zichtpost, vindt de gemeente. Vlissingers die het werk'willen vol gen - en dat zijn er best veel, weet Wildeman - kijken straks vanaf elf meter hoogte op het werk: de to ren is zes meter hoog en het dokje is vijf meter uitgegraven. DRELSCHOR Schouwen-Duiveland blijkt lande lijk een belangrijke rol te spelen in de spruitjesteelt. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijk dat Schouwen-Duiveland - na Zeewolde - de belangrijkste produ cent is van de wintergroente. Van de 2950 hectare spruitjes in Neder land wordt 280 hectare op Schou wen-Duiveland verbouwd. Het kli maat op Schouwen-Duiveland is aantrekkelijk voor de spruitenteelt: minder vorst en dus minder risico. Helemaal tureluurs wordt zijn ma ma er van, de tekenfilms waar zoon Robin van acht zich gretig in verliest als hij televisie kijkt. Zelfs als ze niet meekijkt naar de vaak zeer slordig gefabriceerde beelden, maakt het ge luid haar al horendol. Gekrijsgeschreeuw, gekreun, gejank en gegil; opvoedkudig gezien leren de zogeheten kinderkanalen de jeugd vooral dat er nimmer op normale toon gecommuniceerd zal worden. Tip? redactie@pzc.nl Imbecielentv, noemt Robins mama het. Daar bedoelt ze zowel de kijkers als de makers mee. „Ik begrijp niet dat je daar met ple zier naar kunt kijken", verzuchtte ze tegen haar zoon, bij de zoveelste dis cussie over 'leuk' en 'televisie'. „Ik weet het", zei Robin troostend. „Kinderen zijn ook heel moeilijk te begrijpen. Hij kan het weten. Als ervaringsdes kundige. al heel wat mensen hebben de afgelopen tijd over het wegdek gewandeld, gejogd, gefietst. Na de opening is de weg het exclusieve do mein van auto's en motoren. Niet alleen 'lang zaam verkeer' begeeft zich op de weg. Bewo ners van de wijk Veersepoort meldden afgelo pen weekend dat er weer illegaal geracet werd op het nieuwe asfalt. foto Rien Zandee pagina 18 en 19: De PZC begint vandaag met een serie verhalen waarin mensen aan het woord komen die gevolgen ondervin den van de komst van de nieuwe N57. MIDDELBURG - Niet iedereen wil wachten tot het officiële lintje is doorgeknipt. Het Dam poortaquaduct (de tunnel onder het kanaal) en de nieuwe N57 zijn nog niet opengesteld,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17