Oppositie bundelt krachten PZC 6 en 7 VOLKSOPSTAND Massabetoging moet vandaag in Cairo miljoen mensen op de been brengen Passend onderwijs Buitrug gezien voor Zeeuwse kust m m is Zuipimago van keten klopt voor geen meter Bas Dost verliest arbitragezaak tegen Heerenveen 24 DINSDAG 1 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 26 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant als bijlage WALCHEREN CAÏRO - De oppositie in Egypte wil vandaag een miljoen mensen in Cairo op de been brengen. De mas sabetoging is bedoeld om presi dent Hosni Mubarak tot aftreden te dwingen. De oppositie heeft zich verenigd in een coalitie waarvan ook de offi cieel verboden Moslimbroeder schap deel uitmaakt. De coalitie zegt dat vandaag een massale pro testmars wordt gehouden met als startpunt het Tahrirplein. „We wil len niet dat de rust weerkeert voor dat Mubarak is vertrokken", zei Is- raa Abdel-Fattah van de 6 April-groep, een jongerenbewe ging die democratisering nastreeft. Mubarak krijgt tot vrijdag de tijd om op te stappen, zo werd gezegd. In een reactie op de oproep van de oppositie waarschuwde een woordvoerder van het Egyptische leger voor acties 'die de veiligheid van het land in gevaar brengen'. De woordvoerder legde echter ook uit dat het leger 'geen geweld heeft gebruikt en geen geweld gaat ge bruiken tegen de bevolking'. Uit de Egyptische hoofdstad Cairo gevluchte Nederlanders zijn zwaar teleurgesteld in de beperkte hulp van de ambassade. Dat bleek gister avond na terugkeer van de KLM-vlucht waarmee ze de roeri ge hoofdstad op het nippertje wis ten te ontvluchten. Zowel voor Ne derlanders die in Egypte wonen als voor studenten en vakantiegan gers was het lastig om terug te ke ren. Zo was Jacintha Brinkhuis uit Ilpendam dagenlang bezig om een ticket voor haar in Cairo verblijven de zus te boeken. Brinkhuis vindt het bizar dat het ministerie van Buitenlandse Zaken niets heeft ge daan voor Nederlanders die daar wonen en werken. Ook van de am bassade kreeg ze geen antwoord. „Dat maakt verdrietig." Ook Ekrem Basakci heeft geen goed woord over voor de werknemers van de ambassade. „Ze gooiden ge woon de telefoon erop toen we ze vanuit Nederland probeerden te bellen." pagina 2 en 3: deuk toerisme pagina 10 en 11: machtsbalans verstoord Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 DEN HAAG - Er dreigen ruim zesdui zend arbeidsplaatsen verloren te gaan als de bezuinigingen van 300 miljoen euro in het passend onder wijs doorgaan. Dat zeggen onder- wijsvakbonden en de brancheorga nisatie voor het primair onderwijs PO-raad. pagina 3: commentaar pagina 5: banenverlies onderwijs UTRECHT - Medewerkers van Rijks waterstaat hebben gistermiddag een walvis gesignaleerd voor de kust bij Zeeland. Vanaf het schip Frans Naerebout zagen ze een buit rug in de Noordzee tussen Westka- pelle en Neeltje Jans. Volgens een woordvoerster van Rijkswaterstaat is het water ter plaatse ondiep en was het voor de buitrug moeilijk om weg te ko men van de kust. Het naar schat ting 6 meter lange beest zwom vol gens haar in noordoostelijke rich ting. De buitrug komt in alle wereldzeeën voor. In 2003 spoelde twee keer een buitrug aan op stranden in Zuid-Holland. Daarna is hij enkele malen gezien in de Waddenzee. Bezuinigen op onderwijs gaat te ver reageer op www.pzc.nl VS moeten Mubarak laten vallen 17% 1688"555530 Een familielid verwelkomt maandagavond op Schiphol een man die is teruggekeerd uit Egypte. Reisbureaus repatriëren op dit moment toeristen uit dat land. foto Valerie Kuypers/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1