16 verwachtingen sport 137 Maxim Ie Clerq Zeeuws kampioen jeugdschaken Miltenburg wint kür op muziek Erwin Mesu dertiende op Weissensee Bekeravontuur van FM Sranang voorbij Neal Bouterse snel in cross in Rijen Van 't Westende overtuigend naar NK Rentmeester op dreef in damtoerriooi maandag 31 januari 2011 t88&8NBtBXSiS8l&IBR8B£ Tan Anran won dit jaar zestien partijen en verloor er nog geen één. door Koen de Vries middelburg - Het is na één compe titiewedstrijd in de eerste divisie misschien wat vroeg om de tafel tennissers van TTCM tot titelkan didaat te bombarderen. De 6-4-ze- ge die de Middelburgers zaterdag op Avanti boekten en vooral de manier waarop die overwinning tot stand kwam, schiepen echter wel meteen hoge verwachtingen. „Als we een beetje constanter wor den, kunnen we meedoen om de titel", erkende John Scott na af loop. Scott bleef zaterdag ver onder zijn niveau en won maar één partij. Wouter van der Mark won ook één maal en wisselde briljante met zwakke momenten af Het wissel vallige spel van beide TTCM'ers is een gevolg van een gebrek aan trai ning, analyseerde Scott. De Am sterdammer in Zeeuwse dienst en ras-Middelburger Van der Mark za ten beiden in de lappenmand. Scotts schouder scharniert weer als vanouds, maar de knie van Van der Mark is nog niet helemaal be- drijfszeker. Scott: „We moeten ho pen dat Wouter heel blijft en dat we allebei ons niveau nog wat kun nen opkrikken." TTCM had de zege op Avanti, vooraf hoger ingeschat dan TTCM, vooral te danken aan Tan Anran, de Chinees uit Harbin die zaterdag aan zijn tweede competitie in Zeeuwse dienst begon. Tan speel de niet subliem, maar had toch geen enkele moeite om zijn tegen standers de baas te blijven. Hij won alle drie zijn partijen met 3-0 en zorgde er ook hoogstper soonlijk- voor dat het dubbelspel - samen met John Scott - nipt in Middelburgse handen viel. Tan is. in 2011 - in China het jaar van het konijn - nog ongeslagen. Hij won het clubkampioenschap van TTCM, werd Nederlands B-kam pioen en bleef zaterdag dus ook ongeslagen tegen Avanti. Al met al goed voor een score van 16 zeges en nul nederlagen. De Chinees etaleerde zijn klasse met name in de laatste partij. Bij een 2-o-voorsprong en een 7-9-ach- terstand gaf hij even gas en haalde de game en de overwinning met 11-9 binnen. TTCM nam met de zege een voor sprong van twee punten op een ploeg die één van de concurrenten voor de titel zou kunnen worden. Het hadden er vier of zelfs zes kun nen zijn. Wouter van Mark ver loor in zijn eerste partij nipt van Martijn Groenewold en liet in zijn derde wedstrijd de zege schieten tegen Henk-Jan Wils. Wel won hij knap van Steffen Greup. Scott verloor eerst dik van Wils, moest vervolgens na 9-1111-13 9-11 (in de derde game met een foute service bij 9-10) ook Groenewold feliciteren. In zijn laatste partij zet te hij onverwacht de zaken nog een beetje recht tegen Greup: 3-0. FvT, de andere titelkandidaat, be gon met een monsteroverwinning op Disnierats. De Rotterdammers hebben een lastig te bestrijden ploeg omdat ze Barry Wijers, de nummer twee van Nederland, in de gelederen hebben. Tan Anran is er niet bang voor: „Een Chinees spreekwoord zegt 'als een soldaat geen goede leider wil zijn, is het ook geen goede soldaat'. We gaan voor de titel." TTCM-Avanti 6-4. Tan Anran-Steffen Greup 3-0, Wouter van der Mark-Mar- tijn Groenewold 2-3, John Scott -Henk-Jan Wils 0-3, Tan/Scott- Groenewold/Greup 3-2, Van der Mark-Greup 3-1, Tan-Wils 3-0, Scott-Groenewold 0-3, Van der Mark-Wils 2-3, Scott-Greup 3-0, Tan-Groenewold 3-0. MIDDELBURG Schaatser Erwin Mesu uit Middel burg is als dertiende geëindigd in de eerste wedstrijd op de Weissen see. De zege ging naar Sjoerd Huis man. Niels Mesu reed mee bij de B-rijders en eindigde op een 39e plaats. Er kwamen ruim 130 rijders aan de start voor de wedstrijd over honderd kilometer. Flip Salomé uit Breskens werd twaalfde bij de masters in het Open Nederlands Kampioenschap. Een andere Zeeuw, Cees Cijsouw, passeerde als veertigste de finish lijn. VALKENSWAARD Voor de zaalvoetballers van FM Sra nang kwam dit weekeinde aan het bekeravontuur een eind. De Goese hoofdklasser trof in de kwartfina les eerstedivisionist FCV/ Dorpsca fé Willem II en verloor in Valkens- waard met 8-6. Hoewel het een uit wedstrijd betrof was Sranang, dat zonder Steven en Lionel! Fitsch en Rosano Acton aantrad, de meest aanvallende ploeg. Toch gingen de Goesenaren onderuit. Voor Sranang waren Jihad Azzagari (3x), Pito Bernardino (2x) en Iby El-Uarichi de doelpuntenmakers. MIDDELBURG Atleet Neal Bouterse koos dit week einde voor deelname aan een wed strijd buiten de provincie als voor bereiding op de NK cross, die op 19 en 20 februari in Hellendoorn wordt gehouden. De eerstejaars A-junior van AV'56 had gekozen voor de 21e Spiridoncross die ge houden werd in Rijen op het NK-crossparkoers van twee jaar ge leden. Hij nam deel bij de senioren over een afstand van 9760 meter en werd tweede in een tijd van 33 mi nuten en vijftig seconden. Win naar werd Martijn Vos. DEN HAAG Judoka Tess van 't Westende is afge lopen weekend bij de junioren (tot 20 jaar) overtuigend kampioen ge worden van het district Zuid-Hol land. De Vlissingse judoka won al haar partijen. Ze mag nu naar het NK. Sjors Riddersma uit Middel burg kwalificeerde zich ook voor de nationale eindstrijd. Hij won zil ver. Tess Cornelius uit Oostburg werd ook tweede en mag ook naar het NK. Jimmy Baumann uit Heinkenszand behaalde brons en de Kloetingse Tessa van Meerkerk werd vierde. middelburg - Martijn Rentmees ter is uitstekend op dreef in het kwalificatietoernooi voor het Ne derlands damkampioenschap. In Tilburg won de Zeeuw zaterdag twee partijen. In de ochtendronde zorgde hij voor een stunt door de Tilburgse topper Anton van Berkel te verslaan. Later versloeg hij ook zijn medekoploper Edwin de Ja ger. De Zeeuwse kampioen gaat na vier van de acht ronden aan de lei ding in zijn groep, met een punt voorsprong op Frerik Andriessen. Ben Provoost deelt in de Emme- loordse groep de tweede plaats met vijf andere spelers. De uit Aag- tekerke afkomstige speler, die op jacht is naar zijn derde NK-ticket, speelde zaterdag in rustige partijen remise tegen zijn concurrenten Wiebe van der Wijk en Auke Scholma. Daaf Kasse haalde zaterdag in Til burg één punt. Na een gelijkspel te gen voormalig Europees veteranen- kampioen Peter van der Stap ver loor de Middelburger van de Am sterdamse grootmeester Jeroen van den Akker. Leonie de Graag uit Goes is in de halve finale bij de vrouwen van start gegaan met een gelijkspel. door Roeland Alders zuiddorpe - Maxim le Clerq van de Goese Schaakvereniging heeft het Zeeuws kampioenschap jeugd schaken op zijn naam geschreven. Le Clerq behaalde weliswaar even veel punten als zijn clubgenoot Joey van de Braak, maar hij haalde een half sb-punt meer waardoor hij er met de titel vandoor ging. De Goesenaren speelden hun par tij voor de titel vooruit. De partij eindigde onbeslist en dus moest er worden gekeken naar wat ze tegen de tegenstanders gedaan hadden. Le Clerq was het gelukkigst. Van de Braak moest tevreden zijn met de tweede plaats voor Tim de Jon ge uit Souburg. Bij de B-jeugd greep Henry Flik- weert de titel. De Oostburger was Dennis van Driel de baas. In de C-groep werd Mathijs Dubbeldam kampioen. Hij bleef Lydia Dubbel dam net voor die op haar beurt de meisjestitel veroverde door Veroni- que Hamelink voor te blijven. De D-groep werd gewonnen door de grote favoriet Bas de Feijter. Tegen zijn naaste belager Danilo Bolle- man had hij het zwaar, maar uit eindelijk greep hij het kampioen schap door remise te spelen. In de ze groep werd Eliza de Jonge meis jeskampioene. De E-groep werd een prooi voor de Timo Copal uit Goes. Een barrage moest de beslis sing brengen omdat hij evenveel punten had als Oostburger Simon Dekker. De Axelse Iris Schelleman werd meisjeskampioene. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Amazo ne Debora Pijpers zag haar verre reis van Abcoude naar de Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joos- land beloond worden met de over winning in ZZ-licht. De overwin ning in de master kür op muziek Z werd een prooi voor Samantha Miltenburg. Het was voor Debora Pijpers met Now I'm Here haar debuut in het ZZ-licht. De combinatie stal met een brutaal de show in de zaterdag verreden nationale rubrieken. De amazone (18) reed de mooi berg opwaarts lopende en veel front to nende Contango-zoon met 65.43 procent naar een overtuigende ze ge. De Noord-Hollandse bleef Mar jolein van Kerckhoven uit Ossenis- se met de Royal Diamond-zoon Sampras ruim drie procent voor. Met dit voortreffelijk debuut ligt Pijpers ver voor op haar schema, een startbewijs halen bij de Young Riders. „We hebben Now I'm He re in September gekocht. Het is een fijn paard met veel potentie. Maar je moet nog wel een combi natie vormen. En dat lukt aardig. Ik werk halve dagen bij Coby van Balen en zij is ook mijn trainster. Van haar heb ik al veel geleerd. Tij dens de wedstrijden is mijn moe der - de als journaliste van hippi sche vakbladen bekende Claartje van Andel - mijn begeleidster. De planning was om over een jaar bij de Young Riders te kunnen star ten. Maar vandaag, na vijf maan den, heb ik de limiet voor een startbewijs al gehaald. Daar ben ik ontzettend blij mee." In de klasse L2 vormde zich een sterke kopgroep, waarvan de Bra bantse Jessica Leijser met de mer rie Aline de beste was. De amazo ne uit Budel, één van de vaste deel nemers aan de wedstrijden in Nieuw- en Sint Joosland, reed de met veel afdruk door de piste gaan de Uiver-dochter met 70,33 pro cent naar de zege. Een procent meer dan Stephanie de Frel met de expressief bewegende Gribal- di-dochter „Bromelia loopt ont spannen door de proef Jammer van dat foutje bij die ene over gang. Maar dat kan gebeuren." Enkele dagen voor het Zeeuws kampioenschap deelde Samantha Miltenburg al een gevoelige tik uit aan de concurrentie. De amazone uit Ritthem toonde zich in Zi vrij dag met de Caratina Z al de beste in de klassieke proef Zaterdag schreef ze met de Caretano Z-dochter de in handicap tussen Zi en Z2 verreden kür op muziek op haar naam. Ook in het overall Z-klassement toonde de combina tie zich de beste. „De voorberei ding op het kampioenschap loopt naar wens. Caratina is in bloed vorm. Maar zaterdag moeten we het nog wel waarmaken. We gaan er voor", zei Samantha Milten burg. Gisteren streden twintig afstamme Monique van de Visse won zaterdagavond op overtuigende wijze met Noorderglas Blind Date de finale B. foto Izaak Verkeste lingen van Hexagons Rubiquil om de naar hem genoemde wisselcup. Gezien de hoge scores geeft de hengst zijn kwaliteiten en werkwil lig karakter aan zijn nakomelingen prima door. Claudia Witte toonde zich met Zarlette met 72,00 pro cent de beste. Ruim een procent meer dan Stephanie de Frel met Hexagon's Showbird. De amazone uit Koewacht bleef de veearts assis tente Natasja van Drongen uit IJ- zendijke met Vivaldi driehonderd ste procent voor. rur>t Wufte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69