sport 135 hogerop zoeken NK masters naar Terneuzen de stip, In het land der blinden. maandag 31 januari 2011 ook mentaal bij de tijd te blijven. De overstap naar een RTC is dan de meest logische." De familie Scherbeijn ziet zo'n overstap best zitten. De mogelijk heden om een aantal keren per week in het dichtstbijzijnde RTC in Dordrecht te gaan trainen, wor den momenteel bekeken. „Dat is nu het meest reëel", zegt Frank Scherbeijn. „We willen Björn de havo in Oostburg laten afmaken. Daar moet hij hard voor werken, maar tot nu toe valt het goed te combineren met het zwemmen. Daarna kan hij er volledig voor gaan." Bjom glimlacht bij de woor den van zijn vader. „Dat is ook pre cies wat ik wil, van het zwemmen mijn leven maken." De eerste grote test na het N)K volgt al snel. In april zijn er kwalifi caties voor het European Youth Olympic Festival later dit jaar in het Turkse Trabzon. Die wedstrijd valt te vergelijken met een EK. Scherbeijn is daarvoor nadrukke lijk in beeld. Hij mikt op een li miet op de 2oo meter wisselslag. Met een twinkeling in zijn ogen: terneuzen - Net als in 2008 is het Nederlands jeugd kampioenschap zwemmen op de korte baan in Ter neuzen vlekkeloos verlopen. Ruim achthonderd zwemmers en zwemsters deden mee. De vooraf geuite kritiek over met name het gebrek aan tribuneplaatsen voor supporters verstomde vrij dag meteen al. „Ik heb geen wanklank gehoord. De waardering voor het toernooi was groot", zei voorzit ter Harry Hondsmerk van de organiserende zwemver eniging De Schelde. Voorzitter van zwembond KNZB Eric van Heijnin- gen, zaterdag mede in Terneuzen aanwezig vanwege zijn jarenlange vriendschap met hoofdtrainer Cees van Houwelingen van De Schelde, had weinig begrip Nederland won twee gouden medailles op het WK veldrijden in Sankt Wendel. Maar dat bete kent nog niet dat het in ons land goed gaat met die sport. door René van Stee Ondanks fraaie wereldtitels van Ma rianne Vos bij de vrouwen en Lars van der Haar bij de beloften moet het Nederlandse veldrijden zich zor gen maken. Als je de uitslag bij de profs als graadmeter neemt, ziet het er in derdaad niet goed uit. Een elfde plaats van Gerben de Knegt als bes te Nederlander is armoedig. Zeker als je zijn leeftijd in ogenschouw neemt, want hij is al 35 jaar. On danks goede uitslagen bij de belof ten lijkt de doorstroming naar de profs niet of onvoldoende tot stand te komen. Maar we hebben Lars Boom toch? Zeker. Maar Boom is een geval apart. Hij beschouwt zichzelf niet als een veldrijder, ook al was het niet uitgesloten dat hij ditmaal we derom zou hebben meegedaan om de prijzen op het WK. Hij geeft de voorkeur aan de weg. En daarin kun je hem geen ongelijk geven. Hoezo? Het veldrijden is ten opzichte van het wielrennen op de weg een klei ne sport. De Belgen domineren. De laatste vijftien jaar won er tien keer een Belg het WK. Op zich knap, maar ook veelzeggend. Want je maakt mij niet wijs dat er in andere landen niet net zo veel talent in het veldrijden bestaat. Maar ze vinden het er blijkbaar niet belangrijk genoeg. Het veldrijden stelt niks voor? Dat is overdreven. Maar een mon diale sport is het niet. Gerenom meerde wegrenners werden niet voor niks ooit wereldkampioen. Kijk maar naar Adrie van der Poel, Klaus-Peter Thaler en Roger de Vlaeminck. Henk Baars (wereldkampioen bij de profs in 1990) vond dat Boom op het WK had moeten starten. Misschien wel, want een wereldti tel op je palmares is fraai. Maar Boom is een begenadigd wegren ner. Anders win je geen etappe in de Vuelta. Onder meer met hét oog op blessures is het is begrijpe lijk dat hij het WK veldrijden niet als prioriteit nummer één ziet. Zdenek Stybar leek de Belgische he gemonie lange tijd te doorbreken? Inderdaad. Maar na twee opeenvol gende wereldtitels gaat hij zich nu ook richten op de weg. Bij Quick Step krijgt hij de kans om mee te rijden in de kasseienklassiekers. In dat soort wedstrijden kan hij echt laten zien wat hij waard is. foto Mark Neelemans ,;Als dat lukt, wordt het eenvoudi ger om ook op andere afstanden te kunnen meedoen. Ie zou kun nen zeggen dat die limiet op de 200 meter wisselslag poorten opent die nu nog gesloten zijn." Titus Mennen hoopt van harte dat het European Youth Olympic Fes tival voor Björn Scherbeijn de op maat zal vormen naar het 'echte' Europees jeugdkampioenschap dat in 2013 wordt gehouden. „En dat is weer een van de mooie tussensta tions op de lange weg naar de se nioren." René van Stee voor alle commotie vooraf Zijn uitgangspunt - en ui teraard dat van de bond - is dat in principe elke club de gelegenheid moet krijgen om een groot toernooi te houden. Daarbij wordt onder meer rekening ge houden met geografisch spreiding. „Het hoeft geen betoog dat ze hier hun zaakjes uitstekend op orde hebben", stak Van Heijningen De Schelde een pluim op de hoed. De KNZB-preses sloot niet uit dat er over niet al te lange tijd een ander NK zwemmen richting Terneuzen komt. De Schelde aast op het NK masters in 2012. Die toezegging deed Van Heijningen niet: „Of het er volgend jaar al van komt, kan ik nu nog niet zeggen. Maar als een club iets heel graag wil, gebeurt het altijd", voegde hij er cryptisch aan toe. Iedereen die wel eens een krant leest, weet dat het daar niet pluis is. Als bondscoach van Rusland heb ik bijna het hele land door-- kruist, maar in die regio ben ik nooit geweest. Dat werd me door iedereen sterk afgeraden. Guus Hiddink in NUsport spreekt tegen dat hij Gullit aan bevolen heeft bij de club uit Tsjetsjenië. Mijn hemel Ruud, wat moet je daar? lij bent belangrijk voor het regime, hoe dan ook, je wordt meer dan een voetbaltrainer, je bent straks een levend uithangbord van een land en zijn baas die daar veel geld voor over heeft. Kees Jansma, perschef van Oranje, begrijpt niets van de keuze van Gullit voor Tsjetsjenië in NUsport. Volgens mij heeft Ryyd Gullit alleen verstaan hoeveel dollars hij voor zijn werk in Tsjetsjenië ontvangt. De rest neemt hij op de koop toe. Voetbalanalist Johan Derksen in NRC Handelsblad over Ruud Gullit die trainer is geworden van Terek Grozny, een ploeg uit Tsjetsjenië. Gullit is niet iemand die telkens een stapje hogerop wil om aan zijn carrière te werken. Hij houdt gewoon van uitstapjes en dat kan ik wel waarderen. Joop Alberda, voormalig technisch manager van de Russi sche voetbalbond, in NRC Handelsblad over Ruud Gullit die trainer is geworden van Terek Grozny, een ploeg uit Tsjetsjenië. In 1978 was er ook heel veel discussie. Maar Nederland is wen, voor de sport, toch gegaan. Dit is precies hetzelfde. ]e zult altijd mensen mee en mensen tegen hebben. Ruud Gullit reageert in de Volkskrant op de commotie die zijn overgang naar Tsjetsjenië heeft veroorzaakt. Het bruist hier van het leven. En wat denk je? Het centrum is ge bouwd rondom fort Rotterdam, dat geeft ook weer het Nederland se tintje. Voetballer Richard Knopper op de website van Sport Pro motion. Hij speelt de komende twee jaar in Indonesië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67