Albatros sport33 Hage is aan zijn laatste maanden bezig bij Baronie Stormvogelvrouwen doen goede zaken WS'92 blijft bovenin meedraaien Favorieten overleven in libretoemooi nend tot het einde. Bij 7-3 en 10-6 verzuimden de Middelburgers door te drukken, waardoor Storm vogels in de slotfase naderde tot één punt en ook zomaar een punt had kunnen stelen. Cijfermatig was de tweede helft voor de bezoe kers, toch ging Ondo er met de W maandag 31 januari 2011 door Rudy Boogert MIDDELBURG - Baronie wil niet ver der met Mathijs Hage. Dat heeft de Schouwse voetballer vorige week te horen gekregen van het managementteam (TMT) van de Bredase topklassen Niet zozeer de mededeling, maar meer de argu- mentie erachter deed clubtopsco rer Hage de wenkbrauwen fron sen. „Ik kom kwaliteit tekort om te blijven, zeggen ze." Het gesprek duurde maar een paar minuten. „Ik moest lachen en zei dat ik hier mijn tijd niet aan ging verdoen. Zij hebben mij letterlijk gezegd dat ze aan de hand van af gelopen wedstrijden niet zien dat ik er bovenuit spring en dat het niet mijn fout is, maar toch moet ik weg. Verder vinden ze dat er geen balans in het elftal zit en dat ik kwaliteit tekortkom." Dezelfde mededeling kreeg aan voerder Revy Rosalia, vertelt Hage. „Topscorer en aanvoerder in één keer weg. Zij zeggen dat dit breed gedragen is door het management team en de nieuwe trainer (Jack Sweres). Dat vind ik frappant. Toen Hoek voor de winterstop in teresse toonde, wilde ik weten wat Baronie met me wilde. De club gaf toen aan dat ze met me door wil de. Ze zeggen nu dat dat oriënte rende gesprekken waren." Hage heeft het gevoel dat er ande re krachten spelen dan er verteld wordt. Hij heeft contact gehad met andere leden van het manage mentteam en zij bestrijden dat het naderende afscheid te maken heeft met kwaliteit. „Maar wat de reden wel is, is speculeren. Ik weet nog niet wat ik volgend seizoen ga doen. Revy en ik hebben allebei aanbiedingen gehad, maar we zien wel wat er op ons afkomt." In de zomer van 2008 verruilde Hage Zierikzee voor Baronie. In het eerste jaar werd hij met de club meteen kampioen in de hoofdklasse B, vorig seizoen werd hij tweede met de club en dwong daarmee promotie af naar de top klasse. In beide seizoenen werd Hage clubtopscorer (respectievelijk met 7 en 11 doelpunten). Dit sei zoen staat Baronie laatste; Hage is niettemin opnieuw clubtopscorer. Frank Brugel van het management team van Baronie wilde gisteren bevestigen noch ontkennen dat er volgend seizoen bij de club geen plaats meer is voor Hage. WISSENKERKE In de A-groep van het libretoer- nooi om de Grote Prijs Schadeher- stel Roland Poppe lieten de favorie ten zich niet verrassen. In de B-groep zijn van de eerste acht van vorig jaar nog drie namen in de strijd.Johan Provoost uit Oostkapelle plaatste zich in de A-groep ongeslagen voor de derde ronde. Dat deden ook oud-winnaar Gilles Sturm uit Serooskerke, titelverdedi ger Toon Rijnberg uit Haamstede en Kees Boone uit Oostkapelle. In de B-groep bleef Johan Geldof als enige Wissenkerkenaar over in de strijd. UITSLAGEN gg |J S ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. Engiplast/Uitrtn 1 - No Spang 3-4, Milano Domburg - Meiveld 7-8, SV Sloga - VAW 1 8-2, SC Baskensburg - Murre/de Visser 5-4, Taxi Centrale 1 - Westka- pelle 1 3-2, Domburg ZV 1 - Hydrofa 7-0. Tweede klasse. Garderen/Dekker - TA control systems 5-3, TSA brandpreventie - KWPD 3-1, Arnemuiden - Akkerdaas 2-2. Derde klasse. Engiplast/Uitrtn 2 - ECL servi ces 3-0, Schinkel ass - Domburg ZV 3 11-3, AFC - FC Logus 0-9, Westkapelle 2 - FC Lau rens 16-3, Zeeuwsche Stryders - Torna 1 -4. Vierde klasse. MCD Dekker - Draadkrabbers 7-0, Geen Idee 2 - PZN 7-3, Gouwe Gheyt/SVB - Taxi Centrale 2 6-5, Thermo pro ducts - Don risicobeheer 5-3, Agilent tech- nolgs - VAW 2 4-2. door Ko Mechielsen foto Ruben Oreel buit vandoor. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Robbie Mesu 3, Ronald Wisse en Lianne Lorier 2, Joris Hoogwerf 1 Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Niek Peene en Kristian Gabriëlse 2, Lou- ra Kleinepier, Arja Groenleer, Francky Koole en Elmar Gabriëlse 1. VLISSINGEN - Alleen de waterpoloërs van Stormvogel 2 en het vrouwenteam kwamen dit weekeinde in actie. Beide ploegen wonnen hun wedstrijd. Stormvo gel 2 versloeg BZ&PC met 11-9, ter wijl de vrouwen met 8-3 wonnen van Nuenen. Vrouwen. De Stormvogel-Nue- nen 8-3: De vrouwen van de Stormvogel speelden een erg leuke pot tegen het hoger geplaatste Nue nen. Na een spannende eerste pe riode waarin De Stormvogel een i-o-voorsprong had genomen, volgde er een erg goede tweede pe riode. De Stormvogel had het ach terin goed voor elkaar en met snel le aanvallen werd er een 4-1-voor- sprong genomen. Nuenen probeer de nog terug te komen, maar De Stormvogel speelde het slim en liet Nuenen niet dicht bij inval- keepster Joyce Piek komen. Ze pak te knap de afstandschoten en met snel spel werd het in de derde pe riode 7-2. De wedstrijd was gelo pen en De Strormvogel won ver diend de derde wedstrijd op rij en lijkt nu wel uit de gevarenzone. Scores De Stormvogel: Rowena Wit kamp, Liliane Sole en Maranda van Ijk 2 en Sanne Klompe en Lois van de Berg 1 maal De Stormvogel 2-Nuenen 11-9: De Stormvogel 2 begon goed en nam snel een 2-o-voorsprong voor dat BZ8tPC wat gelukkig op 2-1 kwam. De Stormvogel kon volop wisselen waardoor er een fris team in het water bleef. Wel wer den er veel overtredingen begaan en doordat er wat snel gefloten werd moesten er over de gehele wedstrijd gezien 22 spelers naar de kant. De Stormvogel 2 speelde verdedi gend erg goed en gaf weinig weg en hield de voorsprong de rest van de wedstrijd vast. Scores De Stormvogel 2: Cheyenne van Berkel, Pim Bekkers, Dennis van de Ketterij en Sjakko Bekkers 2 en Frank Leijnse, Sven Eric Sandifort en Ad van't Westende allen 1 maal. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus lieten een uitgelezen kans liggen om verder afstand te ne men van de onderste regionen in de regiodivisie. In eigen huis werd tegen Alfa/Next Volley een 2-o-voorsprong verspeeld: 2-3. De mannen van WS'92 morsten in de promotieklasse B een punt te gen Sarto 2: 3-1. De vrouwen van WS'92 pakten met een 3-1 zege op Sarto 3 de goede draad weer op. Mytilus-Alfa Next Volley 2-3 (25-18, 25-20, 25-27, 18-25, 10-15): Na afloop overheersten gemengde gevoelens in het Goese kamp. My tilus nam goed spelend een 2-o-voorsprong, maar slaagde er niet in om de zege te pakken. Om zettingen in het Dordtse kamp de den de thuisploeg de das om. Met een andere spelverdeler en diago naalspeler trok Next Volley het ini tiatief naar zich toe. Omdat de pass minder goed bij de aanvallers kwam, werd de Zeeuwse aanval erg doorzichtig. Te gespannen spelend moest de thuisploeg een kleine voorsprong aan het eind van de derde set prijs geven. Daarna stond er geen maat meer op het spel van de bezoe kers, die vleugels kregen en het duel een verrassende wending ga ven. WS'92-Sarto 2 3-1 (25-11, 17-25, 25-9,25-17): De Vlissingse mannen- ploeg, met Redkey Goirle en Rowi de belangrijkste titelkandidaat in de promotieklasse B, liet een kost baar punt liggen tegen de num mer tien van de rangschikking. WS'92 begon sterk. Met een lasti ge service werd de tegenstander onder druk gezet. Dat resulteerde in eenrichtingsverkeer. Aan het net wisten de in stelling gebrachte aanvallers wel raad met de uitgespeelde mogelijkheden. Na een afgetekende zege in de eer ste set volgde een veel mindere fa se. De thuisploeg hielp Sarto in het zadel en liep in de tweede set achter de feiten aan. Na een onno dige nederlaag werd de draad weer opgepakt. Het leidde opnieuw tot een Vlissings initiatief en twee rui me setzeges op rij. WS'92-Sarto 3 3-1 (21-25, 27-25, 25-17, 25-14): Een wedstrijd met twee gezichten. De bezoekers kwa men sterk uit de startblokken en waren ook in de tweede set na winst in het'eerste bedrijf lang de bovenliggende partij. Sarto be schikte over een sterke middenaan- val, had blokkerend vaak een ant woord op de Vlissingse aanval en haalde in het achterveld waar no dig veel ballen van de grond. Hal verwege de tweede set kantelde het duel in Vlissings voordeel. WS'92 ontworstelde zich aan de Brabantse druk en trok in een boeiende slotfase de stand gelijk. Met twee overtuigende setzeges werden vier punten aan het totaal toegevoegd. Spelers van Sarto proberen tevergeefs de bal te blokkeren. De aanvallen van WS'92 waren bij vlagen niet tegen te houden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65