321 sport BC Vlissingen maakt ruime achterstand goed TOP krijgt geen grip op Handballers Delta Sport ongeslagen in januari Verstraeten stapt op bij Aardenburg KORFBAL Tjoba gaat kansloos onderuit tegen koploper maandag 31 januari 2011 door Lisa Kuiper en Meianie Dolfing VLISSINGEN - Het was een uitste kend weekend voor de basketbal teams van BC Vlissingen. In de eer ste divisie maakten de Vlissingse mannen een grote achterstand goed en wonnen met 70-73 bij Co branova. Het tweede team van BC Vlissingen pakte in de overgangs klasse na zes nederlagen eindelijk weer twee punten. Barons 2 werd met 78-66 verslagen. Ook de Vlis singse vrouwen hielden de punten in eigen huis door in de hoofdklas se van EBBC te winnen: 57-55. De vrouwen van BV Souburg kregen de rode lantaarn in handen door een 47-36-nederlaag bij JRC Box-, tel. Mannen. Cobranova - BC Vlissin gen 70-73: In Voorburg hielden de teams elkaar in evenwicht tot 12-12. Daarna profiteerde Cobrano va van het vele balverlies van de Vlissingers en nam een voor sprong, die bij de rust was opgelo pen naar 51-33. Na een donder- speech van coach Arjan de Bruin begon BC Vlissingen aan een in haalrace. Verdedigend stond het nu wel goed, terwijl aanvallend veel fastbreaks werden gelopen. Na 54-33 kwam BC Vlissingen in het derde kwart terug tot 56-51. In het laatste kwart hield Cobranova de vijf punten voorsprong nog lang vast, maar met een laatste krachtsinspanning nam BC Vlissin gen toch nog de leiding over en won met 70-73. Scores: Dorde Karadzic 19, Stefan Schrier 15, Michel Bosters 14, Dennis de Paauw 13, Benjamin Steenbeek 4, Patrick Kompier 4, Emilio Jangbaha- doer 2 en Raylin Jimenez 2. BC Vlissingen 2 - Barons 2 78-66: Tegen de nummer twee van de ranglijst schoot BC Vlissingen 2 uit de startblokken: 8-0. Via vier drie punters werd deze voorsprong in het eerste kwart uitgebouwd naar 27-11. In het tweede kwart kwam de ploeg uit Breda dichterbij: 45-32. Na de pauze werd het ver schil teruggebracht naar 61-56, maar daarna drukte de thuisploeg door naar een verdiende 78-66-overwinning. Scores: Erwin Hijbert 23, Rajinder Poe- tai 15, Ronny de Troije 13, Angelo Roe- lands 10, Mike de Kraker 7, Benjamin Risakotta 3, Jeroen de Raaff 3, Rajan Dielbandhoesing 2 en Niels Wisse 2. Vrouwen. BC Vlissingen - EBBC 57-55: BC Vlissingen speelde een zwakke eerste helft. Tot 16-16 was er evenwicht, maar daarna scoorde de thuisploeg acht minuten niet, waardoor EBBC uitliep naar 16-25. In de slotminuut werd het verschil verkleind tot 21-25. In de tweede helft trok BC Vlissingen direct het initiatief naar zich toe, maar EBBC hield stand tot 39-39. Daarna druk te het team van coach Tom Jozias- se door naar 48-41, maar EBBC kwam terug tot 54-53. In de zinde rende slotfase trok BC Vlissingen aan het langste eind: 57-55. Scores: Romana de Ridder 25, Meianie Dolfing 17, Dorien de Witte 6, Nayara de Ridder 3, Linda de Paauw 2, Floor de Vries 2, Lizette Heijnsdijk 1 en Na- non Doeland 1. JRC Boxtel - BV Souburg 47-36: In Boxtel hadden beide teams moeite met scoren op de gammele baskets. Na één kwart was de stand 6-4 en de rust brak aan bij 18-18. In het derde kwart bleef BV Souburg moeite hebben met sco ren, waardoor JRC een kleine voor sprong nam: 33-28. Meianie Lin- denberg schoot haar team langszij bij 34-34, maar daarna kon BV Sou burg geen vuist meer maken. Ook de vrije worpen werden gemist, waardoor JRC met 47-36 won. Door deze nederlaag is het team van coach Hans van de Linde al leen op de onderste plaats beland. Scores: Meianie Lindenberg 10, Linda de Meij 8, Nicoline Craste 7, Shanice de Graaf 4, Ilse Rijnberg 3, Annegret Scheers 2 en Nathalie Franke 2. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Kil en zakelijk. Zo zal de partij tussen de handballers van De Graaf/Delta Sport en Avan- ti uit Drunen de geschiedenisboe ken in verdwijnen. Als een nacht kaars ging het duel uit tussen de grootmacht uit Zierikzee en de hekkensluiter uit Brabant.- Een fik se tegenvaller voor de blauwhem- den en de ruim honderd toeschou wers. Trainer Rob de Vos hoopte na de winst op Desk ouderwets te kunnen vlammen in eigen huis. „Het was vandaag licht positief', keek de trainer met een beschei den lach terug op de 36-28-zege. Sinds de confrontatie met een aan tal nare blessures (van onder ande ren Jordie Loo en Thijs de Vos) is het Schouwse bolwerk aan het kwakkelen geslagen. De neerwaart se spiraal ging vele malen harder dan de curve naar boven. Punten werden in januari weliswaar niet verspild. Het was knap dat de pu pillen van Rob de Vos zich men taal staande hielden, zeker omdat de lijstaanvoerder een paar keer door JaapJan Ritsema goes - De hoop van de korfbal lers van Tjoba dat de zeperd van vorige week tegen Oranje Wit een incident was, bleek tegen koploper GKV vergeefs. Niet zozeer het ver lies dreunde na, veel meer het ge brek aan controle gaf stof tot na denken. In de eerste klasse beleef de ook TOP uit Arnemuiden een zware dag. Er werd nipt verloren van Albatros. De Zeeuwse tweede klassers Fortis en Swift wonnen wel hun wedstrijd. Tjoba-GKV 18-26: Verliezen van een surplus aan kwaliteit bij koplo per GKV kon coach Chris van Put billijken, de ruime marge waar mee Tjoba het nakijken had en vooral de oorzaak zinde de Vlaam se oefenmeester minder. „Vijf ca deautjes van de scheids hielpen GKV wel erg makkelijk in het za del." De demotiverende kloof bij rust (8-15) kwam Tjoba niet meer te boven. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Dirk-Jan Westmaas 4, Johanneke Vleu gel 2, Kristian Huisman, Geerten van Molenbroek, Esther van Boven en Esmee Walraven 1 TOP-Albatros 18-19: Ook na een doelpuntrijke eerste helft (12-14) kreeg TOP geen grip op een goed spelend Albatros. Meer dan achter volgen tot op één punt achter stand zat er niet in, erkende coach Edwin Coppoolse. De ploeg uit Ar nemuiden staat nu derde met ne gen punten uit negen wedstrijden. Scores TOP: Corné Bezemer en Anita de Ridder 4, Jeanine Marijs en Leon van Belzen 3, Wilma de Ridder 2, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen 1. Sagitta-Fortis 13-15: Fortis boekte een zwaarbevochten overwinning in Ridderkerk. Na een 9-7-achter- stand hadden de Souburgers pas in het laatste kwartier in de smie zen dat ze de irritaties over het fy sieke spel van Sagitta naast zich neer moesten leggen. Fortis kantel de de wedstrijd in tien minuten. Scores Fortis: Patrick Koppejan 4, Rens van den Driest 3, Niels Bebelaar, Remco Crucq en Esther Kasse 2, Elze Wilma de Ridder van TOP probeert de bal te vangen onder de korf. Blankenburg en Shalana Janisse 1. Ondo(G)-Swift 6-10: De 3-3-rust- stand illustreerde de onrust bij bei de ploegen. In de tweede helft zet ten de Middelburgers Ondo verde digend vast. Dat was de basis voor steeds meer vertrouwen en contro le. Op vier punten verschil wist Swift zich verzekerd van twee be langrijke punten. Scores Swift: Mathijs Pagé 5, Roel Klootwijk en Vera Kuiper 2, Paul van den Berg 1 Ondo(M)-Stormvogels 13-12: On danks de voortdurende voor sprong van Ondo bleef het span- langs de rand van de afgrond scheerde: tegen VHC (27-29) en te gen Desk (22-23).Ook tegen Groe ne Ster (22-20) en in mindere ma te tegen Avanti was het tanden knarsen langs de zijlijn. „De afgelo pen maand zaten er zeges bij die we op het tandvlees binnenhaal den", erkende de Middelburgse keuzeheer na deze zege. Toch kwam de overwinning gisteren geen moment in gevaar. Vrouwen. RHV-EMM 22-12: De tik die White Demons een week terug uitdeelde zijn de pupillen van Auke van Hinte nog niet te bo ven. Dat werd gisteren in het Bra bantse Rijen al snel duidelijk. Er is geen greintje zelfvertrouwen aan wezig bij EMM. Alleen het keepers- gilde Aniek van der Heijden en Nandy de Wolff was bereid de strijd aan te gaan. „Er was totaal geen beleving", vond trainer Auke van Hinte. De keuzeheer snakt naar de confrontaties met zwakke broeders DESK en Red-Rag/Tachos. Dan zal EMM zich moeten bewijzen dat het thuishoort in de eerste klasse. door Barry van der Hooft axel - Fonnie Verstraeten heeft za terdag zijn ontslag ingediend als trainer van Aardenburg. De oefen- meester uit Axel kon door een reeks gebeurtenissen op donder dag en vrijdag de motivatie niet meer opbrengen om het seizoen bij de zondag-tweedeklasser af te maken. „Het bestuur van de club heeft een e-mail van mij compleet verkeerd geïnterpreteerd", vertelde Verstraeten gisteravond. Tijdens de nieuwjaarsreceptie ver kondigde voorzitter Frans Reij- niers dat het contract van Fonnie Verstraeten met één seizoen ver lengd zou worden. De trainer, die zich in augustus aan de club ver bond nadat Johnny Bleyaert naar het Belgische Damme was vertrok ken, had drie weken later echter nog niets vernomen van het be stuur. Verstraeten: „Daarom heb ik don derdag een e-mail naar Frans Reij- niers en bestuurslid Jan Risseeuw gestuurd met de vraag hoe het met mijn contractverlenging stond. Kort nadat ik die e-mail had verstuurd, belde de voorzitter me. Hij snapte niet precies wat ik bedoelde en wilde voor de volgen de dag een afspraak maken." Op vrijdag werd Verstraeten ech ter ziek, waardoor hij moest afzeg gen voor de bijeenkomst, ,,'s Avonds werd ik gebeld door Frans Reijniers met de mededeling dat onze wegen aan het einde van dit seizoen zouden scheiden. Ik werd echt overvallen door die woorden en zat perplex in mijn stoel. Ik heb er een nacht heel slecht van gesla pen en er zaterdagochtend nog eens goed over nagedacht. Mensen kunnen fouten maken, maar ga dan rond de tafel zitten om erover te praten, zodat mensen daar van kunnen leren." Die kans kreeg de trainer echter niet. Hij kreeg ook te horen dat het bestuur het vermoeden had dat hij de boel wilde forceren om weg te kunnen. Het vermoeden be stond dat de trainer al in gesprek was met een andere vereniging. „Ze hebben mijn e-mail dus com pleet verkeerd geïnterpreteerd", zegt Verstraeten. „Ja, ik ben inder daad gebeld door Breskens, maar dat verzoek heb ik meteen gepar keerd omdat ik ervan uitging dat ik bij Aardenburg zou blijven. Ik had het ook ontzettend naar m'n zin bij die club. Maar na de hele gang van zaken heb ik de voorzit ter zaterdagmiddag verteld dat ik zelf de stekker eruit trok. Ik kon de motivatie om het seizoen af te maken niet meer vinden. Natuur lijk mogen mensen een oordeel over me vellen, maar dan moet ik wel de kans krijgen om me te ver dedigen. Daar was nu geen sprake van." Robbie de Clerck en Emanuel Ma- rechal zullen de begeleiding van de eerste selectie voorlopig op zich nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64