onheil over zichzelf af naar middenmoot sport 13i De Meeuwen veel te sterk voor Nieuwland FC Dauwendaele kan voorsprong tegen WGZ niet vasthouden Zes kaarten in de tweede helft maandag 31 januari 2011 Scheidsrechter Van Wijk hield de kaarten bij Spakenburg-Hoek lange tijd op zak. Vanaf de zestigste minuut deelde hij er echter nog zes uit. Hoek-trainer Caby Demanet kreeg geel vanwege opmerkingen aan het adres van de arbiter, Spakenburg-verdediger Richard Rademaker moest in blessuretijd met rood ver trekken na een overtreding langs achteren op invaller Josimar Pattinama. door Barry van der Hooft bunschoten-spakenburg - De mo kerslag kwam acht minuten voor tijd, van de rechtervoet van Hans van der Haar. De beste speler op het veld pegelde de vrije trap van een meter of 25 in de kruising, pro voceerde door zijn feestje naast de bank van Hoek te vieren en be zorgde de nieuwe koploper een be nauwde zege. Het duel dat lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel leek af te stevenen, kreeg door de prachtige trap van Van der Haar toch nog een winnaar: 1-0. De spelers van Hoek slikten daar mee de tiende nederlaag van het seizoen en zagen concurrent Sparta Nijkerk ook nog eens met 3-1 winnen van Rijnsburgse Boys. De situatie van de Zeeuws-Vlaam- se topklasser werd daarmee op nieuw penibeler, maar het gros van de spelers onderging het ver lies met een zekere gelatenheid. )a, de openingsfase was sterk geweest, maar na rust had Hoek opnieuw geen potten kunnen breken. Het gekozen strijdplan was vergelijk baar geweest met veel voorgaande uitwedstrijden en leverde zoals zo vaak niets op. Hoek kan leunen op een goede verdediging, maar weet tegelijker tijd dat het zelf bijzonder moei zaam tot scoren komt. In slechts twee van de negentien gespeelde duels wist Hoek twee keer te sco ren, thuis tegen Katwijk (2-3) en uit bij Capelle (1-2). In de overige zeventien wedstrijden bleef de tel ler op nul of één steken. De komst van Cédric Roussel zou daar veran dering in gaan brengen, was de hei lige overtuiging van de beleidsbe palers. De Belg kon twee weken ge leden tegen Sparta Nijkerk (0-0) terugkijken op een goed debuut, in een wedstrijd die Hoek had kunnen winnen. Vorige week te- gen Capelle (1-1) was Roussel voor al onzichtbaar, net als zaterdag te gen Spakenburg. „We moeten hem snel scherp krijgen", zei trai ner Gaby Demanet. Daar is echter weinig tijd voor. Het is ook de vraag of Roussel veel scherper gaat worden dan dat hij nu is. De oud-international is een spits die in stelling moet worden gebracht in het strafschopgebied. Maar op dat deel van het veld vindt hij zichzelf nauwelijks terug. Roussel speelt vaak op een eiland, ver van het doel, met twee sterke verdedigers in zijn nek. Zaterdag kreeg hij sporadisch steun van lichtgewicht Mille Mendes of Stijn Mahieu, de middenvelder die in te genstelling tot voorgaande seizoe nen zijn stempel niet meer op het spel van Hoek kan drukken. Mendes scoorde dinsdag vier keer tegen het tweede elftal van Rijs- oord (11-0), maar kwam nu verde digers van een ander kaliber tegen. SPAKENBURG! [HOEK na Taberima Van Nieuwenhuijzen Rademaker Koné Van der Haar Van Nieuwstadt Hessing Siereveld VerschraagenDe Loof Gouriye-# Van Brabander 87. Woudenberg Dildick Rottiné Mahieu Zwarthoed 79 Landuyt Amerzgiou Alfons Steur®#; Roussel - r 87 Bonevacia 90+1 Böuzambou Houwing, Mendes 46 v.d. Meiracker 87 Pattinama Doelpunten 82. Van der Haar Kaarten Spakenburg: Van de Meiracker B Hoek: Mahieu, Van Nieuwstadt, Demanet, Pattinama Scheidsrechter Van Wijk (Nieuw-Lekkerland) Aantal toeschouwers 1500 De Braziliaan had een paar aardige acties in huis, maar maakte na rust bij een kansrijke counter ook weer eens de verkeerde keuze. Mede door het ontbreken van John Schot (ribblessure) kon Hoek aanvallend geen vuist maken. Tot frustratie van veel spelers, die het beu zijn om in vrijwel iedere uit wedstrijd onder druk te komen staan. Mét vleugelspelers boekte Hoek dit seizoen een overwinning in Hardenberg, vooral omdat het snel om kon schakelen van verde diging naar aanval en lef toonde. Daar was in Spakenburg geen spra ke van. Al zag Demanet dat anders. „We hebben wel lef getoond. Het eerste uur was goed, maar buiten een paar halve kansjes hebben we te weinig gecreëerd om aanspraak te mogen maken op een doelpunt. Ik ben niet tevreden over het resul taat, maar wel over de prestatie. Als we deze mentaliteit iedere week laten zien, hoeven we van niemand bang te zijn." Een blik op de ranglijst vertelt een ander verhaal. Hoek staat voor laatste, met drie punten meer dan hekkensluiter ARC. CSV Apel doorn en FC Lisse hebben even veel punten (zeventien), maar speelden respectievelijk twee en één. wedstrijd minder. Hoek heeft nog elf wedstrijden om het vege lijf te redden, maar dan zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. Zaterdag speelt de ploeg een oefen- of bekerwedstrijd, een week later komt IJsselmeervogels op bezoek. Daarna volgt een zwa re reeks tegen Katwijk, Rijnsburg se Boys, SC Genemuiden, Flevo Boys, Excelsior'31, HHC Harden berg en Harkemase Boys. Hoek sluit het seizoen af met een serie tegen FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, drie directe concurrenten dus. De kans is echter groot dat de situatie dan al uitzichtloos is. door Klaas Verspoor middelburg - Door een 3-0-zege bij Nieuwland staat De Meeuwen in de derde klasse A van het zater dagvoetbal stevig op de vierde plaats. Van de zes duels vonden er maar twee doorgang. Domburg verloor het uitduel bij Heinkens- zand met 2-1. Nieuwland - De Meeuwen 0-3: Een verdiende uitslag. Uit een voorzet van Kevin Janse schoot Ro bin Dek voor rust de 0-1 binnen. In de tweede helft scoorde Danny Huijbregtse op aangeven van Wil lem-Jan Roelse de 0-2. Roelse bracht met een steekpass daarna Dek in stelling, die met zijn tweede treffer van de middag voor de eindstand zorgde. Nieuw land eindigde het duel na een rode kaart voor Ronald Mesu met tien man. Heinkenszand - Domburg 2-1: De wedstrijd verdiende het predi- door Tom Vennink middelburg - In de eerste klasse van het zaterdagvoetbal leed FC Dauwendaele zijn dertiende neder laag van het seizoen. Op sportpark Noordpark in Zwijndrecht ging de ploeg uit Middelburg met 4-1 ten onder tegen WGZ. Het was niettemin Dauwendaele dat de lakens uitdeelde in het eer ste wedstrijdkwart. Een snel opge zette aanval met Jasper Leuvelink als belangrijk tussenstation werd afgerond door Davy Ernest, waar door er na tien minuten een ver rassende 0-1-tussenstand op het scorebord stond. Twintig minuten later verdween de voorsprong van de Middelburgers echter als sneeüw voor de zon. WGZ haal- kaat 'bar en boos'. De eerste helft leverde geen enkele kans op. In de 56e minuut ging Heinkens- zand-doelman Stefan Meulpolder bij een vrije trap in de fout, waar na Sander Willemse de bal binnen kon tikken. Tien minuten hield de doelman met een prima redding Willemse van zijn tweede treffer af In plaats van 0-2 werd het drie minuten la ter gelijk. Domburg-keeper Jacco Leijdekkers stompte de bal voor de voeten van Matthijs van de Dries die vervolgens Rens Baas een niet te missen kans bood. Mark Doene scoorde na een prach tige aanval over een aantal schij ven de 2-1. Daarna kreeg Maurice Bernard als eerste een enorme kans op de 2-2 en in de slotfase liet Domburg het nog twee keer na om een verdiend punt in de wacht te slepen. Domburg blijft door de nederlaag elfde staan. ammamwmmimmsKiBmimimmmmimmm de Dauwendaele binnen vijf minu ten in, dankzij doelpunten van Mi chael del Avo en Kevin Vermeu len. Toen Dauwendaeler Bram de Jong na rust zijn tweede gele kaart kreeg (voor het wegschieten van de bal in een dode spelsituatie) brak het verzet definitief Zoals zo vaak dit seizoen was de speelhelft van Dauwendaele het toneel van de tweede wedstrijdhelft. Van een legio kansen benutte WGZ er slechts twee: Kevin Vermeulen hielp de Zuid-Hollanders aan 3-1 en Darlison Gerardus schoof de vierde treffer in het net. VVGZ-FC Dauwendaele 4-1(2-1). Da vy Ernest 0-1, Michael del Avo 1-1, Ke vin Vermeulen 2-1Kevin Vermeulen 3-1, Darlison Gerardus 4-1. een minuut na de hervatting door Zaamslag uitgedeeld. Een afgesla gen corner werd door Ivo Verstra- eten snoeihard tegen de touwen gejaagd: 1-3. „Toen wist ik dat we al aardig safe zaten", verklaarde trainer Kenny Verhoene later. „Op zo'n veld is het erg lastig voor een ploeg om deze achterstand nog on gedaan te maken." Jurriaan van Poelje deed met een drievoudige wissel nog wel verwoede pogin gen om het tij nog te keren, maar verder dan enkele halve kansjes kwam GPC niet. Zaamslag bleef eenvoudig overeind, en had in het laatste kwartier de score zelfs nog verder op kunnen voeren. Vooral Peter Dieleman had zijn productie in de slotfase nog op kunnen vijze len. „Maar dat neemt niet weg dat ik uitermate tevreden ben met het resultaat", aldus Verhoene. „Wij willen ons zo snel mogelijk uit de gevarenzone spelen, en daar krij gen we straks tegen De Zwerver en Dauwendaele verder de gelegen heid voor." Collega Jurriaan van Poelje moest met lede ogen aan schouwen hoe het vuur bij zijn ploeg in de slotfase uitging. „We moeten ons eigen spel blijven spe len, maar het wordt nu noodzaak om weer punten te gaan pakken." GPC Vlissingen - Zaamslag 1-3 (1-2). 14. Matthijs Lugtenburg 1-0, 20. Vin- zenz Jansen T-1, 37. Peter Dieleman 1-2, 46. Ivo Verstraeten 1-3. Scheids rechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Mohammed Mekkaoui (GPC Vlis singen) en Gert-Jan Vael (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 150. GPC Vlissingen: Max Leijer; Remon van Geersdaele (56. Maarten Peene), Najim Boughmari, Wouter Vermeule 56. Zilvano Tuhuleruw), Mohammed Mekkaoui; Grigor Sahakjan, Matthijs Lugtenburg, Jeroen van Ommen; Jes- per de Vlieger, Jord Vermeer en Ricar- do de Nooijer (56. Merijn Dek). GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg (midden) op jacht naar de bal. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63