Djokovic legt vriend Murray 281 sport Massale medaille-oogst Stybar soleert met schaatsers in Moskou gemak naar tweede titel AUSTRALIAN OPEN llC De Servische tennisser Novak Djokovic toont zijn progressie tijdens het eerste A„dy Murray speeue GrandSlam-toernooi van het jaar. en verbor ze aiie ine. Opnieuw titel Esther Vergeer Ready Cash wint Prix d'Amérique Franse handballers wereldkampioen Pietropolli wint Ronde van Reggio Calabria Weer zware val skiër bij afdaling Statistieken mannenfinale maandag 31 januari 2011 drie GrandSlam-finales Novak Djokovic kust de beker. foto EPA ifiiniiiiiiniiiwiimiiiiiii 11111 n MELBOURNE Rolstoeltennisster Esther Vergeer heeft zaterdag opnieuw de titel ver overd bij de Australian Open. De als eerste geplaatste Nederland se speelster liet de Australische Da- niela Di Toro kansloos in de finale. Vergeer won de partij in Melbour ne met twee keer 6-0. Het is voor Vergeer haar achtste succes in het enkelspel bij de Australian Open. Ze staat sinds 1998 onafgebroken op de eerste plaats op de wereld ranglijst in het rolstoeltennis en is vijfvoudig Nederlands gehandicap tensportster van het haar. PARIJS De Franse hengst Ready Cash (6) heeft de 90e editie van de Prix d'Amérique gewonnen. Op de draf- baan Vincennes in Parijs bleef hij de Zweedse favoriet Maharajah een halslengte voor. De winst in de grootste harddrave rij ter wereld levert de eigenaren van Ready Cash 7,5 ton op. De race met de achttien beste harddravers van Europa, werd een 2700 meter lang gevecht tussen de twee favo rieten. Ready Cash had de beste eindsprint Nederlanders deden er dit jaar niet mee. MALM O De Franse handballers hebben in het Zweedse Malmö de wereldtitel veroverd. De ploeg won in de fina le met 37-35 van Denemarken na verlenging. Het is al de vierde keer dat het Franse mannenteam het WK wint. De voorgaande drie keer waren in 2009, 2001 en 1995. Na de reguliere speeltijd stond er 31-31 op het scorebord. Met dank aan Bo Spellenberg, die twee secon den voor het eindsignaal Denemar ken op gelijke hoogte bracht en zo een verlenging afdwong. RECCIO CALABRIA De Italiaanse wielrenner Daniele Pietropolli heeft de Ronde van Reg gio Calabria gewonnen. In de der de en laatste etappe, gewonnen door zijn landgenoot Manuel Bellet- ti, kwam zijn leidende positie niet in gevaar. Pietropolli had vrijdag de eerste etappe gewonnen, een dag later was de Italiaan Oscar Gatto de snel ste in de tweede rit. Huub Duyn was in het eindklassement de eer ste Nederlander. Hij eindigde op de 54e plaats. CHAMONIX Het seizoen van skiër Manuel Os- borne-Paradis is voorbij. De Cana dees ging zaterdag bij de wereldbe kerafdaling in Chamonix hard on deruit. Na onderzoek blijkt hij zijn kuitbeen te hebben gebroken en een knieband afgescheurd. Hij wordt in Canada geopereerd. Tijdens de training op dezelfde pis te raakten zijn landgenoot Ryan Semple en de Oostenrijkers Mario Scheiber en Georg Streitberger ook al zwaar geblesseerd. De Zwitser Didier Cuche won de afdaling. MOSKOU - De Nederlandse schaat sers hebben tijdens de wereldbe kerwedstrijden in Moskou liefst elf medailles veroverd. De Oran je-ploeg had bij elke afstand een vertegenwoordiger op het podium, met uitzondering van de mannen- achtervolgingsploeg. Door een val partij verspeelde het team van Wopke de Vegt een medaille. Jan Smeekens (500m), Stefan Groothuis (1000m), Bob de Jong (5000m) en de vrouwenploeg vero verden in de Krilatskoe-hal goud. Ireen Wüst won op de 1000, 1500 en 3000 meter zilver, terwijl ook Margot Boer op de 500 meter twee keer als tweede eindigde. Brons was er voor Jacques de Ko ning (500m) en Mark Tuitert (1500m). Het eerstvolgende schaatstoernooi is de WK allround, vanaf 11 februa ri in de Canadese stad Calgary. Jan Smeekens en Stefan Groothuis haalden in Moskou hun gram over het 'mislukte' WK sprint van vori ge week. Groothuis' won met over macht de 1000 meter, terwijl zijn teamgenoot een fraaie zege op de 500 meter boekte. Vooral Groothuis zorgde vorige week in de Friese schaatstempel voor de nodige opwinding, maar dat kwam vooral door zijn diskwa lificatie die later door de jury werd ingetrokken. De titelkandidaat uit Voorst eindigde vervolgens tot zijn grote frustratie naast het podium en zag dat zijn ploeggenoot Smeek ens niet verder kwam dan plek der tien. „Ik heb er één nacht slecht van ge slapen, maar toen was ik de woe de wel kwijt", zei Groothuis. „Ik nam me vervolgens voor om hier in Moskou goed te rijden. Ben blij dat dat ook gelukt is." SANKT WENDEL - Zdenek Stybar kreeg de vele Belgen in Sankt Wen- del stil. De Tsjech soleerde op het WK verld rijden voor mannen half-koers onbedreigd naar zijn tweede wereldtitel. „Het ging per ongeluk", wilde hij laten geloven. „Na een fietswissel trok ik even door om te kijken hoe goed ik nog was. Kijk ik om en zie ik dat Nys niet meer in mijn wiel zit." Daarmee eindigde het WK cyc- lo-cross zowat identiek aan dat van vorig jaar. Het hele jaar domi neerden de Vlamingen hun volks sport, maar op het einde staan ze met lege handen als de gouden me dailles verdeeld worden. Sven Nys werd tweede. Volgens hem was Stybar de terechte win naar. Hij toonde zich een sportief verliezer, maar kon het ook niet nalaten een ander WK-facet te he kelen. „Een doorsnee WK-omloop Zdenek Stybar lijkt niet op die van een gemiddel de cross die wij rijden. Er was maar een stukje waarop ik als cros ser het verschil kon maken. Onge veer honderd meter maar. Gerben de Knegt was de beste Ne derlander. Hij finishte als elfde. „Ik had mijn dag niet", stelde de 35-ja- rige Brabander. Novak Djokovic (Ser/3)-Andy Murray (GBr/5) 6-4 6-2 6-3. Aces: 6 6. Dubbele fouten: 0 4. Winners: 26 21. Onnodige fouten; 33 46. Breekpunten: 7/18 3/4. Gewonnen punten: 105 78. Percentage eerste service: 68% 53%. Lengte van de wedstrijd: 2 uur en 37 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60