PZC Weer geslaagde missie van Vos 34 en 35 25 30 en 31 WK VELDRIJDEN Brabantse piekt opnieuw op het juiste moment FC Twente en PSV komen met schrik vrij Been niet in zee met Van Hanegem Djokovic wint Australian Open Franse handballers wereldkampioen Björn Scherbeijn zwemt naar vier nationale titels Maandag 31 januari 2011 De tijd begint te dringen voor voetbal lers van Hoek Tip? sport@pzc.nl door Ad Pertijs SANKT WENDEL - Huilende concur rentes achter de finishlijn en het zoveelste Wilhelmus in haar oren. Missie geslaagd. Op naar de volgen de. Titelverdedigster Marianne Vos pakte gisteren op het WK veldrij den in Sankt Wendel haar volgen de wereldtitel. De vierde in de cross om precies te zijn. Morgen begint de weg naar de tweede mondiale titel op de baan. „Maandag is een rustdag en daarna ga ik trainen op de baan in Alkmaar." Via een bike-off met Kirsten Wild (op 10 februari) wil ze eind maart op het WK in Apeldoorn terecht komen. Niet zo zeer de wereldtitel maar een vol gende gouden plak op de Olympi sche Spelen is het uiteindelijk doel voor de 23-jarige alleskunner uit het Brabantse Meeuwen. Alles wat Vos aanpakt lijkt in goud te veranderen. Zelf is ze de eerste om dat te nuanceren. „Bij mij staat het seizoen in het teken van de kampioenschappen. Dan is het duidelijk waar je steeds naar toe moet werken." Vanaf begin decem ber stond alles in het teken van het WK veldrijden. „Ik ben een echte deadline-werker", zegt ze over zichzelf. Lange tijd leek het er op dat Katie Compton voor haar te sterk zou zijn. De Amerikaanse domineerde het seizoen en reed Vos vorige week in Hoogerheide nog op grote achterstand. „Ik wist al een tijdje dat ik nog beter moest worden om haar te kunnen klop pen", analyseerde Vos na de huldi ging haar seizoen. Ze ging harder trainen en laste twee weken gele den een extra trainingskamp op Gran Canaria in. Het resultaat? Twee huilende vrou wen in de coulissen van het WK. Katie Compton had er zo op ge hoopt eindelijk wereldkampioen te worden en Hanka Kupfernagel zette een jaar lang alles op de titel strijd in eigen land. Werden ze ge woon weer geklopt door Vos. „Ik denk dat mijn trainingsaanpak en de omstandigheden er voor ge zorgd hebben dat ik een week na Hoogerheide Compton toch heb weten te kloppen." Vos was toch ook wel verrast dat ze na het nemen van het laatste lastige bultje zo maar bij de Ameri kaanse weg kon rijden. „Drie keer was ik er al gevallen. Dat ik iedere keer terug kon komen, gaf me moed. De laatste keer keek ik om en zag ik dat ik een gaatje had. Toen ik nog een keer over mijn schouders keek was het gat groter geworden." Gelukzalig stond ze op het podium met het Wilhelmus mee te zingen. Of ze opgelucht was? „Dat niet. Als het volkslied wordt gespeeld, ben je ook een beetje in gedachten. Dit keer moest ik vooral terugdenken aan alles wat ik heb gedaan om daar weer te staan." -t. Wende! De Amerikaanse Catherine Compton (tweede), winnares Marianne Vos en de Tsjechische Katerina Nash (derde) zetten na de huldiging de champagnefles aan de mond. foto Peter Deconinck/Belga RIJSWIJK PSV en FC Twente zijn in de 21e speelronde van de competitie in de eredivisie op miraculeuze wijze ontsnapt aan onverwacht punten verlies. De nummers één en twee van de ranglijst wonnen beide hun wed strijd dankzij een doelpunt in bles suretijd met 2-1. Twente versloeg Feyenoord dankzij een rake kopbal van Ruiz, invaller Zeefuik zorgde voor opluchting in het Philips Sta dion. pagina 26 en 27: eredivisie-overzicht ENSCHEDE Willem van Hanegem gaat geen rol spelen in het technisch beleid van Feyenoord. Trainer Been en Van Hanegem spraken elkaar afgelopen week en kele keren nadat Van Hanegem zijn diensten had aangeboden. Been: „Zaterdag heeft Willem aangege ven dat hij geen behoefte had aan de rol die ik hem had voorgesteld. Dat is duidelijk. Dat betekent dat we gewoon door gaan met de tech nische staf die we nu hebben. Daar heb ik alle vertrouwen in." MELBOURNE Novak Djokovic heeft voor de twee de keer in zijn carrière de Australi an Open gewonnen. De als derde geplaatste Servische tennisser was in de finale veel te sterk voor Andy Murray: 6-4 6-2 6-3. De Schot was als vijfde geplaatst in Melbourne. Het is de tweede grandslamtitel voor Djokovic, die in 2008 ook al de beste was in Australië. De Bel gische Kim Clijsters won bij de vrouwen. In de finales versloeg ze de Chinese Li Na. pagina 28 en 29: Australian Open MALMO De Franse handballers hebben in het Zweedse Malmö de wereldtitel veroverd. De ploeg won in de fina le met 37-35 van Denemarken na verlenging. Het is al de vierde keer dat het Franse mannenteam het WK wint. De voorgaande drie keer waren in 2009,2001 en 1995. Na de reguliere speeltijd stond er 31-31 op het scorebord. Met dank aan Bo Spellenberg, die twee secon den voor het eindsignaal Denemar ken op gelijke hoogte bracht en zo een verlenging afdwong. MEEST GELEZEN 1Zeven Zeeuwse medailles 2. Late tegentreffer velt Hoek 3. Scherbeijn zwemt record STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57