z sport 133 Vermeulen op juiste moment in vorm Eenvoudige middag Savok in Terneuzen Mathijs Hage is aan zijn laatste maanden bezig bij Baronie Zaamslag knokt vooral tegen zichzelf Zilver voor Orson Harms op NK bankdrukken DQW-LOOP Belg Van Driessche laat iedereen zijn hielen zien maandag 31 januari 2011 door Wim de Vos terneuzen - De overheersing van Belgische atleten was ook zaterdag weer overweldigend, bij de eerste DOW-loop van dit seizoen in Ter- - neuzen. Bij de eerste tien in de uit slagen waren niet minder dan tien lopers van over de grens. Slechts twee Zeeuws-Vlamingen wisten zich daartussen te nestelen. Sepp Vermeulen werd vierde, Frank Boerebach moest genoegen ne men met de tiende plaats. De over winning ging naar de 36-jarige Tom van Driessche uit Zele. Sepp Vermeulen is de vijftig reeds gepasseerd, maar de atleet uit Koe wacht lijkt weer helemaal terug te zijn op zijn oude niveau. De laat- door Rudy Boogert middelburg - Baronie wil niet ver der met Mathijs Hage. Dat heeft de Schouwse voetballer vorige week te horen gekregen van het managementteam (TMT) van de Bredase topklassen Niet zozeer de mededeling, maar meer de argu- mentie erachter deed dubtopsco- rer Hage de wenkbrauwen fron sen. „Ik kom kwaliteit tekort om te blijven, zeggen ze." Het gesprek duurde maar een paar minuten. „Ik moest lachen en zei dat ik hier mijn tijd niet aan ging verdoen. Zij hebben mij letterlijk gezegd dat ze aan de hand van af gelopen wedstrijden niet zien dat ik er bovenuit spring en dat het niet mijn fout is, maar toch moet ik weg. Verder vinden ze dat er geen balans in het elftal zit en dat ik kwaliteit tekortkom om te blij ven." Dezelfde mededeling kreeg aan voerder Revy Rosalia, vertelt Hage. „Topscorer en aanvoerder in één ste weken slaagt Vermeulen er con stant in om bij de eersten te fi nishen in de regionale wedstrij den. „Ja", reageerde Vermeulen za terdag, „het gaat weer goed de laat ste weken. Ik heb geen last meer van blessures. Het is belangrijk om pijnvrij te kunnen lopen en dan doe ik toch weer mee voor een plaats in de toptien." Voor Vermeulen komt deze 'we deropstanding' op het juiste mo ment. Volgende week staat im mers de Midwinter Halve mara thon van Cadzand op het program ma en dat is toch nog altijd een beetje 'zijn' wedstrijd. „Hoewel ik niet graag door het zand ploeter, is dat toch een wedstrijd die ik graag loop. Ik zou die niet graag willen missen, vandaar dat ik het deze Mathijs Hage keer weg. Zij zeggen dat dit breed gedragen is door het management team en de nieuwe trainer (Jack Sweres). Dat vind ik frappant. Toen Hoek voor de winterstop in teresse toonde, wilde ik weten wat Baronie met me wilde. De club gaf toen aan dat ze met me door wil- weék rustig aan ga doen", blikte Vermeulen al een beetje vooruit. In Terneuzen maakte hij na afloop in ieder geval een tevreden aanblik nadat hij als vierde over de finish lijn was gekomen. Tom van Driessche was zaterdag in Terneuzen absoluut de sterkste. Hij duldde geen enkele tegen stand, nam meteen de leiding en bouwde zijn voorsprong uiteinde lijk uit naar bijna tweeënhalve mi nuut. Voor de 15600 meter had Van Driessche 54.42 minuten no dig. Ook bij de vrouwen was er een Belgische zege, met Cecile Boel uit Nieuwkerken-Waas. Dewi Kareis uit Breskens zorgde wel voor een Zeeuws succes. Zij won de korte af stand bij de vrouwen. de. Ze zeggen nu dat dat oriënte rende gesprekken waren." Hage heeft het gevoel dat er ande re krachten spelen dan er verteld wordt. Hij heeft contact gehad met andere leden van het manage mentteam en zij bestrijden dat het naderende afscheid te maken heeft met kwaliteit. „Maar wat de reden wel is, is speculeren. Ik weet nog niet wat ik volgend seizoen ga doen. Revy en ik hebben allebei aanbiedingen gehad, maar we zien wel wat er op ons afkomt." In de zomer van 2008 verruilde Hage Zierikzee voor Baronie. In het eerste jaar werd hij met de club meteen kampioen in de hoofdklasse B, vorig seizoen werd hij tweede met de club en dwong daarmee promotie af naar de top klasse. In beide seizoenen werd Hage clubtopscorer. Dit seizoen staat Baronie laatste in de topklas se; Hage is niettemin opnieuw clubtopscorer. „Ik heb echt een toptijd bij Baronie, het is alleen jammer dat het zo gaat eindigen." door Peter van Kouteren terneuzen - De volleyballers van Voorwaarts incasseerden in de pro motieklasse B de tweede neder laag op rij. In eigen huis bleven de Axelaars voor het eerst dit seizoen met lege handen achter: 0-4. De vrouwen van Savok pakten de leiding in de eerste klasse D. Kop loper Dunamis kwam niet in actie. De Sasse équipe won de derby te gen Scheldesport onverwacht ge makkelijk met 1-3 en voert de rang lijst aan met een voorsprong van één punt. IJVC won, maar morste een punt bij Mytilus (1-3). De Ster- re incasseerde een nederlaag op vreemde bodem. Gavoc'io was met 3-1 te sterk. Voorwaarts-Rowi 0-4 (17-25, 23-25, 20-25, 21-25): Een kansloze nederlaag voor de Axelaars, die slechts in de tweede set dicht bij setwinst waren. Voorwaarts hing als los zand aan elkaar en bleek niet opgewassen tegen een veel sterker collectief Met twee uitblin kende aanvallers in de gelederen greep Rowi de povere Axelse tegen stand aan om voor het eerst dit sei zoen op vreemde bodem met vijf punten aan de haal te gaan. Scheldesport-Savok 1-3 (25-21, 14-25,11-25, 10-25): Vooraf was de afstand tussen de op de vierde plaats geklasseerde thuisploeg en het als tweede gerangschikte Savok niet meer dan zes punten. Scheldesport begon sterk en bracht Savok met een prima op slag in verlegenheid. „Wat er daar na gebeurde? Ik weet het niet", zei coach Ans Snelders. „Het was niet echt een wedstrijd meer." Savok kreeg greep op de Terneu- zense service, tapte zelf serverend uit een ander vaatje en legde met een hecht blok de Scheldesport- aanval aan banden. Met snel spel werden gaten in de Terneuzense afweer gevonden. „Ik had gehoopt op een kleine overwinning", zei Luc Chinitor, die op een zwaarde re middag had gerekend. „Ik ben vooral blij met ons niveau." Mytilus-IJVC 1-3 (19-25, 22-25, 25-20, 14-25): Een ongeïnspireerd spelend IJVC verzuimde met de volle buit terug naar huis te gaan. Vanuit een matige pass kwam IJVC moeizaam tot scoren tegen een povere tegenstander, die in de eerste twee sets geruime tijd kon aanklampen en in de derde set te- genscoorde. Wakker geschrokken schakelden de Zeeuws-Vlamingen daarna een tempo hoger. Goed spe lend werd in een mum van tijd de zege veiliggesteld. Gavoc'io-De Sterre 3-1 (19-25, 25-19, 25-19, 25-7): Door van veel fouten van de thuisploeg te profite ren, trok De Sterre in de eerste set aan het langste eind. Daarna kwam de klad erin. Waar bij De Sterre veel fout ging, slaagde Ga- voc'io erin om de goede draad op te pakken. Na twee verloren sets waarin De Sterre enige tijd kon aanklampen, volgde in de vierde set een afstraffing. door Peter Snelders sint-maartensdijk - Orson Harms heeft met zijn team Spartacus uit Noord-Scharwoude zilver vero verd op het NK bankdrukken. In de sportzaal in Sint-Maartensdijk consolideerde die formatie de tweede plaats die het in de eerste wedstrijd in Geldrop had behaald. De 109 kilogram wegende Terneu- zenaar was tevreden met de zilve ren medaille. Over zijn persoonlij ke prestatie was Harms iets min der te spreken. Tijdens de eerste wedstrijd evenaarde hij nog zijn persoonlijk record van 190 kilo gram. Nu moest hij met 185 kilo gram genoegen nemen. „Ik begon met 175 kilo, daarna drukte ik met veel moeite 182,5 kilo. Dat was de reden dat ik bij mijn laatste poging voor r85 kilo ging. Ik wilde de gok niet nemen om met een zwaarder gewicht in mijn derde beurt te fa len. Wonderwel ging die 185 kilo gram heel gemakkelijk omhoog." Kampioen van Nederland werd het team van het organiserende Bodyzone. Die formatie is al enke le jaren een klasse apart. Temeuzenaar Harms richt zijn aan dacht vanaf nu op de individuele nationale titelstrijd, die op zondag 27 maart in Alkmaar gehouden wordt. door Jaapjan Ritsema terneuzen - Zaamslag woog de kansen tegen Volharding vooraf anders dan ze uitpakten. Een ge brek aan beleving was de zelfdiag nose na het onnodig geachte ver lies. Luctor wilde er het liefste het zwijgen toe doen na de smadeloze nederlaag tegen Atlas (20-7). Zaamslag-Volharding 10-11: De teleurstelling droop er vanaf bij Zaamslag-coach Richard Ollefers. Was het een kwestie van niet kun nen of van niet willen, was de vraag die daags na de nederlaag te gen Volharding nog door zijn hoofd spookte. Het kostte Ollefers moeite om de mentale instelling niet als voor naamste oorzaak van het verlies te benoemen. Zaamslag kwam noch tans op een 2-0- en 3-1-voor- sprong, maar de tik (van 5-4 naar 5-6) die de Yersekenaren net voor rust uitdeelden, kwam de thuis ploeg niet te boven. Zaamslag had niet de creativiteit in huis om Volharding te laten kra ken. In tegendeel, de bezoekers hadden de controle door het ver schil op één of twee doelpunten te houden. Met het oog op de te verwachten straffe tegenstand van koploper Vios, aanstaande zaterdag, is er werk aan de winkel voor Ollefers en zijn spelers. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Marco van Reeuwijk en Pieter Hame link beiden 2, Erwin Verhelst en Debby Cerpentier beiden 1 Atlas-Luctor 20-7: „Een ramp", noemde Luctor-coach Sylvia Trouwborst de afstraffing door At las. Gezien het totale gebrek aan bezieling was het een onoverkome lijk lot voor de Terneuzenaren. Een tactische poging om de vrou wen van Atlas onder druk te zet ten mislukte jammerlijk en bij al les wat daarna volgde werd Luctor in felheid afgetroefd. Schrale troost was wel dat de for matie uit Terneuzen de discipline kende om in de organisatie te blij ven spelen. Alleen gebeurde dat in een dusdanig traag tempo, dat At las geen andere keuze had dan Luc tor een harde les te geven. Scores Luctor: Hans Verlinde 3, Adri de Jonge, Pieter Kousemaker, Marit de Kok en Eiine Jansen allen 1 Scheldesport-speelster Cindy de Callafon (rechts van het net) blokt een aanval van Savok. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55