onheil over zichzelf af sport 31 Verstraeten houdt het voor gezien bij Aardenburg het linkerrijtje Terneuzen verliest ruim van RCS, Groede krijgt pak slaag in Goes Zes kaarten in de tweede helft maandag 31 januari 2011 Scheidsrechter Van Wijk hield de kaarten bij Spakenburg-Hoek lange tijd op zak. Vanaf de zestigste minuut deelde hij er echter nog zes uit Hoek-trainer Gaby Demanet kreeg geel vanwege opmerkingen aan het adres van de arbiter, Spakenburg-verdediger Richard Rademaker moest in blessuretijd met rood ver trekken na een overtreding langs achteren op invaller Josirhar Pattinama. door Barry van der Hooft BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - De mo kerslag kwam acht minuten voor tijd, van de rechtervoet van Hans van der Haar. De beste speler op het veld pegelde de vrije trap van een meter of 25 in de kruising, pro voceerde door zijn feestje naast de bank van Hoek te vieren en be zorgde de nieuwe koploper een be nauwde zege. Het duel dat lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel leek af te stevenen, kreeg door de prachtige trap van Van der Haar toch nog een winnaar: 1-0. De spelers van Hoek slikten daar mee de tiende nederlaag van het seizoen en zagen concurrent Sparta Nijkerk ook nog eens met 3-1 winnen van Rijnsburgse Boys. De situatie van de Zeeuws-Vlaam- se topklasser werd daarmee op nieuw penibeler, maar het gros van de spelers onderging het ver lies met een zekere gelatenheid. Ia, de openingsfase was sterk geweest, maar na rust had Hoek opnieuw geen potten kunnen breken. Het gekozen strijdplan was vergelijk baar geweest met veel voorgaande uitwedstrijden en leverde zoals zo vaak niets op. Hoek kan leunen op een goede verdediging, maar weet tegelijker tijd dat het zelf bijzonder moei zaam tot scoren komt. In slechts twee van de negentien gespeelde duels wist Hoek twee keer te sco ren, thuis tegen Katwijk (2-3) en uit bij-Capelle (1-2). In de overige zeventien wedstrijden bleef de tel ler op nul of één steken. De komst van Cédric Roussel zou daar veran dering in gaan brengen, was de hei lige overtuiging van de beleidsbe palers. De Belg kon twee weken ge leden tegen Sparta Nijkerk (0-0) terugkijken op een goed debuut, in een wedstrijd die Hoek had kunnen winnen. Vorige week te gen Capelle (1-1) was Roussel voor al onzichtbaar, net als zaterdag te gen Spakenburg. „We moeten hem snel scherp krijgen", zei trai ner Gaby Demanet. Daar is echter weinig tijd voor. Het is ook de vraag of Roussel veel scherper gaat worden dan dat hij nu is. De oud-international is een spits die in stelling moet worden gebracht in het strafschopgebied. Maar op dat deel van het veld vindt hij zichzelf nauwelijks terug. Roussel speelt vaak op een eiland, ver van het doel, met twee sterke verdedigers in zijn nek. Zaterdag kreeg hij sporadisch steun van lichtgewicht Mille Mendes of Stijn Mahieu, de middenvelder die in te genstelling tot voorgaande seizoe nen zijn stempel niet meer op het spel van Hoek kan drukken. Mendes scoorde dinsdag vier keer tegen het tweede elftal van Rijs- oord (11-0), maar kwam nu verde digers van een ander kaliber tegen. 1 1 SPAKENBURG HOEK na Taberima Van Nieuwenhuijzen Rademaker Koné Van der Haar Van Nieuwstadt Hessing Siereveld Verschraagen De Loof Gouriye<n Van Brabander 87. Woudenberg Dildick Rottiné Mahieu*0# Zwarthoed 79 Landuyt Amerzgiou Alfons Steur*#- Roussel =I> v 87 Bonevacia 90+1 Bouzambou Houwing c=^ Mendes<^ ••V- 46 v.d. Meiracker «g- 87 Pattinama Doelpunten 82. Van der Haar Kaarten Spakenburg: Van de Meiracker f 71 Hoek: Mahieu, Van Nieuwstadt, Demanet, Pattinama Scheidsrechter Van Wijk (Nieuw-Lekkerland) Aantai toeschouwers 1500 De Braziliaan had een paar aardige acties in huis, maar maakte na rust bij een kansrijke counter ook weer eens de verkeerde keuze. Mede door het ontbreken van John Schot (ribblessure) kon Hoek aanvallend geen vuist maken. Tot frustratie van veel spelers, die het beu zijn om in vrijwel iedere uit wedstrijd onder druk te komen staan. Mét vleugelspelers boekte Hoek dit seizoen een overwinning in Hardenberg, vooral omdat het snel om kon schakelen van verde diging naar aanval en lef toonde. Daar was in Spakenburg geen spra ke van. Al zag Demanet dat anders. „We hebben wel lef getoond. Het eerste uur was goed, maar buiten een paar halve kansjes hebben we te weinig gecreëerd om aanspraak te mogen maken op een doelpunt. Ik ben niet tevreden over het resul taat, maar wel over de prestatie. Als we deze mentaliteit iedere week laten zien, hoeven we van niemand bang te zijn." Een blik op de ranglijst vertelt een ander verhaal. Hoek staat voor laatste, met drie punten meer dan hekkensluiter ARC. CSV Apel doorn en FC Lisse hebben even veel punten (zeventien), maar speelden respectievelijk twee en één wedstrijd minder. Hoek heeft nog elf wedstrijden om het vege lijf te redden, maar dan zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. Zaterdag speelt de ploeg een oefen- of bekerwedstrijd, een week later komt IJsselmeervogels op bezoek. Daarna volgt een zwa re reeks tegen Katwijk, Rijnsburg se Boys, SC Genemuiden, Flevo Boys, Excelsior'31, HHC Harden berg en HarkemaSe Boys. Hoek sluit het seizoen af met een serie tegen FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, drie directe concurrenten dus. De kans is echter groot dat de situatie dan al uitzichtloos is. door Barry van der Hooft AXEL - Fonnie Verstraeten heeft za terdag zijn ontslag ingediend als trainer van Aardenburg. De oefen- meester uit Axel kon door een reeks gebeurtenissen op donder dag en vrijdag de motivatie niet meer opbrengen om het seizoen bij de zondag-tweedeklasser af te maken. „Het bestuur van de club heeft een e-mail van mij compleet verkeerd geïnterpreteerd", vertelde Verstraeten gisteravond. Tijdens de nieuwjaarsreceptie ver kondigde voorzitter Frans Reij- niers dat het contract van Fonnie Verstraeten met één seizoen ver lengd zou worden. De trainer, die zich in augustus aan de club ver bond nadat Johnny Bleyaert naar het Belgische Damme was vertrok ken, had drie weken later echter nog niets vernomen van het be stuur. Verstraeten: „Daarom heb ik donderdag een e-mail naar Frans Reijniers en bestuurslid Jan Riss- eeuw gestuurd met de vraag hoe het met mijn contractverlenging stond. Ik heb ook gevraagd of dat afhankelijk was van het behalen van mijn Uefa B-diploma, waar ik nog praktijkëxamen voor moet doen. Kort nadat ik die e-mail had verstuurd, belde de voorzitter me. Hij snapte niet precies wat ik be doelde en wilde voor de volgende dag een afspraak maken." Op vrijdag werd Verstraeten ech ter ziek, waardoor hij moest afzeg gen voor de bijeenkomst, ,,'s Avonds werd ik gebeld door Frans Reijniers met de mededeling dat onze wegen aan het einde van dit seizoen zouden scheiden. Ik werd echt overvallen door die woorden en zat perplex in mijn stoel. Ik heb er een nacht heel slecht van gesla pen en er zaterdagochtend nog eens goed over nagedacht. Mensen kunnen fouten maken, maar ga dan rond de tafel zitten om erover te praten, zodat mensen daar van kunnen leren." Die kans kreeg de trainer echter niet. Hij kreeg ook te horen dat het bestuur het vermoeden had dat hij de boel wilde forceren om weg te kunnen. Het vermoeden be stond dat de trainer al in gesprek was met een andere vereniging. „Ze hebben mijn e-mail dus com pleet verkeerd geïnterpreteerd", zegt Verstraeten. „Ja, ik ben inder daad gebeld door Breskens, maar dat verzoek heb ik meteen gepar keerd omdat ik ervan uitging dat ik bij Aardenburg zou blijven. Ik had het ook ontzettend naar m'n zin bij die club. Maar na de hele gang van zaken heb ik de voorzit ter zaterdagmiddag verteld dat ik zelf de stekker eruit trok. Ik kon de motivatie om het seizoen af te maken niet meer vinden. Natuur lijk mogen mensen een oordeel over me vellen, maar dan moet ik wel de kans krijgen om me te ver dedigen. Daar was nu geen sprake van." Verstraeten wilde echter ook niet als een dief in de nacht verdwij nen uit Aardenburg. Daarom gaf hij gisterochtend de selectie tekst en uitleg. „Ik heb ze alle succes toe gewenst en hoop dat ze in de twee de klasse blijven." Na het afscheid van de spelersgroep sprak Verstrae ten nog met het bestuur. „Want we wilden op een goede manier uit elkaar gaan. Ik zit vol onbegrip, maar wilde wel op een fatsoenlijke manier vertrekken bij Aardenburg. Het is een mooie dub, waar ik he laas maar een half jaar heb kun nen werken." Robbie de Clerck en Emanuel Ma- rechal zullen de begeleiding van de eerste selectie voorlopig op zich nemen. „Wij respecteren het be sluit van Fonnie met gemengde ge voelens", zei voorzitter Reijniers. „We weten ook dat wij een selec tie met veerkracht hebben. Spelers als Dwight van Hulle en Steven de Croock zullen de kar moeten trek ken. We hebben er vertrouwen in dat we ons gaan handhaven." TERNEUZEN - In een oefenduel met RCS ging Terneuzen gistermiddag op het kunstgras van de Souburg- se vereniging onderuit (5-2). HVV'24 behaalde op het kunstgras van Wachtebeke een 2-0-zege op Steen. Zaterdag won Spui op het zelfde veld met 3-2 van Terneuzen- se Boys 2. Groede kreeg gistermid dag in Goes een oorwassing tegen Goes 2:10-0. RCS-Terneuzen 5-2 (1-1): Voor rust hielden beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht. )oey van der Zweep (RCS) en Dominique Ver linde lieten prima kansen onbe nut, maar Tom Janssen scoorde wel (0-1). Terneuzen kon nog geen minuut van die voorsprong genie ten, omdat Kjell vander Haeghen meteen gelijkmaakte. GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg (midden) is eerder bij de bal dan foris In de tweede helft zette F.rik-Jan Rademakers (links) en Ivo Verstraeten. foto Ruben Oreel Naudts de Zeeuws-Vlamingen op nieuw op voorsprong. Daarna nam RCS het heft in handen. Via treffers van Remco Felius, Yordi Nijland en Vander Haeghen (2x) werd het 5-2. HW'24-Steen 2-0 (0-0): Voor de rust haalde HW'24 nog een be hoorlijk niveau en creëerde het zich zeker vijf open doelkansen. Eenmaal in vrije positie bleek per soonlijk succes echter de boven toon te voeren boven het ploegbe- lang. Na rust zakte het spelpeil, maar was HW'24 wel tot twee maal toe succesvol. Evert van den Berg zorgde voor 1-0 en in de slot fase legde Gert-]an van den Dries de eindstand vast op 2-0. Spui-Terneuzense Boys 2 3-2 (2-1): Op het kunstgras in Wachte beke bleken Spui en de reserves van Terneuzense Boys weinig voor elkaar onder te doen. Spui won met 3-2, maar Terneuzense Boys 2 was aanvallend niet minder gevaar lijk en zag paal en lat meer treffers in de weg staan. Door Remco Ha melink en Sebastiaan Dees werd het eerst 2-0, voordat Reimer Leu- nis de ruststand op 2-1 bracht. Na de hervatting scoorden Niek de Meijer (Spui) en Sander de Haas (Terneuzense Boys) nog: 3-2. Goes 2-Groede 10-0 (6-0): Groe de was met amper elf man naar Goes afgereisd en moest zelfs aan de start verschijnen met trainer Ralph Zegers onder de lat. Van een echte krachtmeting was daar om geen sprake. Bij de rust was het al 6-0. Voor Goes 2 scoorden Ferry Bordui, Virgil de Meza (2x), Serge Berrevoets, Gert-Jan Tierie (2x), Alec van de Water (2x), Mu- rad Kahevci en Jeroen van Aver- maete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53