zeeland 115 180 Popencyclopedie met hoog 'oh ja!' gehalte Hulster 'Mister Rode Kruis' krijgt Medaille van Verdienste Inbraken in regio Kiezen kun je Leren in de Zuidlandschool Twee mannen zomaar in elkaar geslagen Weldoen door Vermaak huldigt zes jubilarissen Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! maandag 31 januari 2011 Deelnemers aan de quiz beantwoorden aan de hand van videofragmenten in totaal 180 muziekvragen over (inter)nationale artiesten, songtitels en meer of minder triviale, maar 0 zo leuke popwetenswaardigheden. Quizmaster en rasentertainer Gino Buysrogge uit Kloosterzande is een wandelende popencyclopedie. Hij besteedde vele maanden aan het bij elkaar zoeken van alle video- en geluidsfragmenten voor de quiz. Hilariteit alom als een kandidaat van de popquiz komt vragen of de muziek misschien wat zachter kan, omdat hij zich niet kan concentreren. Van alle quiz winnaars wint degene met de meeste punten aan het eind van het seizoen kaartjes voor de Heineken Music Hall in Amsterdam. foto's Mark Neelemans AXEL - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een wo ning in de Generaal Meijerstraat in Axel en in huis aan de Kamper- seweg in Zaamslag. Uit de woning in Axel is een geldkistje gestolen. In Zaamslag is een magnetron ont vreemd. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Eddy Vermandei door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Naar Hotel van Leuven gelokt voor een 'win- ter-uitje', ontving Hulstenaar Ed dy Vermandei gistermiddag uit handen van de Hulster burgemees ter Jan-Frans Mulder de zilveren Medaille van Verdienste voor zijn nimmer aflatende inzet voor het Hulster Rode Kruis. De aimabele Vermandei (72) wordt niet voor niets 'Mister Rode Kruis' genoemd. Hij wordt aange duid als de drijvende kracht achter Rode Kruis Hulst, waarvan hij van 1972 tot afgelopen april vice-voor- zitter was. Ruim achterdertig jaar zette hij zich in voor werkelijk alle taken binnen het Rode Kruis. Zo was hij verantwoordelijk voor de contacten met Belgische zusterver enigingen, zet hij zich nog steeds in voor de jaarlijkse collecte en or ganiseert hij sinds 1981 een weke lijks zwemuur voor zo'n dertig ge handicapten in het Hulster bad. Ook zette Vermandei zich erg in voor een eigen gebouw voor Rode Kruis Hulst. Dat kwam er in 1993 aan de Tabakstraat. De mensen achter het Rode Kruis Hulst noe men Vermandei een rolmodel voor alle vrijwilligers. „Zijn mens gerichtheid deed het Rode Kruis Hulst floreren." TERNEUZEN In de Zuidlandschool in Terneuzen begint deze week de cursus Kiezen kun je Leren. Daarmee doen men sen die worstelen met besluiteloos heid de kennis en ervaring op om het keuzeproces in de toekomst wat makkelijker te maken. De cursus wordt gehouden op don derdag 3 en 10 februari en op woensdag 16 februari, telkens van 19.00 tot 22.15 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij Jacqueline Hermans via telefoon nummer 0115 - 697300 of www.prh-nederland.nl TERNEUZEN Twee Temeuzense broers (20 en 24 jaar) zijn in de nacht van zaterdag op zondag zonder reden in elkaar geslagen in de Axelsestraat. Ze wa ren na het stappen op weg naar huis toen ze vanuit een bushokje werden geroepen door een groepje mannen. Toen een van de broers omkeek, werden ze al gegrepen. Ze werden geslagen en geschopt in de buik en liepen kneuzingen op aan het gezicht. Ze moesten zich onder behandeling stellen van de dokters- post. De politie had gisteren geen tijd voor aangifte. De broers moe ten vandaag terug naar het bureau. CLINGE Op de jaarlijkse Teerdag (feestdag) zijn zaterdag zes plaatselijke leden van fanfare- en toneelvereniging Weldoen door Vermaak uit Clinge gehuldigd. Na een rondgang in het dorp en een gezamenlijke maaltijd speldde voorzitter Edwin van den Berghen de versierselen op bij Emest Schelf hout (70), zestig jaar tenorsaxofo nist, Annie Vermeersen (83), zestig jaar werkend lid, Edy Pauwels (64) vijftig jaar alto, daarna toneellid, José Smet (80), 25 jaar toneellid en Roald van den Berghen (19, percus sie) en Bas Weemaes (22, trombo ne), beiden 12,5 jaar lid. IBÏI NADER liTP3HT-:: In het artikel 'Ruimte gevraagd voor uitbreiding jachthaven Bres ken' in de krant van afgelopen za terdag 29 januari stond een aperte fout. De motie van de WD, waar in burgemeester en wethouders werden opgedragen bij de hogere overheden aan te dringen op een minder strikte toepassing van Na- tura 2000, zou volgens het artikel unaniem door de raad zijn aange nomen. De fractie van D66 heeft deze motie echter niet gesteund. Volgens D66-fractievoorzitter Al- bert de Bruijn omdat zijn partij wel veel belang hecht aan natuur ontwikkeling. Er was dus geen sprake van een unaniem besluit. Bestel online: it www.derodepilaren.nl ïlnforO113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49