City Terneuzen doet huiswerk toch opnieuw Muzikale breinbrekers 141 zeeland 'Oostburg kampt met tekort huurwoningen' Rijstijl PROMOTIETAKS Nieuwe draagvlakvlakmeting Waaai Em Sie Eee in Sinte Pier almanak POPQUIZ In Zeeuwse kroegen wordt de komende maanden de inmid dels befaamde Gino's Gezellige Popquiz gehouden. Deelne mers strijden om de eer, de titel en kaarten voor de HMH. maandag 31 januari 2011 door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Ondernemersvereni ging City Terneuzen gaat voor een tweede keer onderzoeken of er on der winkeliers en horeca-exploitan- ten in de binnenstad draagvlak is voor het betalen van een zoge naamde biz-bijdrage, oftewel pro motiebelasting. De eerste draag vlakmeting faalde, mede door toe doen van een verouderd adressen bestand. Op grond van de tijdelijke Experi mentenwet Bedrijven Investerings zones kan binnen een afgebakend gebied een jaarlijks verplichte bij drage worden ingevoerd. Dit be drag bedraagt per ondernemer tus sen de 250 en 750 euro, afhankelijk van de woz-waarde van hun pand. Op jaarbasis komt dan zo'n 78.000 euro binnen, wat in een onderne mersfonds wordt gestort. Uit dit fonds worden gezamenlijke activi teiten bekostigd waarvan alle on dernemers profiteren. Te denken valt aan de aanschaf van feestver lichting, het verwijderen van kauwgom op straat, het bekostigen van de sinterklaasintocht en het promoten van Terneuzen als gezel lige koopstad in diverse media. Een paar maanden geleden werd al een draagvlakmeting gehouden. Van de 167 ondernemers brachten er 103 een geldige stem uit. Met 56 stemmen voor en 47 tegen bleken er weliswaar meer voorstanders van een verplichte bijdrage, maar de wettelijk bepaalde tweederde meerderheid is niet bereikt. „De eerste draagvlakmeting verliep niet vlekkeloos", meldt City „Het adressenbestand van de gemeente klopte niet helemaal. Toen dat weer rechtgebreid was, bleek de in zendingstermijn soms al verlopen, waardoor behoorlijk wat stemmen niet meer meetelden. Het meren deel van de ondernemers is posi tief over de biz-bijdrage, we hopen nu ook die tweederde meerder heid te halen." Voor half mei wil City de tweede draagvlakmeting hebben uitgevoerd. De peiling wordt op dezelfde manier uitge voerd. In de tussentijd gaat de onderne mersvereniging op zoek naar een nieuwe voorzitter, aangezien voor man Bram Legrand vorige week zijn functie neerlegde. Daarover meldt het bestuur: „We hebben nog niemand op het oog. Het kan iemand van binnen onze gelede ren zijn, of van daarbuiten." NIEUWVLIET - De 28e editie van de jaarlijkse Bonte Avond betekende weer dolle pret in Sinte Pier. In dorpshuis De Heerlijckheit stonden artiesten uit vrijwel alle verenigingen van het dorp en de kinderen van de basisschool op het podium met een act. De New Village People zongen YMCA en ook het bananenlied kwam langs. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl Ontspannen reed de ervaren vormge ver van deze krant naar huis. De lin kerhand aan het stuur, de rechter aan de hoofdsteun. „Die zit te bel len" dacht de agente die achter hem reed. Ze hield hem staande en begon een bon uit te schrijven. - Nu is deze man de laatste ter redac tie zonder mobieltje. Hij protesteerde dus luid. De agente hield ook voet bij stuk. Waarop onze man vroeg om gearresteerd te worden en de agente een aanklacht wegens smaad in het vooruitzicht stelde. De agente belde toen de vrouw van onze colle ga om het nummer van diens mobiel te vragen. Het antwoord was dat hij geen mobieltje bezat. Waarop excu ses volgden. Moraal van het verhaal: zit nooit losjes achter het stuur. door Sheila van Doorsselaer Quizmaster Gino Buysrog- ge steekt de kandidaten van de popquiz in brasse rie Petit Paris in IJzendij- ke een hart onder de riem. „In Zaamslag vroeg ik ooit: Uit hoe veel personen bestaat het Cocktail Trio? Iemand gaf als antwoord: Vijf. En hij won, want hij zat er het dichtst bij." Waarmee de quiz master maar wil zeggen: meedoen is belangrijker dan winnen en ie dereen scoort heus wel minstens een paar punten. Buysrogge trekt met zijn popquiz al een paar jaar door de hele pro vincie. Vaste deelnemers kijken er naar uit, want de quiz staat garant voor een middag of avond lol met een competitief kantje. Kroegba zen boeken hem graag, want met de popquiz halen ze niet alleen veel bezoekers, maar ook veel am biance in huis. Zo ook in Petit Pa ris, een halfuur voordat de quiz aanvangt, hangt er een uitgelaten sfeer. De een drinkt zich wat moed in, een ander staat al voor het scherm geplakt waar Buysrog ge en zijn sidekick Peter Pijpelink alvast wat muziekfragmentjes to nen. Als de wedstrijdformulieren wor den uitgedeeld beginnen de zenu wen toch een beetje te 'gieren, 't Is dan wel geen examen, maar nie mand wil afgaan als een gieter. Buysrogge legt nog even de spelre gels uit. „Fraude. Tja. Je mag din gen opzoeken op je mobieltje, maar als je betrapt wordtDan heb je hoogstwaarschijnlijk ruzie met de andere kandidaten." Elke vraag bestaat uit drie onderde len. Altijd moet de uitvoerend ar tiest of groep en de titel van het nummer worden genoemd. Als laatste onderdeel volgt een wetens- waardigheidje over de artiest of band. Bijvoorbeeld: iedereen weet wel dat het Bob Marley was die I Shot the Sheriff zong (dat waren de eerste twee vragen) maar wie was toch die artiest die datzelfde num mer in Amerika naar de eerste plaats zong? Typisch zo'n smerig breinbrekertje waarvan je het ant woord maar nét moet weten. Het was overigens Eric Clapton. Ook zo'n leuke: Bruce Springsteen heeft zijn E Street Band, maar hoe heet zijn vaste saxofonist? Claren ce Clemons dus. Bij het oplezen van de goede antwoorden na elke ronde, klinkt dan ook heel vaak: „O ja!" Tussen de vragenrondes door kan worden gedanst en kijken Buysrog ge en Pijpelink de formulieren na. Uiteindelijk bleef het in Petit Paris nog tot heel laat, heel erg gezellig. Wie ook zijn popkennis wil tes- ten, kan komend seizoen terecht in tal van cafés in de regio. Vooraf opgeven is niet nodig, je kunt ge woon aanschuiven, alleen of met een team. Op de website van Buys rogge staan alle data en cafés ver meld waar hij langskomt met Gi no's Gezellige Popquiz. www.ginobuysrogge.nl Jos (45) uit IJzendijke is stamgast bij Petit Paris. Hij deed voor de eerste keer mee aan Gino's Gezellige Pop quiz. „Ach, ik zit hier altijd en ik dacht: Laat ik es leuk meedoen. Geen idee hoe ik het er van af ga brengen, maar ik weet toch redelijk wat over de sixties, seventies, eigh ties en nineties. Over alles dus wel. En anders kijk ik af bij Anthony!" Antoinette (32) uit Terneuzen is een echte popquizfanaat. Zij deed al vier keer eerder mee. Haar speciali teit is rock uit de eighties. „Toen ik vier was, vroeg ik aan mijn moeder: Wat betekent rock? Joh, wat was ik teleurgesteld toen ze 'steen' zei!" Antoinette won zaterdagavond de voorronde in IJzendijke. Zij maakt kans op kaartjes voor de HMH. Anthony (17) uit IJzendijke deed al eens eerder mee aan de popquiz; niet zozeer voor de winst, maar voor de lol. Desondanks heeft hij wel een beetje de familie-eer hoog te houden, want zijn vader is een groot muziekliefhebber, hij speelt in de band That's It. Anthony: „Door hem weet ik ook wel wat van mu ziek." door Sheila van Doorsselaer oostburg - In Oostburg staat wel iswaar een groot aantal woningen te koop, maar voor huurwoningen bestaat een wachtlijst van mini maal vijf maanden. Volgens het Sluise raadslid Francois Babijn (Lijst Babijn) werkt dit contrapro ductief om meer inwoners naar Oostburg te trekken. Hij wil dan ook opheldering van burgemees ter en wethouders. Woningbouwcorporatie Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen bevestigt dat het betrekken van een huurwo ning in Oostburg enig geduld vergt. Babijn is kritisch over het project Aantrekkelijk Oostburg, dat is bedoeld Oostburg een op knapbeurt te geven. Particuliere woningen worden opgekocht, ge sloopt of verbouwd. Ook verdwij nen oudere huurwoningen. Babijn stelt dat door deze operatie onzekerheid wordt gecreëerd on der huiseigenaren in de betreffen de gebieden. „Die gaan niet meer investeren in onderhoud of wo ningverbetering omdat zij niet we ten wat er te gebeuren staat. Ook de woningmarkt lijdt eronder. Ge volg: snellere verpaupering van de hele kern Oostburg." Babijn wil dat het college zo snel mogelijk ingrijpt. MEEST GELEZEN 1. Weer brand sloperij Driewegen. 2. Geen drenkeling in Bronkreek. 3. Bundeling vacatures in regio. DE STELLING Reageer op de site op de stelling: 'Terneuzen heeft behoefte aan twee de coffeeshop'. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48