Zeeland PZCL Vacatures regio worden gebundeld Opbrengst wafelbak Eede enorm Weer brand sloophandel Driewegen ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 15 Vergeefse zoekactie naar drenkeling Popquiz bevat breinbrekers met hoog 'oh ja!'-gehalte Maandag 31 januari 2011 'Mister Rode Kruis' ontvangt medaille van verdienste Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WERKGELEGENHEID Uw Nieuwe Toekomst lanceert gratis banenwebsite ten behoeve van migrerende werkzoekers door Sheila van Ooorsselaer TERNEUZEN - Mensen die van plan zijn zich in Zeeuws-Vlaanderen te vestigen, kunnen in één oogopslag zien weike vacatures er zijn in de regio. Dat is het idee achter de nieuwe website zeeuwsvlaanderen- datwerkt.nl. De nieuwe site is een initiatief van Uw Nieuwe Toekomst (UNT), het samenwerkingsverband tussen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten, VW en het bedrijfsleven. De web site wordt zaterdag 12 februari offi cieel gelanceerd door de Zeeuwse commissaris van de koningin Kar- la Peijs op de Emigratiebeurs in Houten. Daar is Zeeuws-Vlaande ren voor de vierde keer vertegen woordigd, tussen alle buitenlandse vestigingsplaatsen. Het is de bedoeling dat Zeeuws-Vlaamse werkgevers vanaf nu hun vacatures op die website plaatsen. Dat is gratis en ze krijgen zo nodig hulp van de UNT backof fice. „We willen natuurlijk dat we na de lancering van de website ook heel wat te bieden hebben aan potentieel nieuwe Zeeuws-Vla mingen. Er zijn honderden vacatu res in de regio, dus het vullen van de website hoeft geen probleem te zijn. Het succes van zeeuwsvlaan- derendatwerkt.nl is zodoende wel afhankelijk van de werkgevers", zegt Lino de Jong van Uw Nieuwe Toekomst. Uit de gegevens van UNT blijkt dat zo'n vierhonderd personen of gezinnen van buiten Zeeuws-Vlaanderen een verhui zing naar de streek serieus overwe gen. Onzekerheid over werkgele genheid houdt hen vaak tegen om de daadwerkelijke stap te zetten. Een plek waar alle vacatures, van de agrarische sector, via de tech niek tot de zorg in een oogwenk te raadplegen zijn, is volgens UNT de oplossing. De Jong: „Er zijn in Zeeuws-Vlaanderen veel relatief moeilijk te vervullen vacatures, simpelweg omdat we hier zelf niet de mensen voor hebben. Het gaat dan vaak ook om hoogwaardige banen. Maar vergeet niet dat on dernemers hier ook zitten te sprin gen om bedrijfsopvolgers. De site vervult zodoende een dubbelrol, vraag en aanbod bij elkaar breng en." De banen op dé nieuwe websi te zijn niet louter bedoeld voor mensen van buiten de streek. Zeeuws-Vlaamse werkzoekenden kunnen ook reageren. www.zeeuwsvlaanderendatwerkt.nl EEDE - De geur van verse wafels verspreidde zich zaterdag door de dorpskern van Eede. Inwoners van het grensdorp lieten nogmaals zien dat de saamhorigheid na de brand in de Sint Jozefschool bij zonder groot is. De wafelactie van de activiteiten commissie werd een groot succes. Aan het eind van de dag kon een bedrag van ruim drieduizend euro worden bijgeschreven. Dat bete kende dat er een berg van meer dan vierduizend wafels was gebak ken. Een zestigtal vrijwilligers was op twee locaties vanaf half zeven in de weer om de klanten te kunnen bevoorraden. Steun werd verleend door leden van de plaatselijke KPJ en ook de dorpsraad stak een handje toe. Patricia van Landegem, penning meester van de activiteitencommis sie, was bijzonder blij met de grote opbrengst en het verloop van de actie. „We hebben heel veel steun gekregen van heel veel instanties. Ook sponsors lieten ons niet in de steek. Er was zelfs een winkelier in Aardenburg die ons een ruimte aanbood om te komen bakken en verkopen. We gaan ons binnen kort in de commissie beraden over de bestemming van het bedrag. Vast staat wel dat het ten goede van de kinderen moet komen." door Sheila van Doorsselaer SPUI - Duikers van de brandweer hebben gistermiddag tevergeefs ge zocht naar een mogelijke drenke ling in de Bronkreek, tussen Ter- neuzen en Spui. Kort voor 14.00 uur kregen de hulpdiensten de melding dat er een auto in de Bronkreek lag, een zijarm van de Otheense Kreek. De hulpdiensten rukten dan ook met veel materieel en personeel uit. Volgens getuigen reed de bestuur der van de auto met hoge snelheid uit de richting van Terneuzen over de Spuiweg naar Spui. De auto slipte, kwam terecht op de andere weghelft en tolde zo de Bronkreek in. De bestuurder zou zelf uit de auto geklommen zijn. Omdat niet dui delijk was of hij nog passagiers in de auto had, zochten duikers in de kreek, maar vonden niets. De zoe kactie is na een ruim uur stopge zet en de gehavende auto is uit het water getrokken. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Voor de zoveelste keer woedde een brand op het ter rein van sloophandel Driewegen aan de Oudelandseweg in Terneu zen. De brandweer van Terneuzen ruk te zelfs twee keer in dezelfde avond uit; zaterdag rond 20.00 uur en later die nacht om 01.00 uur. Er stond een hoeveelheid afval in brand. De eigenaar kon de eerste brand nog zelf blussen, maar bij de tweede brand was de vuur haard te groot en moest de brand weer de vlammen doven. Over de oorzaak van de brand zijn geen mededelingen gedaan. Op het terrein van de sloophandel woedden inmiddels al minstens vijf branden. Eind juli, eind augus tus en medio september 2009 was het ook raak. De politie heeft naar aanleiding van die laatste brand in 2009 laten weten een onderzoek in te stellen. Wat dit onderzoek heeft opgeleverd is nog niet duide lijk. De eigenaar van de sloophandel had na de laatste brand extra voor zorgsmaatregelen genomen om zijn terrein.beter te beschermen. Het precieze schadebedrag van de brand van zaterdag is nog niet be kend. Tientallen liters wafelbeslag gingen er zaterdag doorheen in Eede. ledereen die een wafelijzer had, nam het apparaat mee. Dat maakte vervolgens letter lijk overuren. De kwantiteit van de wafels ging niet ten koste van de kwaliteit. Ze waren verrukkelijk. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47