sport i 33 Mathijs Hage is aan zijn laatste maanden bezig bij Baronie Mytilus verspeelt riante voorsprong Verstraeten houdt het voor gezien Vijf keer goud turners Thor in eigen huis Van Anrooytjes kapen ereprijzen weg op duatlon door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus lieten een uitgelezen kans liggen om verder afstand te ne men van de onderste regionen in de regiodivisie. In eigen huis werd tegen Alfa/Next Volley een 2-0 voorsprong verspeeld: 2-3. De vrou wen van BOK verloren in de pro motieklasse kansloos van koploper Gepidae: 0-4. Mytilus-Alfa Next Volley 2-3 (25-18, 25-20, 25-27, 18-25, 10-15): Na afloop overheersten gemengde gevoelens in het Goese kamp. My tilus nam goed spelend een 2-0 -voorsprong, maar slaagde er niet in om naar winst af te wikkelen. Omzettingen in het Dordtse kamp deden de thuisploeg de das om. Met een andere spelverdeler en dia gonaalspeler trok Next Volley het initiatief naar zich toe. Omdat de pass minder goed bij de aanvallers kwam, werd de Zeeuwse aanval erg doorzichtig. Aan het net stuit te Mytilus op een sterk Zuid-Hol lands blok. Te gespannen spelend moest de thuisploeg een kleine voorsprong aan het eind van de derde set prijs geven. Daarna stond er geen maat .meer op het spel van de bezoe kers, die vleugels kregen en het duel een verrassende wending ga maandag 31 januari 2011 door Rudy Boogert Het blok van Mytilus heeft geen verweer tegen de aanval van Alfa Next Vol ley. foto Willem Mieras ven. „We hebben het laten liggen na de eerste twee sets", stelde Peter Verburg gelaten'vast. „Als je op 2-0 komt, denk je dat het goed gaat. Dan is dit wel een domper. We hadden gewoon geen ant woord op hun omzettingen, waar door zij steeds beter gingen spe len. Ze verdedigden op den duur elke bal, terwijl wij een aantal bal len op de grond lieten vallen. Dan sta je op den duur tegen jezelf te spelen. Aan de andere kant is het geen man overboord, omdat we Dordrecht op afstand houden. Ze komen maar één puntje dichter bij." BOK-Gepidea 0-4 (16-25, 16-25, 8-25, 19-25): Een spel van kat en muis tussen de Zeeuwse nummer elf van de ranglijst en de koploper uit Tilburg. Gepidae bestookte BOK met veel servicedruk en zette de Zeeuwen heel bekeken spelend aan het werk. „We hadden niks te vertellen", vond trainer Clemens van den Berg. „Dit was een heel ge routineerde tegenstander." Vooral in de derde set zag BOK alle hoe ken van het veld. Na een zware af straffing veerde de thuisploeg in het vierde bedrijf even op. Halver wege de set hadden de bezoekers aan een sterke serie opslagen vol doende om opnieuw afstand te ne men. middelburg - Baronie wil niet ver der met Mathijs Hage. Dat heeft de Schouwse voetballer vorige week te horen gekregen van het managementteam (TMT) van de Bredase topklassen Niet zozeer de mededeling, maar meer de argu- mentie erachter deed clubtopsco rer Hage de wenkbrauwen fron sen. „Ik kom kwaliteit tekort om te blijven, zeggen ze." Het gesprek duurde maar een paar minuten. „Ik moest lachen en zei dat ik hier mijn tijd niet aan ging verdoen. Zij hebben mij letterlijk gezegd dat ze aan de hand van af gelopen wedstrijden niet zien dat ik er bovenuit spring en dat het niet mijn fout is, maar toch moet ik weg. Verder vinden ze dat er geen balans in het elftal zit en dat ik kwaliteit tekortkom om te blij ven." Dezelfde mededeling kreeg aan voerder Revy Rosalia, vertelt Hage. „Topscorer en aanvoerder in één keer weg. Zij zeggen dat dit breed gedragen is door het management team en de nieuwe trainer (Jack Sweres). Dat vind ik frappant. Toen Hoek voor de winterstop in teresse toonde, wilde ik weten wat Baronie met me wilde. De club gaf toen aan dat ze met me door wil de. Ze zeggen nu dat dat oriënte rende gesprekken waren." Hage heeft het gevoel dat er ande re krachten spelen dan er verteld wordt. Hij heeft contact gehad met andere leden van het manage mentteam en zij bestrijden dat het naderende afscheid te maken heeft met kwaliteit. „Maar wat de reden wel is, is speculeren. Ik weet nog niet wat ik volgend seizoen ga. Revy en ik hebben allebei aan biedingen gehad, maar we zien wel wat er op ons afkomt." In de zomer van 2008 verruilde Hage Zierikzee voor Baronie. In het eerste jaar werd hij met de club meteen kampioen in de hoofdklasse B, vorig seizoen werd hij tweede met de club en dwong daarmee promotie af naar de top klasse. In beide seizoenen werd Hage clubtopscorer (respectievelijk met 7 en 11 doelpunten). Dit sei zoen staat Baronie laatste in de topklasse; Hage is niettemin op nieuw clubtopscorer. „Ik heb echt een toptijd bij Baronie, het is al leen jammer dat het op deze ma nier gaat eindigen." Frank Brugel van het management team van Baronie wilde gisteren bevestigen noch ontkennen dat er volgend seizoen bij de club geen plaats meer is voor Hage. „We heb ben binnen de club afgesproken dat we pas mededelingen doen als we de selectie voor volgend sei zoen rond hebben." «BIHIiilll'l'l IWI1I door Barry van der Hooft axel - Fonnie Verstraeten heeft za terdag zijn ontslag ingediend als trainer van Aardenburg. De oefen- meester uit Axel kon door een reeks gebeurtenissen op donder dag en vrijdag de motivatie niet meer opbrengen om het seizoen bij de zondag-tweedeklasser af te maken. „Het bestuur van de club heeft een e-mail van mij compleet verkeerd geïnterpreteerd", vertelde Verstraeten gisteravond. Tijdens de nieuwjaarsreceptie ver kondigde voorzitter Frans Reij- niers dat het contract van Fonnie Verstraeten met één seizoen ver lengd zou worden. De trainer, die zich in augustus aan de club ver bond nadat lohnny Bleyaert naar het Belgische Damme was vertrok ken, had drie weken later nog niets vernomen van het bestuur. Verstraeten: „Daarom heb ik don derdag een e-mail naar Frans Reij- niers en bestuurslid Jan Rissëeuw gestuurd met de vraag hoe het met mijn contractverlenging stond. Ik heb ook gevraagd of dat afhankelijk was van het behalen van mijn Uefa B-diploma. Kort na dat ik die e;mail had verstuurd, belde de voorzitter me. Hij snapte niet precies wat ik bedoelde en wil de voor de volgende dag een af spraak maken." Op vrijdag werd Verstraeten ech ter ziek, waardoor hij moest afzeg gen voor de bijeenkomst, ,,'s Avonds werd ik gebeld door Frans Reijniers met de mededeling dat onze wegen aan het einde van dit seizoen zouden scheiden. Ik werd echt overvallen door die woorden en zat perplex in mijn stoel. Ik heb er een nacht heel slecht van gesla pen en er zaterdagochtend nog eens goed over nagedacht. Mensen kunnen fouten maken, maar ga dan rond de tafel zitten om erover te praten." Die kans kreeg de trainer echter niet. Hij kreeg ook te horen dat MSB m mmmmm sas van gent - Op de regiokam- pioenschappen Zuid West Nederland/Brabant Oost behaal den vijf turners van Thor uit Sas van Gent eremetaal. In vele sterk bezette niveaus werd gestreden om de regiotitels. In de ochtenduren was het de beurt aan de jeugdigen. Royan Kooyman van Thor werd in dé vierde divisie bij de pupillen knap derde in een door Brabantse vere nigingen overheerste wedstrijd. Bij de instappers vierde divisie werd Sem Jongman van Turn '87 uit Oostburg regiokampioen. Hij werd op de voet gevolgd door zijn clubgenoot Kevin Kesteloo, die goed was voor zilver. Er was ook succes voor Anthony Verstraete van Turn '87. Hij werd tweede bij de pupillen in de vijfde divisie. In het laatste deel van de dag brak de strijd pas echt los. Sterk bezette deelnemersvelden bij de junioren en senioren stonden garant voor goede wedstrijden. In de vijfde divisie junioren 1 werd Robin de Putter van Thor glans rijk regiokampioen. Stijn de Vleeschauwer, de dit jaar naar de landelijke tweede divisie gepromoveerde turner van Thor, werd bij de junioren 1 regiokam pioen na een spannende strijd met Onno Smits uit Roosendaal. Bij de senioren in de landelijke der de divisie was er een geweldige strijd tussen de Thor-turners Ma- thieu Pauwels en de nationale kampioen bij de junioren 2 Stijn van Driessen. Pauwels haalde de regiotitel bin nen, die hij vooral te danken had aan een hogere waardering op het onderdeel sprong. Thor en Turn'87 kunnen als Stijn de Vleeschauwer in actie op de mat. De turner van Thor werd junioren 1 regiokampioen. foto Mark Neelemans Zeeuwse turnverenigingen terug zien op goede resultaten. Zij heb ben aangetoond zich goed te kun nen handhaven tussen het grote kwantitatieve Brabantse over wicht. het bestuur het vermoeden had dat hij de boel wilde forceren om weg te kunnen. Het vermoeden be stond dat de trainer al in gesprek was met een andere vereniging. „Ze hebben mijn e-mail dus com pleet verkeerd geïnterpreteerd", zegt Verstraeten. „Ja, ik ben inder daad gebeld door Breskens, maar dat verzoek heb ik meteen gepar keerd omdat ik ervan uitging dat ik bij Aardenburg zou blijven. Ik had het ook ontzettend naar m'n zin bij die club. Maar na de hele gang van zaken heb ik de voorzit ter zaterdagmiddag verteld dat ik zelf de stekker eruit trok." Verstraeten wilde niet als een dief in de nacht verdwijnen uit Aarden burg. Daarom gaf hij gisterochtend de selectie tekst en uitleg. „Ik heb ze alle succes toegewenst en hoop dat ze in de tweede klasse blijven." Robbie de Clerck en Emanuel Ma- rechal zullen de begeleiding van de eerste selectie voorlopig op zich nemen. etten-leur - Bij de winterduatlon in Etten-Leur is de familie Van An- rooy uit Kapelle met drie ereprij zen naar huis gegaan. Lindy won bij de meisjes op de drie kilometer lopen, tien kilome ter fietsen en anderhalve kilome ter lopen in 57.12 minuten. Daar mee moest ze haar broer Franklin (tweede plaats bij de jongens) twintig seconden voor laten gaan. Shirin, de jongste van de drie Van Anrooys, pakte goud bij de mini- meisjes met een tijd van 18.39 mi nuten over één kilometer lopen, vier kilometer fietsen en de afslui tende halve kilometer lopen. Het hoofdnummer werd gewon nen door de Belg Pieter Reinders. Hij deed 1.25.46 over zes kilometer lopen, 22 kilometer fietsen en drie kilometer lopen. Nederlands kam pioen winterduatlon Wim Nieuw- kerk (Fijnaart) werd vierde overall.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45