321 sport Tjoba krijgt opnieuw flink klop Handballers van Orion nemen punt te weinig mee uit Dongen KORFBAL Tjoba kan het niet bolwerken tegen koploper GKV. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verliest dik met 26-18. Toernooi biljartranking is een lachertje Favorieten overleven in libretoernooi maandag 31 januari 2011 Alleen de tweedeklassers Fortis en Swift boeken zeges namens de Zeeuwse korfbalteams. 'Vijf kadootjes van de scheids helpen GVK wel erg makkelijk in het zadel' Chris van Put door JaapJan Ritsema door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Orion speelden met 24-24 gelijk bij Dongen. Gelet op de spelver- houdingen was een punt voor de ploeg uit Heinkenszand te weinig. Delta Sport behaalde een 36-28-overwinning op Avanti. Dongen-Orion 24-24: De gasten sleepten een punt uit de inhaal- strijd, maar helemaal tevreden was de Bevelandse equipe na af loop niet. Gelet op de veldverhou- dingen was het een punt te wei nig. „We hadden meer profijt uit de zwakke openingsfase van Don gen moeten trekken", blikte assis tent-trainer Mario Bruel terug. Mede door de winst op de reser ves van Groene Ster (40-25) be draagt het gaatje met Delta Sport 2 drie punten. Met hekkensluiter en tegenstander van komende week EMM is er een gat van maar liefst zes punten. „Als we naar onderen kijken is het resultaat vandaag toch niet slecht", vond Bruel. René Hooijschuur was een klasse apart tussen de palen. Voorin had den de bezoekers te veel kansen nodig om echt aanspraak op de overwinning te kunnen maken. Delta Sport-Avanti 36-28: Kil en zakelijk. Zo zal de partij tussen de handballers van De Graaf/Delta Sport en Avanti uit Drunen de ge schiedenisboeken in verdwijnen. Als een nachtkaars ging het duel uit tussen de grootmacht uit Zie- rikzee en de hekkensluiter uit Bra bant. Trainer Rob de Vos hoopte na de winst op Desk ouderwets te kun nen vlammen in eigen huis. „Het was vandaag licht positief', keek de trainer met een bescheiden lach terug op de 36-28-zege. Sinds de confrontatie met een aan tal nare blessures (van onder ande ren Jordie Loo en Thijs de Vos) is het Schouwse bolwerk aan het kwakkelen geslagen. De neerwaart se spiraal ging vele malen harder dan de curve naar boven. Punten werden in januari weliswaar niet verspild. Het was knap dat de pu pillen van Rob de Vos zich men taal staande hielden, zeker omdat de lijstaanvoerder een paar keer langs de rand van de afgrond scheerde: tegen VHC (27-29) en te gen Desk (22-23).Ook tegen Groe ne Ster (22-20) en in mindere ma te tegen Avanti was het tanden knarsen langs de zijlijn. „De afgelo pen maand zaten er zeges bij die we op het tandvlees binnenhaal den", erkende de Middelburgse keuzeheer na deze zege. Toch kwam de overwinning gisteren geen moment in gevaar. GOES - De hoop dat de zeperd van vorige week tegen Oranje Wit een incident was, bleek tegen koploper GKV vergeefs. Niet zozeer het ver lies dreunde na, veel meer het ge brek aan controle gaf stof tot over peinzen. In de eerste klasse beleef de ook TOP een zware dag met nipt verlies. Zeeuwse winst viel pas te ontwaren voor tweedeklas sers Fortis en Swift. Tjoba-GKV 18-26: Verliezen van een surplus aan kwaliteit bij koplo per GKV kon coach Chris van Put billijken. De ruime marge waar mee Tjoba het nakijken had en vooral de oorzaak zinde de Vlaam se oefenmeester minder: „Vijf ka dootjes van de scheids helpen GKV wel erg makkelijk in het za del". De demotiverende kloof bij rust (8-15) kwam Tjoba niet meer te boven. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Dirk-Jan Westmaas 4, Johanneke Vleu gel 2, Kristian Huisman, Geerten van Molenbroek, Esther van Boven en Esmee Walraven 1. TOP-Albatros 18-19: Ook na een doelpuntrijke eerste helft (12-14) kreeg TOP geen grip op een goed spelend Albatros. Meer dan achter volgen tot op één punt achter stand zat er niet in, erkende coach Edwin Coppoolse de meerdere in Albatros. Scores TOP: Corné Bezemer en Anita de Ridder 4, Jeanine Marijs en Leon van Belzen 3, Wilma de Ridder 2, Jordi Meuimeester en Peter van Belzen 1 Sagitta-Fortis 13-15: Een zwaarbe vochten overwinning in Ridder kerk. Na een 9-7-achterstand had den de Souburgers pas in het laat ste kwartier in de smiezen dat ze de irritaties over het fysieke spel van Sagitta naast zich neer moes ten leggen. Eenmaal in controle herstelde Fortis de pikorde in tien minuten tijd. Scores Fortis: Patrick Koppejan 4, Rens van den Driest 3, Niels Bebelaar, Remco Crucq en Esther Kasse 2, Elze Blankenburg en Shalana Janisse 1. Ondo (G)-Swift 6-10: De 3-3-rust- stand illustreerde de onrust bij bei de ploegen. In de tweede helft zet ten de Middelburgers Ondo verde digend vast. De basis voor steeds meer aanvallend vertrouwen en controle. Op vier punten verschil wist Swift zich verzekerd van twee belangrijke punten. Scores Swift: Mathijs Pagé 5, Roel Klootwijk en Vera Kuiper 2, Paul van den Berg 1 Ondo (M)-Stormvogels 13-12: On danks de voortdurende voor sprong van Ondo, bleef het span nend tot het einde. Bij 7-3 en 10-6 verzuimden de Middelburgers door te drukken, waardoor Storm vogels in de slotfase op de tenen naderde tot één punt en ook zo maar een punt had kunnen stelen. Cijfermatig was de tweede helft voor de bezoekers, toch ging Ondo er met de buit vandoor. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Robbie Mesu 3, Ronald Wisse en Lianne Lorier 2, Joris Hoogwerf 1 Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Niek Peene en Kristian Gabriëlse 2, Lou- ra Kleinepier, Arja Groenieer, Francky Koole en Elmar Gabriëlse 1. Blauw Wit-Oranje Zwart 10-13: De lichaamstaal verraadde het al. Aan weinig viel de Kloetingse wil om te winnen op te maken. Om dat Oranje Zwart ook niet in staat was tot vloeiend korfbal, werd het een draak van een wedstrijd. Een reeks identieke doelpunten halver wege de tweede helft bezorgden Oranje Zwart de eerste terechte punten. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 4, Basti- aan Rijk 3, Marco de Jonge, Edwin Bom- meijé en Irene Hendrikse 1. WSS8SS88S88X8IS& KWADENDAMME Het B-ranking toernooi dat deze week onder auspiciën van biljart bond KNBB in 's Lands Welvaren werd gehouden, is toe aan een kriti sche evaluatie. Drie spelers gaven op forfait. Daarvoor werden wild cards uitgereikt aan regionale lief hebbers. Twee van hen gaven daar na forfait voor de finaleronde, waarvoor zij zich als poulewin naars plaatsten. Eén geplaatste nummer twee deed hetzelfde. Op de slotdag meldde zich ook nog een geplaatste speler af. In de finales kreeg het toernooi iets van een sportieve strijd. J. Fris hert won ten koste van Danny Mol- ier. Van de Zeeuwen behaalde Ber tie van Remortel uit Hulst de halve finale. Hij verloor van Molier. Pechvogel van het toernooi werd Robin Claerhoudt, eveneens uit Hulst. Hij verloor in de kwartfinale op penalty's van Molier. WISSENKERKE In de A-groep van het libretoer nooi om de Grote Prijs Schadeher- stel Roland Poppe lieten de favorie ten zich niet verrassen. In de B-groep daarentegen zijn van de eerste acht van vorig jaar nog drie namen in de strijd. Johan Provoost uit Oostkapelle plaatste zich in de A-groep ongesla gen voor de derde ronde. Dat de den ook twaalfvoudig oud-win naar Gilles Sturm uit Serooskerke, titelverdediger Toon Rijnberg uit Haamstede en Kees Boone uit Oost kapelle. In de B-groep bleef Johan Geldof als enige Wissenkerkenaar over in de strijd. Henk van O ver- beek drong voor de vijfde keer door tot de laatste acht, maar won nooit. Dat deed Jan Willem Slabber uit Goes beter. Hij won in 2004 en 2005 de B-groep. Een aanvallende actie van Geerten van Moolenbroek van Tjoba (groen shirt) levert geen succes op. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44