onheil over zichzelf af Heimkenszand pakt met slecht voetbal vijfde seizoensoverwinning Vosmeer terug aan kop na zege op Kruiningen Winst Goes bij Internos Zes kaarten in de tweede helft 1 mm l maandag 31 januari 2011 Scheidsrechter Van Wijk hield de kaarten bij Spakenburg-Hoek lange tijd op zak. Vanaf de zestigste minuut deelde hij er echter nog zes uit. Hoek-trainer Coby Demanet kreeg geel vanwege opmerkingen aan het adres van de arbiter, Spakenburg-verdediger Richard Rademaker moest in blessuretijd met rood ver trekken na een overtreding langs achteren op invaller Josimar Pattinama. door Barry van der Hooft BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - De mo kerslag kwam acht minuten voor tijd, van de rechtervoet van Hans van der Haar, De beste speler op het veld pegelde de vrije trap van een meter of 25 in de kruising, pro voceerde door zijn feestje naast de bank van Hoek te vieren en be zorgde de nieuwe koploper een be nauwde zege. Het duel dat lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel leek af te stevenen, kreeg door de prachtige trap van Van der Haar toch nog een winnaar: 1-0. De spelers van Hoek slikten daar mee de tiende nederlaag van het seizoen en zagen concurrent Sparta Nijkerk ook nog eens met 3-1 winnen van Rijnsburgse Boys. De situatie van de Zeeuws-Vlaam-" se topklasser werd daarmee op nieuw penibeler, maar het gros van de spelers onderging het ver lies met een zekere gelatenheid. Ja, de openingsfase was sterk geweest, maar na rust had Hoek opnieuw geen potten kunnen breken. Het gekozen strijdplan was vergelijk baar geweest met veel voorgaande uitwedstrijden en leverde zoals zo vaak niets op. Hoek kan leunen op een goede verdediging, maar weet tegelijker tijd dat het zelf bijzonder moei zaam tot scoren komt. In slechts twee van de negentien gespeelde duels wist Hoek twee keer te sco ren, thuis tegen Katwijk (2-3) en uit bij Capelle (1-2). In de overige zeventien wedstrijden bleef de tel ler op nul of één steken. De komst van Cédric Roussel zou daar veran dering in gaan brengen, was de hei lige overtuiging van de beleidsbe palers. De Belg kon twee weken ge leden tegen Sparta Nijkerk (0-0) terugkijken op een goed debuut, in een wedstrijd die Hoek had kunnen winnen. Vorige week te gen Capelle (1-1) was Roussel voor al onzichtbaar, net als zaterdag te gen Spakenburg. „We moeten hem snel scherp krijgen", zei trai ner Gaby Demanet. Daar is echter weinig tijd voor. Het is ook de vraag of Roussel veel scherper gaat worden dan dat hij nu is. De oud-international is een spits die in stelling moet worden gebracht in het strafschopgebied. Maar op dat deel van het veld vindt hij zichzelf nauwelijks terug. Roussel speelt vaak op een eiland, ver van het doel, met twee sterke verdedigers in zijn nek. Zaterdag kreeg hij sporadisch steun van lichtgewicht Mille Mendes of Stijn Mahieu, de middenvelder die in te genstelling tot voorgaande seizoe nen zijn stempel niet meer op het spel van Hoek kan drukken. Mendes scoorde dinsdag vier keer tegen het tweede elftal van Rijs- oord (11-0), maar kwam nu verde digers van een ander kaliber tegen. r 1 SPAKENBURG HOEK Taberima Van Nieuwenhuijzen Rademaker Koné Van der Haar Van Nieuwstadt Hessing Siereveld Verschraagen De Loof Gouriye-^ Van Brabander i 87. Woudenberg Dildick Rottiné Mahieu«=> Zwarthoed 79Landuyt Amerzgiou Alfons Steurt Roussel v 87 Bonevacia 90+1 Bouzambou Houwing Mendes®^ 46 v.d. Meiracker 87 Pattinama Doelpunten 82. Van der Haar Kaarten Spakenburg: Van de Meiracker □1 Hoek: Mahieu, Van Nieuwstadt, Demanet, Pattinama Scheidsrechter Van Wijk (Nieuw-Lekkerland) Aantal toeschouwers 1500 De Braziliaan had een paar aardige acties in huis, maar maakte na rust bij een kansrijke counter ook weer eens de verkeerde keuze. Mede door het ontbreken van [ohn Schot (ribblessure) kon Hoek aanvallend geen vuist maken. Tot frustratie van veel spelers, die het beu zijn om in vrijwel iedere uit wedstrijd onder druk te komen staan. Mét vleugelspelers boekte Hoek dit seizoen een overwinning in Hardenberg, vooral omdat het snel om kon schakelen van verde diging naar aanval en lef toonde. Daar was in Spakenburg geen spra ke van. Al zag Demanet dat anders. „We hebben wel lef getoond. Het eerste uur was goed, maar buiten een paar halve kansjes hebben we te weinig gecreëerd om aanspraak te mogen maken op een doelpunt. Ik ben niet tevreden over het resul taat, maar wel over de prestatie. Als we deze mentaliteit iedere week laten zien, hoeven we van niemand bang te zijn." Een blik op de ranglijst vertelt een ander verhaal. Hoek staat voor laatste, met drie punten meer dan hekkensluiter ARC. CSV Apel doorn en FC Lisse hebben even veel punten (zeventien), maar speelden respectievelijk twee en één wedstrijd minder. Hoek heeft nog elf wedstrijden om het vege lijf te redden, maar dan zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. Zaterdag speelt de ploeg een oefen- of bekerwedstrijd, een week later komt IJsselmeervogels op bezoek. Daarna volgt een zwa re reeks tegen Katwijk, Rijnsburg se Boys, SC Genemuiden, Flevo Boys, Excelsior'31, HHC Harden berg en Harkemase Boys. Hoek sluit'het seizoen af met een serie tegen FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, drie directe concurrenten dus. De kans is echter groot dat de situatie dan al uitzichtloos is. SP°rt 31 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Van de zes duels in de derde klasse A vonden er maar twee doorgang. Heinkenszand klopte Domburg met 2-1 en De Meeuwen won met 3-0 bij Nieuw- land. Heinkenszand-Domburg 2-1: De wedstrijd verdiende het predikaat bar en boos. De eerste helft lever de geen enkele kans op. In de 56e minuut ging Heinkenszand-doel- man Stefan Meulpolder bij een vrije trap in de fout, waarna San- der Willemse de bal binnen kon tikken. Tien minuten later hield de doelman met een prima red ding Willemse van zijn tweede treffer af In plaats van 0-2 werd het drie minuten later gelijk. Domburg-keeper Jacco Leijdekkers stompte de bal voor de voeten van Matthijs van de Dries die vervol gens Rens Baas een niet te missen kans bood. Mark Doene scoorde na een prach tige aanval over een aantal schij ven de 2-1. Daarna kreeg Maurice Bernard als eerste een enorme kans op de 2-2 en in de slotfase liet Domburg het nog twee keer na om een verdiend punt in de wacht te slepen. De Walchenaren zijn te rug te vinden op de elfde plaats (een degradatieplek) met tien pun ten uit dertien duels. Heinkens zand staat op de vijfde plaats met zeventien punten uit - eveneens - dertien duels. Nieuwland-De Meeuwen 0-3 (0-1). Robin Dek 0-1, Danny Huijbregtse 0-2, Robin Dek 0-3. Bijzonderheden: Rode kaart voor Ronald Mesu (Nieuwland). door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal nam Vos meer door een 2-1-zege bij Krui ningen de koppositie over van Hal steren, dat zelf niet in actie kwam. Vosmeer heeft één punt voor sprong, maar ook een duel meer gespeeld. Stavenisse verloor met 3-2 bij Brouwershaven. Kruiningen-Vosmeer 1-2: Vos meer kon op het moeilijk bespeel bare veld goed uit de voeten en boekte in Kruiningen dan ook een verdiende overwinning. Mohamed El Jilali opende na een kwartier voetballen de score. Twee minuten na rust tekende Mourad Tihani al voor de 0-2. In de laatste twintig minuten zette Kruiningen wel aan, maar de aan sluitingstreffer bleef te lang uit. Pas in blessuretijd zorgde Wouter Veerhoek nog voor de 1-2. Brouwershaven-Stavenisse 3-2: Scheidsrechter Van Herk uit Pa- pendrecht liet de beslissing om te voetballen over aan de beide ploe gen. Na 25 minuten opende Ge orge Barnes de score. Een kwartier na rust schoot Jacco Knuist de 1-1 binnen, maar Barnes zorgde tien minuten later voor de 2-1. Robin Verkerk hielp Brouw aan de 3-1, maar via Youssef Smits kwam Stavenisse in de 82e minuut terug tot 3-2. Brouw-doelman Mei vin van Ast voorkwam daarna met een fraaie redding dat Stavenisse een punt overhield aan het duel. WIK'57-BW'63 5-0 (3-0), Dominique Reijnders 1 -0, Jeffrey van Kooten 2-0, Martin Steegmans 3-0 en 4-0, Rick Be velander 5-0. DVO'60-Chrislandia 4-0 (3-0). Mike Bodelier 1-0 en 2-0, Martijn van Steen 3-0, Roger den Braber 4-0. MIDDELBURG - Vanwege de vele af gelastingen was een aantal clubs dit weekeinde veroordeeld tot het spelen van vriendschappelijk voet bal. Een week voor de topper te gen Terneuzen versloeg zon dag-tweedeklasser Goes in Et- ten-Leur het één klasse lager act erende Internos met 2-1. Terneu zen ging in Oost-Souburg met 5-2 onderuit tegen RCS. Goes 2 was veel te sterk voor Groede. Het werd 10-0. Internos-Goes 1-2 (1-1): Voor de rust deed de thuisploeg aardig mee. Lunven Vermeer bracht Goes na twintig minuten op voor sprong, maar Internos kwam een kwartier later op gelijke hoogte. In de tweede helft was het eenrich tingsverkeer. Internos kwam er niet meer aan te pas en beperkte zich tot verdedigen. Uit een groot aantal goede mogelijkheden GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg (midden) is eerder bij de bal dan Joris Rademakers (links) en Ivo Verstraeten. schoot Vermeer de bezoekers naar foto Ruben Oreel de dikverdiende overwinning. Goes 2-Groede 10-0 (6-0): Groe de was met amper elf man naar Goes afgereisd en moest zelfs aan de start verschijnen met co-trainer Ralph Zegers onder de lat. Bij de rust was het al 6-0 en uiteindelijk werd het 10-0. Voor Goes 2 scoorden Ferry Bor- dui, Virgil deMeza (2x), Serge Ber- revoets, Gert-Jan Tierie (2x), Alex van de Water (2x), Murad Kahevci en Jeroen van Avermaete. RCS-Temeuzen 5-2 (1-1): Voor rust hielden beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht. Joey van der Zweep (RCS) en Dominique Ver linde lieten prima kansen onbe nut, maar Tom Janssen scoorde wel (0-1). Kjell vander Haeghen maakte echter bijna meteen gelijk. In de tweede helft zette Erik-Jan Naudts de Zeeuws-Vlamingen op nieuw op voorsprong. Daarna nam RCS het heft in handen. Rem- co Felius, Yordi Nijland en Vander Haeghen (lx) waren trefzeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43