zeeland 115 Schoolkinderen Noord-Beveland maken weer kennis met een sport uitbreiding en verjonging van het vrijwiliigersbestand Muziek in kerk Voorlichting over sociale regelingen Survivaltips vanuit het evangelie in kerk Winkeldieven op A58 in de kraag gegrepen Volksuniversiteit geeft cursus Italiaans op reis is er voor UW aemak! maandag 31 januari 2011 Voorzitter Rinus de Bart: „Je moet regelmatig met iets nieuws komen om de stoomtrein levend te houden." foto's Willem Mieras 'We hebben een vaste kern van zo'n 160 vrijwilligers maar we moeten bezig blijven om het vrijwiliigersbestand op peil te houden' zegt voorzitter Rinus de Bart. 'Er zit immers altijd verloop in.' Voor de minitrein worden machinisten/conducteurs gezocht en medewerkers verkoop in de kiosk. Ook zijn medewerkers voor GOES - In de Bethelkerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Beatrixlaan in Goes treedt zon dag de koorgroep Vlis-Singers uit Vlissingen op. Michiel Kwekke- boom speelt op het orgel. Voorgan ger is ds. G. van de Wetering. De dienst begint om 18.30 uur. het onderhoud en nieuwbouw van locomotieven, wagentjes en rails welkom. Voor horeca De Buffer wordt een kassamedewerker gezocht die ook opruimt, de afwas doet en brood jes bakt. Omdat de SGB dit jaar zelf met de verkoop van souvenirs begint, wordt ook voor deze functie een vrijwilliger gezocht. Tevens worden liefhebbers gezocht voor het onderhoud aan de LGB-baan en de bouw van een gloednieuwe HO-baan. Het gaat om de opbouw, het maken van een sporenplan en het landschap (de scenery), maar ook elektra en digitale besturing. De minimumleeftijd van de functies is voor machinisten/conducteurs 12 jaar en voor de overige functies 14 jaar. Een maximumleeftijd is er niet. De functies minitrein/horeca/ souvenirverkoop zijn voorname lijk in vakanties en weekeinden. De anderen op af te spreken werkdagen. Belangstellenden zijn iedere zaterdag welkom in het bezoekers centrum van de stichting SGB aan de Waardweg 4 in Hoedekens- kerke. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst DOMBURG - Bijna twaalfhonderd kinderen van zestien scholen in de gemeente Veere en ruim vierhon derd van zes scholen op Noord-Be veland zijn weer uitgenodigd om kennis te maken met een sport. Afgelopen week ontvingen de-kin deren uit de groepen drie tot en met acht een informatieboekje over het project SportDoeMee. Met uitzondering van de reforma torische scholen doen alle basis scholen in de gemeente Veere mee aan het project. Het project werd vorig jaar voor het eerst gehouden. Toen maakten 223 van de 1286 aangeschreven kin deren gebruik van de kans om een kijkje te nemen bij een van de deelnemende sportverenigingen in de eigen gemeente of-bij een van de deelnemende clubs in de gemeenten Middelburg en Vlissin gen. Doel van het project is om de schoolkinderen te helpen bij het kiezen van een sport en vereni ging die bij hen past. Dit jaar kun nen ze kiezen uit 24 verschillende clubs. Dat is één'sport meer dan vorig jaar. De gemeente Veere werkt met Noord-Beveland samen op het ge bied van breedtesport. Samen met deze buurgemeente is het project SportDoeMee opgezet. Op Noord-Beveland benutten in 2010 naar verhouding meer kinde ren gebruik de kans om bij een ver eniging te gaan kijken: 175 van de 437 scholieren. Alle zes basisscho len in de gemeente Noord-Beve land werken mee. Dit jaar zijn 42Z kinderen uitgeno digd. Zij hebben de keuze uit elf Noord-Bevelandse en Goese vere nigingen. De leerlingen schrijven zich op school in voor een bepaalde vereni ging. De verenigingen, die vrijwil lig aan het project deelnemen, ver zorgen dan in maart en april spe ciale kennismakingstrainingen voor de scholieren. GOES In de zaal van jeugdcircus Hogerop aan de Bergweg 41 wordt maandag 7 februari voorlichting gegeven over de WMO en sociale regelin gen. Daaraan wordt medewerking verleend door de gemeente Goes. Veel regelingen op het gebied van de WMO en sociale zaken staan op de helling of zijn gewijzigd. Daar hebben ook ouderen mee te ma ken. De informatie is dan ook voor al toegespitst op de doelgroep oude ren. De voorlichtingsbijeenkomst begint om 14.00 uur. POORTVLIET De Ontmoetingskerk in Poortvliet houdt zondag 6 februari een jeugd dienst. Het thema is: 'Hoe overleef ik...?' Ieder mens komt wel eens in een lastige situatie, is de stelling van de dienst. Vragen als 'hoe red je jezelf eruit' en 'is alles toegestaan, als je zelf maar goed weg komt' komen aan de orde. In deze dienst worden survivaltips vanuit het evangelie aangereikt. Een jongerencombo uit de Her vormde Gemeente in Sint-Maar tensdijk verleent medewerking. De dienst wordt geleid door ds. Broere en begint om 10.00 uur. VLISSINGEN De politie heeft vrijdag op de A58 een vrouw (25) en een man (33) aangehouden wegens diefstal. Een drogist aan de Zeemanserve belde de politie toen het duo werd betrapt. Een medewerkster van de drogisterij had al wat spullen afge pakt, maar ze kon niet beletten dat de twee er vandoor gingen met on der meer parfum. Dankzij een goede beschrijving van de auto konden de twee even later worden opgepakt. GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit geeft vanaf donderdag een cur sus Italiaans op reis. De cursus be staat uit tien lessen en wordt gege ven in het ROC aan de Bessestraat van 19.45 tot 21.15 uur. De cursus is bedoeld voor mensen die zich in Italië willen kunnen redden in vaak voorkomende situa ties, zoals de weg vragen, eten en drinken bestellen en een hotel be spreken. Ook wordt aandacht be steed aan de uitspraak. Aanmelden kan via www.volksuni- versiteitzeeland.nl. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel online: www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39