eeland Nekslag onderwijs dreigt PZC Rijstijl Zll B BEVELANDEN-THOl 14 en 15 PROTEST Gemeente Borsele protesteert tegen rijksbezuinigingen op budget openbare scholen Nieuw orgel van René Nijsse uit Oud-Sabbinge oogst bewondering n 14 Kennis testen tijdens de 'Quiz Night' Loek Hermans op bijeenkomst WD Roestvrijstalen bakken buit diefstal almanak Klassieke wagens sporen straks door Zuid-Beveland Maandag 31 januari 2011 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Als de rijksbezui- nigingen op het budget van het openbaar onderwijs onverkort van kracht blijven, betekent dat de nek slag voor de openbare scholen in de gemeente Borsele. Verschillen de dorpen zullen de laatste school verliezen. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bor sele schetst dit scenario in een pro testbrief aan het ministerie van Onderwijs. „Wij protesteren tegen de combinatie van maatregelen van uw ministerie die erg veel scholen in het land, maar in nog sterkere mate de scholen in onze situatie, zeer zwaar treft." Het gemeentebestuur doelt op de sterke daling van het aantal jonge gezinnen in de gemeente Borsele. Het aantal geboorten nam boven dien mede hierdoor sterk af „Daar om is de krimp van het aantal leer lingen groter dan we eerder kon den voorzien." Daarbovenop komt nu het schrap pen van het budget bestuur en ma nagement door het ministerie en de landelijke invoering van diverse regelingen in het personele vlak die gedeeltelijk uit eigen zak van de gemeente moeten worden be taald. „Tenslotte nog de sluipende kortingen op punten als passend onderwijs, gewichtengelden en achterstandsmiddelen die de scho len eveneens raken." Dit betékent volgens de gemeente een niet te vermijden neerwaartse ontwikkeling van het openbaar on derwijs. „Zeker op de kleine scho len kan alleen kwalitatief goed on derwijs worden gegeven met vol doende personele bezetting." De bezuinigingen zeggen volgens het college in feite dat de kleine scholen met een te kleine bezet ting moeten werken dan wel geslo ten zullen moeten worden. Als dat gebeurt raakt Borsele ook OUD-SABBINGE - De bekende orgelmaker René Nijsse uit Oud-Sabbinge heeft zijn 25e orgel ge maakt. Hij werkte een jaar aan het nieuwe klas siek vórmggegeven instrument. Veel mensen kwamen zaterdag een kijkje nemen tijdens de open dag waar het nieuwe orgel te bewonderen was. Het instrument verhuist volgende week naar de Gereformeerde Kerk in het Drentse Diever. Organist Hans Bijdevaate gaat het orgel in Diever bespelen. Hij was er zaterdag ook. „De klank is nog een groot deel van de kleine scholentoeslag kwijt, die samen met de gelden voor bestuur en ma nagement hard nodig zijn om de onderwijskwaliteit op een goed ni veau te houden. „De gevolgen zijn kaalslag voor het onderwijs in onze gemeente. Verscheidene dorpen zullen de laatste school verliezen waar tot nu toe dankzij veel inzet en inves teringen nog steeds kwalitatief goed onderwijs wordt gegeven." De protestbrief van het college komt woensdag aan de orde in het Overleg met alle Borselse onder wijs besturen en kinderopvang (Olob). Schaapscheerdersfeest Nisse vindt dit jaar doorgang Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl WISSENKERKE De slimste man of vrouw van de Bevelanden. Dat is de inzet van de 'Quiz Night' in hotel-café-restau- rant de Kroon in Wissenkerke op woensdag 9 februari. Deelnemers kunnen alleen, of met een team van maximaal vijf perso nen de algemene kennis testen. De vragen gaan onder meer over mu ziek, sport, actualiteiten, politiek, film, aardrijkskunde en geschiede nis. Meespelen kost 2,50 euro per per soon. Er wordt gespeeld om de eer van de avond. Aanvang 20.00 uur. GOES Loek Hermans, tot 10 februari nog voorzitter van MKB Nederland, is op vrijdag 11 februari te gast tij dens een openbare verkiezingsbij eenkomst van de Zeeuwse WD. Deze wordt gehouden bij garage Van Oeveren aan de Plesmanweg in Goes. Loek Hermans is lijstaanvoerder van de liberalen bij de komende verkiezingen voor de Eerste Ka mer. Tijdens de bijeenkomst kun nen de bezoekers Hermans vragen stellen. KAPELLE Naar aanleiding van een opspo ringsbericht van Politie Zeeland heeft de eigenaar van twee roest vrijstalen bakken zich gemeld bij de politie. De politie hield op 20 ja nuari twee mannen van 32 en 35 jaar aan in Yerseke voor diefstal van metalen. In een aanhanger ach ter hun auto vervoerden zij twee roestvrijstalen bakken. De bakken blijken de buit te zijn van een dief stal in een gebouw aan de Lange- weg in Kapelle. Deze is gepleegd in de nacht van 18 op 19 januari. naar wens", zei hij. „Een heel open en warm ge luid. Ik geef een groot compliment aan de orgel bouwer. Het is een instrument om trots op te zijn." De orgelkas is verfraaid met sierlijk hout snijwerk. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Ontspannen reed de zeer ervaren vormgever van deze krant naar huis. De linkerhand aan het stuur, de rech ter aan de hoofdsteun. „Die zit te bellen", dacht de agente die achter hem reed. Ze hield hem staande en begon een bon uit te schrijven. Nu is deze collega toevallig de laat ste op de redactie die geen mobiel be zit. Hij protesteerde dan ook luid. De agente hield ook voet bij stuk. Waar op onze man vroeg om gearresteerd te worden en de agente een aan klacht wegens smaad in het vooruit zicht stelde. De agente belde daarop de vrouw van onze collega om het nummer van diens mobiel te vragen. Zij ant woordde dat hij er geen bezat. Waar op de agente excuses moest maken. Moraal van het verhaal: zit nooit los jes achter het stuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37