sport 133 Vrouwen Forza herstellen zich Scaldina debuteert met nederlaag Dubbel verlies voor All-Ready George Barnes bekroont zijn terugkeer bij Brouw Arjan Rossen telt weer mee maandag 31 januari 2011 door Oscar Fonteine All-Ready (rode shirts) had met name in de eerste helft weinig in te breng en bij Togo. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Het moment in de twintigste minuut was tekenend voor de wedstrijd. Bij een stand van 3-7 in het voordeel van Togo, kreeg All-Ready de tweede straf- worp van de middag. Bram Bolle zette zich achter de bal, maar wist het buitenkansje niet te benutten. „Als ik dan toch een breekpunt moet noemen, is dat er eentje", zei All-Ready-coach Jan Voshart na afloop. „Ik had eigenlijk geen moment het gevoel dat we de wed strijd konden keren, maar als zo'n bal erin valt, wordt het 4-7 en kun je er nog best bijkomen. Nu ging het mis en stond het twee minu ten later ook nog eens 3-9." De misser van Bolle stond in de eerste helft zeker niet op zichzelf. Sterker nog, heel AU-Ready stapel de fout op fout. Met name in de passing was de ploeg uiterst onzui ver, waardoor de ploeg in het aan- valsvak vrijwel geen kans creëerde. Togo kreeg mede dankzij al die fouten vrij spel en kon vaak een voudig aanleggen. „We wisten dat Togo geen gemakkelijke ploeg heeft", zei Bram Bolle, maker van twee fraaie treffers. „Dan moet je door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza pakten een week na neder laag tegen Benevia de draad weer op. Het laag geklasseerde Jola Olympus maakte het de Schouwse fusieclub in de promotieklasse B knap lastig, maar verloor met 1-3. De voorsprong op WS'92 bleef drie punten. De mannen van For za gingen in de eerste klasse A on nodig onderuit tegen het eveneens in de middenmoot geklasseerde Yum: 3-2. Jola/Olympus-Forza 1-3 (25-15, 29-31, 14-25, 13-25): Een zwaarbe vochten zege, die uiteindelijk ge zien het wedstrijdverloop tot tevre denheid stemde in het Schouwse kamp. Sanne van Campenhout viel halverwege de tweede set met een zware enkelblessure uit. Forza, dat de eerste set zwaar klop had ge had van de staartploeg, bleek van af dat moment juist mentaal sterk. De thuisploeg, die vanaf het eerste fluitsignaal alles had gegeven en ook in de tweede set sterk speelde, moest in een enerverende slotfase buigen voor Forza: 29-31. Waar de Zeeuwen ontsnapten aan een 2-0-achterstand, bleek de ge lijkmaker de ommekeer in de wed strijd. Forza pakte de goede draad op, profiteerde van onrust in de Brabantse gelederen en nam het initiatief. Het resulteerde goed spe lend in nog eens twee ruime setze ges. Yum-Forza 3-2 (18-25,25-23, 21-25, 25-16,15-11): Beide teams speelden fel beginnen en dat ontbrak er van daag aan. Onze opzet was om hun gevaarlijkste man, Kevin de Waele, onder de paal te houden. Die an gel hebben we er aardig uitge haald, want hij zal er niet veel ge maakt hebben. Maar ja, als de rest dan meer ruimte krijgt en zó zui ver schiet, dan ga je alsnog nat." Na een ruststand van 4-10 raasde Togo ook in de eerste twaalf minu ten na de rust in sneltreinvaart door naar 6-17. Een score van bo ven de twintig hing in de lucht, maar de Goesenaren geloofden het daarna wel en zagen All-Ready met enkele wissels zelfs wat beter gaan spelen. Mede dankzij doeltref fende afstandsschoten van Bolle en Wim in 't Veld beperkte All-Ready met 10-19 de schade nog enigszins. Voshart: „We maak ten zeker in de eerste helft te veel faliekante fouten en dan ben je ge doemd om te verligzen. Dat heeft met een stukje onervarenheid te maken. Maar goed, je moet hier in ieder geval van leren." De nederlaag tegen Togo was na af loop echter niet het belangrijkste gespreksonderwerp. Een kwartier voor tijd klapte AU-Ready-aanvoer- der Jan-Willem van Nieuwenhuij- ze vanuit het niets door zijn knie en met een naar het zich liet aan zien zware knieblessure moest hij zich laten vervangen. Voshart: „Meer dan de nederlaag is dit echt een zware tegenvaller voor ons. Jan-Willem is wekelijks onze beste man en is betrokken bij veel goals. Ik zat voor en ook tijdens de wed strijd al een beetje na te denken over hoe ik volgende week tegen de nummer laatst Oranje Zwart/ De Hoek zou willen spelen. Na tuurlijk wil je vandaag ook graag winnen, maar die pot tegen Oran je Zwart wordt echt cruciaal voor ons. Als we ergens punten tegen kunnen pakken om zo handha ving af te dwingen dan is het wel tegen die ploeg. Het wegvallen van Jan-Willem is wat dat betreft een zware domper. Nu moet ik ko mende week toch weer behoorlijk gaan schuiven in die vakken." Scores All-Ready: jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Bram Bolle, Henk de Graaf 2, Desiree de Looff, Jacco de Looff, Wim in 't Veld 1 Scores Togo: Niek Meerman 5, Jan Kees Goossens 4, Kevin de Waele 3, Marscha van Rooijen, Marianne van Del- sen, Janneke de Wit 2, Anouk Hazelaar 1. niet groots en vooral heel erg wis selvallig. Forza nam tot twee keer een voorsprong, maar kon die uit eindelijk niet verzilveren. Een ge brek aan ervaring brak Forza op. Yum profiteerde van mentale kwetsbaarheid in de Zeeuwse gele deren. Op beslissende momenten ontbrak het Forza een rust in de gelederen en aan variatie en over zicht in de aanval. „Op momenten dat het klopte, liep alles", zei Hen- nie van Liere. „Maar als het lastig werd, was er te weinig oplossend vermogen." De thuisploeg kon daardoor terug in de wedstrijd ko men. Yum strafte fouten in de For- za-gelederen koelbloedig af, nam het initiatief en wist in de slotfase de opgelopen schade ongedaan te maken. ZIERIKZEE - Het nieuwe tafeltennis- seizoen is deze week van start ge gaan. Voor het eerste jongensteam van tafeltennisvereniging Scaldina betekende het, na het behaalde kampioenschap, het debuut in de landelijke B-klasse. Er werd in Zoe- termeer met 6-4 verloren van Ta- verzo. Alleen Dirk Geuze kon zijn kwali teiten echt in punten uitdrukken. In vier games versloeg hij het piep jonge talent Wessel van 't Walder- veen en later moest ook kopman Frans Zweipfenning het in een tita nenstrijd ontgelden, in 11-7, 3-11, 11-13, 14-12 en 12-10. Alleen tegen noppenverdediger Dennis van Beb- ber moest Geuze terecht het on derspit delven. Het dubbelspel werd door hem, samen met Her- bert Keijman knap winnend afge sloten. Het vierde winstpunt voor de Zie- rikzeeënaren werd in de laatste pot door dezelfde Keijman soepel binnengehaald tegen Van 't Wal- derveen. Daarvóór verloor hij zijn twee partijen, beide in vier games. Martijn Stouten oogde wat onge concentreerd in zijn wedstrijden. Hij liet een riante 2-o-voorsprong onbenut en bleef uiteindelijk met lege handen achter. Het eerste seniorenteam van Scal dina opende in de tweede klasse met een 9-1-zege op Wanzl/ Bel- crum 9. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Brouwershaven boekte in de vierde klasse B de vijf de seizoenszege. Op eigen veld won de ploeg van trainer Ed van Lent onder meer door twee tref fers van George Barnes met 3-2 van Stavenisse. Brouwershaven-Stavenisse 3-2: Scheidsrechter Van Herk uit Pa- pendrecht liet na inspectie en keu ring van het veld in Brouwersha ven de beslissing om te voetballen over aan de beide ploegen. „Ik heb dit nog nooit meegemaakt", ver klaarde Brouwershaven-voorzitter Peter van Ast. Een gehavend Brou wershaven - Frank Kristelijn, Pa trick Berrevoets, Boyd Poulus, Pie- ter Kristelijn, Sebas van Leersum en Remy Lievense ontbraken om diverse redenen - kwam via Ge orge Barnes op voorsprong. Na lang blessureleed en een darmope ratie tijdens de winterstop schoot Barnes uit een corner Brouwersha ven in de 25 e minuut naar de 1-0. Een kwartier na rust zorgde Stave- nisse-speler Jacco Knuist voor de 1-1, maar Barnes tekende tien mi nuten later voor de 2-1. Op aangeven van Leendert Flik- weert hielp Robin Verkerk de thuisploeg aan de 3-1, maar via Youssef Smits kwam Stavenisse in de 82e minuut terug tot 3-2. Daar na ontstond een spannende slotfa se, waarin Stavenisse steeds gevaar lijker werd. Brouwershaven-doel man Meivin van Ast voorkwam daarna dat Stavenisse een punt aan het uitduel overhield. Brouw-speler Lars Johansen viel voortijdig uit met een knieblessu re. Na veertien duels heeft Brou wershaven zeventien punten en staat negende in de vierde klasse Stavenisse (gele shirts) had de handen vol aan Brouwershaven. foto Ronald den Dekker B, waarin koploper Vosmeer de topper bij Kruiningen won: 1-2. Kruiningen-Vosmeer 1-2 (0-1). Moha- med El Jilali 0-1, Mourad Tihani 0-2, rWouter Veerhoek 1 -2. DVO'60-Chrislandia 4-0 (3-0). Mike Bodelier 1-0 en 2-0, Martijn van Steen 3-0, Roger den Braber 4-0. ZIERIKZEE - De tweede ronde van het Graanbeurs driebandentoer- nooi zit erop en er komt enige te kening in de strijd. Zo wierp Piet Verschure uit Nieuwerkerk zich op als serieuze kandidaat voor de eindzege, al kan zijn handicap nog roet in het eten gooien. Plaatsgenoot Philip van der Male kampt met hetzelfde probleem. Ti telverdediger Arnold Slootmans uit Middelburg heeft betere per spectieven. Zijn handicap is lager, maar hij maakte de indruk wat kwetsbaarder te zijn dan in de vori ge ronde. Arjan Rossen uit Zierik- zee liet zien weer mee te tellen. De oud-winnaar toverde een moyenne van 1.153 op tafel in zijn partij tegen Maarten Bruijnes. Een andere oud-winnaar Anne Stins uit Oosterland wil ook nog niet worden afgeschreven, want hij plaatste zich eveneens. De laatste speelweek gaat in met nog zestien deelnemers in de strijd. Komend weekeinde is de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35