Delta Sport ongeslagen in januari 321 sport Magere opening van degradant Kerkwerve Verstraeten per direct weg bij Aardenburg Delta Sport wint met grote cijfers van hekken sluiter Avanti (in Zierikzee wordt het 36-28), maar de dekking baart zorgen. Scores Delta Sport Boaz Bal winnaar in eerste trainingsrit Handballers van Orion ontevreden na remise maandag 31 januari 2011 DELTA SPORT-AVANTI Jimmy Niemans 9, Jordy Loo 7, Cuido de Graaf 6, Kenneth Mellaart 4, Guust Sluijs 3, Pieter Boot 3, Martijn Giltay 2, Bob van Lint 1, Ruben Bos 1. Jimmy Niemans kroonde zich gisteren met negen treffers tot kroonschutter tegen Avanti. foto Ronald den Dekker door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Kil en zakelijk. Zo zal de partij tussen de handballers van De Graaf/Delta Sport en Avan ti uit Drunen de. geschiedenisboe ken in verdwijnen. Als een nacht kaars ging het duel uit tussen de grootmacht uit Zierikzee en de hekkensluiter uit Brabant. Een fik se tegenvaller voor de blauwhem- den en de ruim honderd toeschou wers. Trainer Rob de Vos hoopte na het winst op Desk (22-23) ouderwets te kunnen vlammen in eigen huis. „Het was vandaag licht positief', keek de trainer met een zeer bescheiden lachje terug op de 36-28-zege. Sinds de confrontatie met een aan tal nare blessures (van onder ande ren Jordie Loo en Thijs de Vos) is het Schouwse bolwerk aan het kwakkelen geslagen. De neerwaart se spiraal ging vele malen harder dan de curve naar boven. Punten werden in januari weliswaar niet verspild. Het was knap dat de pu pillen van Rob de Vos zich men taal staande hielden, zeker omdat de lijstaanvoerder een paar keer langs de rand van de afgrond scheerde: tegen VHC (27-29) en te gen Desk (22-23). Ook tegen Groene Ster (22-20) en in mindere mate tegen Avanti was het tandenknarsen langs de zijlijn. „Dë afgelopen maand zaten er ze ges bij die we op het tandvlees bin nenhaalden", erkende de Middel burgse keuzeheer. Na de terugkeer van Martijn Giltay (enkelblessure) maakten spelmaker Jordie Loo en flankspeler Guust Sluijs gisteren ook duidelijk dat hun vorm stijgen de is. De Limburgse regisseur Jor die Loo maakte vooral in de begin fase een gretige indruk. Van de eer ste vier balcontacten vlogen er al meteen drie met succes binnen: 4-1. De flitsende opening werd meteen gevolgd door een zwakke fase. Typerend voor het spel van de laatste weken: oogstrelende ac ties worden gevolgd door een lak se houding in de verdediging. Avanti had dat voor de pauze een paar keer goed in de smiezen. Het 16-jarige talent Rob Jansen nam daarin het voortouw en knokte te rug tot: 8-7. Rob de Vos zag dat Pie ter Boot zijn directe opponent niet kon houden en dirigeerde de robuuste Bob van Lint naar die po sitie. Jimmy Niemans, één van de gang makers-, trok Delta Sport met enke le fraaie acties uit de dip. Via 13-9 zorgde Loo na een snelle uitbraak voor de 18-13-ruststand. Binnen een-mum van tijd breidde de tref zekere Guust Sluijs het gaatje zelfs uit te breiden naar negen punten: 22-13. De dekking bleef ondanks degelijk keeperswerk van Thim Ze venbergen een makkelijke vesting voor de bezoekers. De tweede lijn van Avanti werd nauwelijks een strobreed in de weg gelegd, waar door het 26-21 werd. „Vooral de mi- dachter kreeg veel te veel speel ruimte", bromde De Vos na af loop. Pieter Boot en Jimmy Niemans ga ven het slot nog een beetje kleur. Boot prikt zijn derde achter de goed keepende Avanti-doelman Kevin Schapedonk. Niemans schroefde zijn dagscore nog even op naar negen treffers: 36-28. „Het was niet hoogstaand, maar ik heb wel een paar lichtpuntjes gezien. Jordy en Guust zijn voor honderd procent hersteld. Het baltempo was goed en er werd met vlagen goed gewacht op die volle kans. Daar moeten we ons maar op fo cussen." Komend weekeinde heeft Delta Sport vrijaf Een week later volgt PSV 2 op eigen bodem. Jimmy Niemans is momenteel Delta Sports clubtopscorer met 66 voltreffers. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Kerkwerve zijn de voorjaars competitie teleurstellend begon nen. Na de degradatie in de na jaarscompetitie is het team gewij zigd in samenstelling en nu probe ren Stoffel van de Wekken, Jos Lin deman en Daan van de Hoek de eer hoog te houden. Het derde van Scaldina was met 6-4 te sterk. De luis in de pels van Kerkwerve was Peter Roelofs van Scaldina. Hij pakte liefst drie keer winst en won samen met Bert van de Wie len ook de dubbel van Van de Wekken en Lindeman. Stoffel van de Wekken won twee keer. De Kerkwerfse clubkam pioen van 2011 bokste Jan Kastele- ijn met 7-, 8- en 9-11 van tafel en won in vijf games ook van Ben van de Wielen met 6-11 in de vijf de game. Daan van de Hoek won van zowel Van de Wielen (vierde game 8-11) als van Kasteleijn: 9-11, 10-12 en 3-11. Jos Lindeman kwam niet tot winst. Traditiegetrouw organiseerde Kerkwerve voorafgaand aan de voorjaarscompetitie de clubkam pioenschappen. Dit jaar namen achttien spelers deel die in een uniek systeem allemaal tegen el kaar spelen. En het was spannend. Zo spannend zelfs dat drie spelers op de gedeelde eerste plaats eindig den: Stoffel van de Wekken, Al- bert de Vos en Kees van de Hoek.. Ze wonnen allemaal één keer van elkaar en zelfs de gamestanden wa ren van allen gelijk. In de historie van de clubkampioenschappen nog nooit voorgekomen ook. Wed strijdleider Jaap Huigens besloot een extra ronde in te lassen. Daar in besliste Van de Wekken de strijd in zijn voordeel. Hij versloeg zowel Van de Hoek als De Vos. KRUININGEN Wielrenner Boaz Bal uit Bruinisse heeft zaterdag de eerste trainings wedstrijd van zrtc Theo Middel kamp gewonnen bij de junioren. Hij liet op het parkoers bij Kruinin- gen onder anderen zijn plaatsge noot Jelle Jumelet (zevende) achter zich. Bij de amateurs B/veteranen evenaarde Tonny Jumelet die klas sering. MIDDELBURG De handballers van Orioii heben met 24-24 gelijkgespeeld bij Don gen in de tweede klasse. Maar hele maal tevreden was het team uit Heinkenszand na afloop niet. Ge zien de veldverhoudingen was het een punt te weinig. Mede door de winst op de reserves van Groene Ster (40-25) bedraagt het gaatje met Delta Sport 2 drie punten. AXEL - Fonnie Verstraeten heeft za terdag zijn ontslag ingediend als trainer van Aardenburg. De oefen- meester uit Axel kon door een reeks gebeurtenissen op donder dag en vrijdag de motivatie niet meer opbrengen om het seizoen bij de zondag-tweedeklasser af te maken. „Het bestuur van de club heeft een e-mail van mij compleet verkeerd geïnterpreteerd", vertelde Verstraeten gisteravond. Tijdens de nieuwjaarsreceptie ver kondigde voorzitter Frans Reij- niers dat het contract van Fonnie Verstraeten met één seizoen ver lengd zou worden. De trainer had drie weken later echter nog niets vernomen van het bestuur. Verstra eten: „Daarom heb ik donderdag een e-mail naar Frans Reijniers en bestuurslid Jan Risseeuw gestuurd met de vraag hoe het met mijn contractverlenging stond. Kort na dat ik die e-mail had verstuurd, belde de voorzitter me. Hij snapte niet precies wat ik bedoelde en wil de voor de volgende dag een af spraak maken." Op vrijdag werd Verstraeten ech ter ziek, waardoor hij moest afzeg gen. „'s Avonds werd ik gebeld door Reijniers met de mededeling dat onze wegen aan het einde van dit seizoen zouden scheiden." De trainer kreeg ook te horen dat het bestuur het vermoeden had dat hij de boel wilde forceren om weg te kunnen. „Ze hebben mijn e-mail dus compleet verkeerd geïnterpre teerd", zegt Verstraeten. „Ja, ik ben inderdaad gebeld door Breskens, maar dat verzoek heb ik meteen ge parkeerd omdat ik ervan uitging dat ik bij Aardenburg zou blijven." Robbie de Clerck en Emanuel Ma- rechal nemen nu de begeleiding van het eerste op zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34