zeeland 115 Tramkoerier Internet nieuwe wegen voor toekomst Scheidend huisarts Flach geridderd Intrede predikante Slam FM Drive in Show in 't Durps'uus Zeeuwse weken in Buitenrust Vakantiecursus Italiaans op reis Taxatie- en inkoopdag van oude boeken is er voor UW qemak! maandag 31 januari 2011 Het RTM-trammuseum geeft een eigen periodiek uit; de Tramkoerier. Het blad verschijnt vier ker per jaar en wordt gratis toegezonden aan donateurs en begunstigers. Het RTM-trammuseum is ook actief op internet. Via www.rtm-ouddorp.nl kunnen bezoekers een virtuele blik in het museum wagen. Ook openingstijden en andere wetenswaardigheden zijn er te vinden. burgh-haamstede - Ineke de Heer wordt de nieuwe predikante van de gereformeerde kerk aan de Plat- boslaan in Burgh-Haamstede. Zon dag 6 februari doet zij haar intrede in de kerkelijke gemeente tijdens een feestelijke dienst. Deze begint om 14.30 uur. Geen ochtenddienst Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst renesse - Scheidend huisarts Jan Flach uit Renesse mag zich voortaan Ridder in de Orde van Oranje Nassau noemen. Hij kreeg de bij de koninklijke onderschei ding horende versierselen zaterdag uit handen van burgemeester Ger ard Rabelink. Flach begon zijn werk als apo theekhoudend arts in 1976. Daar naast was hij actief voor de afde ling Schouwen-Duiveland van het Rode Kruis. Hij zette zich onder meer in voor de Regionale Huisart senvereniging en het Admiraal de Ruyterziekenhuis en binnen de ge reformeerde kerk. Flach was volle dig verrast; „Ik had veel patiënten verwacht en veel handen om te schudden, maar dit lag niet bin nen mijn verwachtingspatroon." BRUINISSE Het dorpshuis in Bruinïsse gaat za terdag 12 februari op z'n kop. Dorpshuisbeheerder Tonïe van der Hulle haalt samen met jeugdsoos De Pul de Slam FM Drive in show naar Bruinisse. SlamlFM on Tour is een totaalcon cept. Dat wil zeggen dat er een avondvullend programma ver zorgd wordt. De Slam FM Drive in show is een interactieve show. Er worden allerlei spelletjes gedaan en opdrachten uitgevoerd met de bezoekers. De drive in show begint om 20.00 uur. MIDDELBURG De Stichting Welzijn Middelburg organiseert samen met het ROC en Zorgstroom Zeeuwse weken in Grand Café Buitenrust aan de Bui tenrustlaan te Middelburg. Naast optredens is de bibliotheek gevuld met Zeeuwse boeken, ansichtkaar ten, garnalenpellers in kleder dracht, schilderijen en knopen ver werkt in bloemstukken. Vrijdag treedt folkloristische dans groep Medioburgum op om 14.00 uur. Daarna volgen het Westkap- pels Kwartet (11 februari), de film Zeeuwse Ridders (18 feb.), en een Zeeuwse Bingo (25 feb.). In maart zijn er nog meer activiteiten. GOES De Zeeuwse Volksuniversiteit start vanaf donderdag 3 februari met een korte vakantiecursus Italiaans op reis. Deze "cursus bestaat uit tien lessen van anderhalf uur en wordt gehouden in het ROC aan de Bessestraat van 19.45 tot 21.15 uur. De cursus is bedoeld voor mensen die zich in Italië willen kunnen redden in de meest voorkomende vakantiesituaties, zoals de weg vra gen, eten en drinken bestellen en een hotel bespreken. Aandacht wordt ook besteed aan praktische zaken. Aanmelden via www.volks- universiteitzeeland.nl. ZIERIKZEE Café-restaurant De Proeverij in Zie- rikzee opent dinsdag 8 februari weer haar deuren voor taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam. Hij zal deze dag oude en zeldzame boeken, handschrif ten en of oude bijbels voor het pu bliek op hun waarde schatten. Molendijk is vooral gespecialiseerd in oude geschiedenis, topografie, (staten)bijbels en theologie. Ook oude foto's, ansichtkaarten en al bums zijn welkom. De taxatiedag in De Proeverij is van 13.00 tot cir ca 16.30 uur. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Kersverse ridder Jan Flach, geflankeerd door echtgenote Bea Flach-de Geus. foto Ronald den Dekker Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 Voorzitter Roel Sparreboom voor de propvolle remise. Er kan letterlijk niets meer bij. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27