Nederlanders verlaten Egypte II PZC www.zeatswsevöelbalawards.nl 25 2 en 3 PROTESTEN Oppositieleider EiBaradei sluit zich aan bij demonstranten Zeelaridbrug urenlang gestremd Spreekverbod weer gevoetbald van het weekend: WALCHEREN MAANDAG 31 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 25 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Grijs en nevelig 2° tot 4° Weer geslaagde missie van Marianne Vos Met één muisklik ziet u de oude PZCs Hervormer Mohammed EiBaradei (midden) voegt zich bij de demonstranten op het Tahrirplein. foto Khalil Hamra/AP SCHIPHOL - Reisorganisaties en Ne derlandse bedrijven zijn gisteren begonnen met het terughalen van Nederlanders uit Egypte. Het gaat om vierduizend toeristen en een onbekend aantal werknemers. De eerste groep van 180 toeristen en verschillende werknemers van multinational Shell worden van ochtend op Schiphol verwacht. Bierbrouwer Heineken zette giste ren twee privévliegtuigen in om personeel naar huis te brengen. De evacuatie is nodig omdat in het land ernstige onlusten heersen. Egyptenaren protesteren al dagen tegen de dictatuur van president Mubarak en eisen dat hij aftreedt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseerde daarom gisteren niet langer naar het land te reizen. Nederlanders die al in Egypte ver bleven, werd aangeraden op eigen gelegenheid te vertrekken. De evacuatie leidde gisteren tot een chaotische situatie op Schip hol. Ruim tweehonderd passagiers die klaar stonden om vakantie te vieren in Egyptische badplaatsen, mochten op de valreep niet met het vliegtuig mee. In plaats daar van stuurde vliegmaatschappij Transavia twee lege toestellen om vakantiegangers terug te halen. Ook passagiers die in Cairo moes ten overstappen voor een vervolg- vlucht, mochten niet vertrekken. Mensen die een reis naar Egypte hebben geboekt, kunnen die koste loos annuleren of omboeken naar een andere vakantiebestemming. Op de luchthaven van Cairo stre ken gisteren duizenden toeristen, werknemers van buitenlandse on dernemingen en bezorgde Egypte naren neer in de hoop het land snel te kunnen verlaten. De vraag was veel groter dan het aanbod. Het leger trad gisteren in eerste in stantie intimiderend op, maar zeg de later toe niet te zullen ingrijpen tegen de betogingen. In hoofdstad Cairo werd geplunderd, de politie was grotendeels onzichtbaar en op het Tahrirplein protesteerden nog steeds duizenden mensen. Opposi tieleider Mohammed EiBaradei riep op tot het aftreden van Muba rak. Bij de demonstraties zouden al 150 mensen zijn omgekomen. Duizenden liepen verwondingen op. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Clinton drong gisteren aan op een ordelijke en de mocratische machtswisseling. pagina 3: commentaar pagina 7: het is nu of nooit in Caïro ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is gis teren ruim drie uur gestremd ge weest. Dat kwam door een onge luk op de Weg naar de Val. Daar bij raakten vier mannen gewond. T\vee auto botsten rond 8.50 uur frontaal op elkaar. In de ene zaten twee Zierikzeeënaars van 17 en 20 jaar oud, in de andere een 36-jari- ge en een 67-jarige man uit Schou wen-Duiveland. Door de botsing belandde een van de auto's via het fietspad in een droge sloot. De brandweer heeft een gewonde die bekneld zat bevrijd. Deze man is naar het Erasmus Medisch cen trum in Rotterdam vervoerd. De andere drie gewonden zijn overge bracht naar het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis in Goes. ARNHEM - Meer dan honderd PW-kandidaten voor Provinciale Staten hebben een spreekverbod gekregen van partijleider Geert Wilders. In de provincies mogen tot de verkiezingen alleen lijsttrek kers het woord voeren. Partijen in de provincie Gelder land hebben woedend gereageerd op het besluit. VS moeten Mubarak laten vallen reageer op www.pzc.nl re3cties,-505 Belofte Bleker is verkiezingsretoriek MMfeiis 19% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1