bloedstollend verhaal zeeland 117 op tournee met Saxon 70% 60°/° Uw mening... Hk\ ARTIKEL. Voorpremière van film Black Swan maandag 31 januari 2011 Het Hexagon Ensemble oefent in St. Jacobskerk in Vlissingen. foto Ruben Oreel te gaan. De aanleiding is de de buutplaat, die Vanderbuyst in ok tober uitbracht op het Duitse label Van-Records. Waren de recensies in Nederland al lovend - muziek tijdschrift Oor concludeerde in de cember dat geen rockfestival in 2011 zonder Vanderbuyst kan -, in Duitsland waren de kritieken nóg positiever. „Dat is de Duitse mana ger van Saxon ook opgevallen. Toen onze boeker mij vertelde dat er een tournee met Saxon aan zat te komen, moest ik toch even gaan zitten om van de schrik te beko men. Na al die jaren ploeteren in de lokale scene met tal van band jes, raakt alles nu in een stroomver snelling. We zijn het hobbysta- dium nu echt voorbij", vertelt Ver- buyst. De toer leidt Verbuyst, drummer Van Esbroek en zanger-bassist J.A. Jonkman vanaf 6 mei door Frank rijk, Spanje, Luxemburg, België, Duitsland, Zwitersland, Italië, Slo venië en Nederland. Op 14 mei treedt Vanderbuyst zonder de Brit ten op in De Pit in Terneuzen. La ter dit jaar volgt ook nog een optre den op het grootschalige festival Zwarte Cross in Lichtenvoorde. Verbuyst: „Dat is ook echt een plek voor ons." „Alles valt nu op zijn plek. Een goed label, een goede boeker en goede kritieken. Daarbij merk ik ook dat veel liefhebbers van har drock weer behoefte hebben aan echte liedjes. Couplet, refrein, cou plet, refrein en een lekkere solo. Dan zijn ze bij ons aan het goede adres. De moderne metal is vaak heel complex. Die technische apen- kunstjes zijn niets voor mij. In de hardrock van de jaren zeventig en tachtig kan ik mijn ei kwijt. Die stijl heeft nog net genoeg affiniteit met de blues en rock-'n-roll, waar mee het voor mij in Terneuzen toch is begonnen." e afgelopen weken heb ik veel reacties gekre gen van lezers die de ontwikkelingen rond om onze nieuwe theaterproductie 1953 De Musical op de voet volgen. Zo kreeg ik deze week een e-mail van een trouwe lezer die schreef erg benieuwd te zijn naar de voor stelling, maar veel moeite had met het feit dat dit verhaal in de vorm van een musical op de planken wordt gebracht. Een reactie waar ik u heel graag wat meer over wil vertellen. Het genre 'musical' is een vorm waarin een verhaal wordt verteld met behulp van gesproken en ge zongen tekst. Musical is eigenlijk een heel geschikte vorm om emo ties op het publiek over te brengen omdat je in muziek soms emoties kunt overbrengen die met tekst niet te verwoorden zijn. Het is een zeer breed genre dat moeilijk in een hokje te stoppen is. Mensen die al naar onze voorstel ling zijn komen kijken noemen het ook vaak 'muziekdrama'. Mis schien is het daarom goed om het woord 'musical' eens buiten be schouwing te laten en meer in te gaan op de inhoud van de voorstel ling. Er wordt namelijk een aangrij pend verhaal verteld over een klein dorp dat aan de vooravond staat van de ramp. Het publiek maakt kennis met alle personages en door de herkenbare verhaallij nen krijg je als kijker sympathie voor elk personage. Gevoelens en gedachtes worden verwoord in prachtige liedjes. Inmiddels liggen er al tien try-out voorstellingen achter ons. Tijdens deze voorstellingen hebben we goed opgelet wat de reacties zijn van het publiek. En iedereen is on der de indruk. We hebben expres ook een aantal Zeeuwen uitgeno digd en na de voorstelling expliciet naar hun mening gevraagd: En wat blijkt: zelfs de meest kritische bezoeker gaat ontroerd de zaal uit. En natuurlijk is er ook altijd goed bedoelde 'opbouwende kritiek, ook dat hoort erbij. Maar het ver haal en de emoties komen over en dat is het belangrijkste. Ja, en dan de première morgen in Middelburg, de officiële start van de theatertour. Dat is een speciale avond. Een zaal vol familie, vrien den en kennissen, Bekende Neder landers en een aantal prominen ten onder wie oud-premier Bal kenende, commissaris van de ko ningin Karla Peijs en Deltacommis saris Wim Kuijken. En dan... hoe zullen de reacties zijn, hoe zal de musical in Zeeland ontvangen worden en wat staat er woensdagmorgen in de kranten? Dat speelt al een tijdje door ons hoofd. Er zullen na de première re censies in de kranten komen te staan, maar wij zijn vooral nieuws gierig naar üw reactie. Wij hopen dan ook dat u een van de komen de vijf dagen in Middelburg de ge legenheid neemt om deze voorstel ling te komen bekijken, want dan pas kunt u zelf uw mening geven. Mocht u niet in de gelegenheid zijn, dan staan we nog tot en met mei in circa vijftig theaters in het land. '1953 De Musical', vanaf morgen (ga lapremière) tot en met zaterdag in Stadsschouwburg Middelburg. www.1953demusical.nl VLISSINGEN - 'Film by the Sea door het jaar' vertoont deze week als voorpremière de voor vijf Oscars genomineerde film Black Swan. Deze draait morgen om 19.30 uur in CineCity Vlissingen en woens dag om 19.30 uur in CineCity Ter neuzen. bezuiniging: de afschaffing van bijna alle hoger betaalden in deze sector. Dan hadden we tot 2050 f gratis kunnen rijden. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Afghanistan Het democratisch gehalte van ons land heeft zo langzamerhand het kleuterniveau bereikt. Wanneer we louter naar de stem des volks luiste ren volgens het principe de helft plus één, geven we geen dubbeltje aan ontwikkelingshulp en doen we nooit meer mee aan vredesmissies, zoals Afghanistan. Dat betekent in feite dat we het leger opdoeken en uit de Navo stappen. De miljarden, die vrijkomen, gaan naar het onder wijs (wens PvdA) waarop Job Co- hen tot actie opriep en de bejaar denzorg (wens PVV). De conse quenties: internationaal isolement en afnemende invloed op het we reldniveau. Wat een geluk dat er verstandige politici zijn, die niet meehuilen met de wolven in het bos. Kees van Oosten Binnendijk 2, Wemeldinge Wellness De schijf van vijf is achterhaald. En dan hebben we het nog niet eens over de vetten. Smeer nog een beet je margarine of halvarine of becel op je boterham. Je eet plastic. We worden voor de gek gehouden door de voedingsindustrie. Ria Meijaard Bachlaan 5, Terneuzen Ben Cramer DOMBURG OOSTSTRAAT 1 GOES GROTE MARKT 1 MIDDELBURG MARKT 73 RENESSE HOGEZOOM 171 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 109 ZOUTELANDE LANGSTRAAT 13 KORTING ARTIKELEN Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, Scotch Soda, McGregor, NZA, Moscow, Maison Scotch en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Lifestyle home collection

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17