zeeland 115 met Zeeuwse Veerse jeugd kan weer kennismaken met sport Walcheren Mozaïek Prijs voor Glazen Kast Zeeuwse weken in Buitenrust Het Vakantiesalon in Antwerp Expo trekt jaar lijks meer dan honderdduizend bezoekers. Dit jaar stonden in de vier hallen van An twerp Expo stands van 600 exposanten. Op het gebied van dagtoerisme vanuit Vlaande ren is nog veel te winnen. Daarom laat men de bezoekers de afstand tot Middelburg raden om hen bewust te maken van de nabijheid van Wal cheren. Antwoord: 82 kilometer. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW gemak! t Bestel online: VS smwww.derodepilaren.nl k^lnfo: 0113-250515 VLISSINGEN - Aan in de Middel burgse Verwerijstraat gevestigde museum De Glazenkast is de Wal cheren Mozaïek Prijs toegekend door de gelijknamige stichting. „Het museum heeft zich verdien stelijk gemaakt aan de doelstellin gen van de Stichting Walcheren Mozaïek om positieve impulsen te geven aan de multiculturele sa menleving. Vooral de kidsdagen en het fotoproject met en voor asielzoekerskinderen is de jury erg opgevallen", zegt de stichting. Andere genomineerden waren de Hogeschool Zeeland, Stichting Ar duin, Nurses on Tour en Misa Criolla. MIDDELBURG - De Stichting Wel zijn Middelburg organiseert samen met het ROC en Zorgstroom Zeeuwse weken in Grand Café Bui tenrust aan de Buitenrustlaan te Middelburg. Naast optredens is de bibliotheek gevuld met Zeeuwse boeken, ansichtkaarten, garnalen- pellers in klederdracht, schilderijen en knopen verwerkt in bloemstuk ken. Vrijdag treedt folkloristische dansgroep Medioburgum op om 14.00 uur. Daarna volgen het West- kappels Kwartet (11 feb), de film Zeeuwse Ridders (18 feb), en een Zeeuwse Bingo (25 feb). In maart zijn er nog meer activiteiten. mmmmmsm&mmmmsmmm&immizczsszzi Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst maandag 31 januari 2011 Het gezin Schepens-Persiau gaat met de Zeeuwse modellen onder de Lange Jan op de foto. foto's-Theo Giele door Theo Giele DOMBURG - Bijna twaalfhonderd kinderen van zestien scholen in de gemeente Veere en ruim vierhon derd van zes scholen op Noord-Be veland zijn uitgenodigd om kennis te maken met een sport. Afgelopen week ontvingen de kin deren uit de groepen drie tot en met acht een informatieboekje over het project SportDoeMee. Met uitzondering van de reforma torische scholen werken alle basis scholen in de gemeente Veere mee aan SportDoeMee. Het project werd vorig jaar voor het eerst gehouden. Toen maakten in de gemeente Veere 223 van de 1286 aangeschreven kinderen ge bruik van de mogelijkheid om een kijkje te nemen bij een van de sportverenigingen in de eigen ge meente of bij een van de deelne mende clubs in de gemeenten Mid delburg en Vlissingen. Doel van het project is om de schoolkinderen te helpen bij het kiezen van een sport en vereni ging die bij hen past. Dit jaar kun nen ze kiezen uit 24 clubs. Dat is één vereniging meer dan vorig jaar. De gemeente Veere werkt met Noord-Beveland samen op het ge bied van breedtesport. Samen met deze buurgemeente is het project SportDoeMee opgezet. Op Noord-Beveland benutten in 2010 naar verhouding meer kinde ren gebruik de kans om bij een ver eniging te gaan kijken: 175 van de 437 scholieren. Alle zes basisscho len in de gemeente Noord-Beve land doen mee. Dit jaar zijn 422 kinderen uitgeno digd. Zij hebben de keuze uit elf Noord-Bevelandse en Goese vere nigingen. De leerlingen schrijven zich op school in voor een bepaalde vereni ging. De verenigingen, die vrijwil lig aan het project meewerken, ver zorgen dan in maart en april spe ciale kennismakingstrainingen voor de scholieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15