14! zeeland Antwerpen gaat op de Wat is de he ft van 9.995? Pleitwedstrijden B en W Borsele luidt noodklok over toekomst openbaar onderwijs Nijsse bouwt zijn 25e orgel VAKANTIESALON Middelburg en de VW Walche- ren-Noord-Beveland staan op het Vakantiesalon in Antwerpen. Tweedehandswinkel houdt uitverkoop Loek Hermans op bijeenkomst WD Winkeldieven op A58 in de kraag gegrepen maandag 31 januari 2011 Op 5 januari 2011 is t.v.v. JOHANNA MARIA ALIDA MOERINGS, onderneem ster, wonende aan de Schroeweg 6 te 4388 VS Oost-Souburg, gemeente Vlissingen een verzoek ex art. 1109 BW ingediend tot opheffing van de huwelijks gemeenschap. Dit verzoek richt zich tegen ADRIAAN HENDRIK SCHOUT, ondernemer, wonende aan de Schroeweg 6 te 4388 VS Oost-Souburg. Dit verzoek is op 14 januari 2011 onder nummer 02-543 ingeschreven in het huwelijksgoederenregister, gehouden ter griffie van de rechtbank Middelburg. H.C. Struijk, advocaat Buitenruststraat 14 4337 EH Middelburg MIDDELBURG - Mr. A Vandeputte (foto) was zaterdag een van de veertien beginnende advocaten die in de Middelburgse rechtbank meèdeed aan de jaarlijkse pleitwedstrijden van de Jonge Balie Middelburg, de vereniging voor beginnende advocaten in het arrondissement Middelburg. Advocate S. van de Voorde werd uiteindelijk tot de winnaar uitgeroepen. Haar 'gedegen pleidooi' werd door de jury als beste beoordeeld. Tweede werd mr. M. Tan- ge-Visser en mr. R. Zwamborn werd derde. Advocaten zijn in de eerste drie jaar dat zij als raadsman of raadsvrouw wer ken verplicht om twee maal aan de pleitwedstrijden mee te doen. foto Ruben Oreel HEINKENSZAND - Als de rijksbezui nigingen op het budget van het openbaar onderwijs onverkort van kracht blijven, betekent dat de nek slag voor de openbare scholen in de gemeente Borsele. Verschillen de dorpen zullen de laatste school verliezen. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bor sele schetst dit scenario in een pro testbrief aan het ministerie van Onderwijs. „Wij protesteren tegen de combinatie van maatregelen van uw ministerie die erg veel scholen in het land, maar in nog sterkere mate de scholen in onze situatie, zeer zwaar treft." Het gemeentebestuur doelt op de sterke daling van het aantal jonge gezinnen in de gemeente Borsele. Het aantal geboorten nam boven dien mede hierdoor sterk af „Daar om is de krimp van het aantal leer lingen groter dan we eerder kon den voorzien." Daarbovenop komt nu het schrap pen van het budget bestuur en ma nagement door het ministerie en de landelijke invoering van regelin gen in het personele vlak die de ge meenten gedeeltelijk uit eigen zak moeten betalen. Dit betekent vol gens de gemeente een niet te ver mijden neerwaartse ontwikkeling van het openbaar onderwijs. Stap in een nieuwe Opel Agila en betaal nu 4.997,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! OUD-SABBINGE - Orgelmaker René Nijsse uit Oud-Sabbinge heeft zijn vijfentwintigse orgel gebouwd. Hij werkte een jaar aan het nieuwe klassiek vormgegeven instrument. Veel mensen kwamen zaterdag een kijkje nemen tijdens de open dag in de loods waar het nieuwe orgel te bewonderen was. Het door Nijsse vervaardigde in strument verhuist volgende week naar de Gereformeerde Kerk in het Drentse Diever. door Theo Giele Het moet gezegd, ze vallen op: de knal blauwe tassen met de dikke 'Middel burgse' M. ]e ziet meteen wie de Walcherse stand op 'het Vakantiesalon' in de Antwerp Expo heeft bezocht. Voor veel Vlamingen is deze grote vakantiebeurs het eerste dagje uit van het nieuwe jaar. Ze komen let terlijk met busladingen naar het beursgebouw, gelegen naast ring weg in het zuiden van de stad. Zee land is vertegenwoordigd door de Walcherse stand van de VW Wal cheren Noord-Beveland, Tou- ristshop Middelburg en de gemeen te. Van der Valk hotels Goes en Middelburg hebben een eigen stand. De Walcherse stand is te vinden in hal 3. Het is een 'middenmaatje'. Niet zo groot als de Oostenrijkse stand, waar een compleet 'Wiener Terrasse' is nagebouwd, compleet met lange tafels waar bier en zoete wijn wordt geschonken. Maar de stand toch wel grote dan die van het Hongaars-Nederlandse echt paar dat aan de overkant van het pad mensen voor hun hotel pro beert te interesseren. Volgens Ruurt van der Wel van de VW Walcheren Noord-Beve land is deze Antwerpse vakantie beurs ideaal voor Zeeland. Hier schuifelt zijn doelgroep voorbij: ouders met kinderen en vijftigplus sers. „De vakantiebeurs in Utrecht richt zich meer op mensen die op Hoe ver ligt Middelburg van Antwerpen? Wie aan het spel meedoet krijgt van VW-medewerkster Gwen Gutteling een knalblauwe tas vol folders. zoek zijn naar exotische, avontuur lijke vakanties. Het Djoser-pu- bliek", zegt Van der Wel. In Utrecht gaat hij dus niet staan. Wie een kanosafari op de Amazo ne zoekt laat zich niet verleiden voor een lang weekend Domburg. In Antwerpen richten de Walche- naren zich op zowel mensen die een vakantiebestemming zoeken als op potentiële dagjesmensen. Middelburg is dichterbij Antwer pen dan je denkt, is de boodschap. Bij Gwen Gutteling van de VW Domburg en Jelle van Mourik van het Zeeuws Museum mogen men sen raden naar de afstand. Als ze hun (email)adres achterlaten krij gen ze een knalblauwe of-groene tas vol promotiemateriaal mee. Elke beursdag gaan er gemiddeld zo'n vijftienhonderd tassen door- Ruurt van der Wel (VW) en Jose de Munck (VeKaBo) vullen de tassen. heen. Die zo verkregen emailadres sen zijn zeer gewild bij de bij de VW aangesloten bedrijven om ge richt potentiële klanten te kunnen benaderen. Een beetje schuw zijn ze wel, de bezoekers aan het Ant werpse vakantiesalon, is de ervaring van Van der Wel. „Ik roep als een marktkoopman: 'Wie wil op de foto met Zeeuwse model len?!'". De bezoekers willen best een graai doen in het schaaltje Zeeuwse bab belaars en een bolus versmaden ze ook niet, maar ze hebben toch wat aanmoediging nodig om met de Amemuidenaren in klederdracht te poseren in de 'Walcherse' stand. En dat was nou net als dé pu bliekstrekker van de Walcherse stand bedacht. Hoewel schuw. Eén bezoeker is al lesbehalve verlegen. Hij aarzelt niet en drukt de Arnemuidse een dikke kus op de wang. Maar ja, wat wil je als je Tonny Kusse heet en een naamkaartje van het Museum Ar- nemuiden draagt. Ze is vandaag op het vakantiesalon met haar man Lieven en ]anny Schroevers. De Antwerpse An Persiau wil met haar man Johan Schepens en kin deren Meivin en Lente ook wel op de foto. Middelburg? Zeeland? „Wel eens van gehoord natuurlijk, maar nog nooit geweest." Of ze nu overwegen er naar toe te gaan? „Misschien", klinkt het aarzelend. Voor de afstand hoeven ze het niet te laten: het is maar 82 kilometer naar Middelburg. ssisimmimmmsvmmmsmmmgmmmzmzzi WESTKAPELLE De tweedehandswinkel van Stich ting Roos in Westkapelle, die werkt voor Unicef, houdt wegens reorganisatie uitverkoop. In de periode van 2 tot en met 18 fe bruari is alle kleding te koop voor één euro per stuk. Andere tweede hands spullen kosten de helft van de prijs in- de winkel aan de Koestraat 4. De winkel is daarna tot 9 maart tij delijk gesloten. Tijdens is de uitver koop is de zaak open op woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur. GOES Loek Hermans, tot 10 februari voor zitter van MKB Nederland, is op vrijdag 11 februari te gast tijdens een openbare verkiezingsbijeen komst van de Zeeuwse WD. Deze wordt gehouden bij garage Van Oeveren aan de Plesmanweg in Goes. Hermans is lijsttrekker van de WD bij de komende verkiezingen voor de Eerste Kamer. Tijdens de bijeenkomst krijgen bezoekers de gelegenheid om hem vragen te stel len. VLISSINGEN De politie heeft vrijdag op de A58 een vrouw (25) en een man (33) aangehouden wegens diefstal. Een drogist aan de Zeemanserve had de politie gebeld toen de twee op diefstal betrapt werden. Een me dewerkster van de drogisterij had al wat spullen afgepakt, maar ze kon niet beletten dat de twee er vandoor gingen met onder meer parfum. Dankzij een goede beschrijving van de auto konden de twee even later worden opgepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14