Zeeland PZC 3 'Nieuw Ramsburg' kost 16 miljoen 350 turners doen mee aan JTC Rijstijl WALCHEREN 14 en 15 15 SAMENWERKING Gemeente, provincie en Woongoed op zoek naar subsidies Trio aangehouden na diefstal van gsm Zeeuws-Vlaamse vacaturesite Man aangehouden voor diefstal metalen almanak Antwerpen gaat op de foto met Zeeuwse modellen Maandag 31 januari 2011 Veerse jeugd kan kan weer met sport kennismaken Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Gemeente, provin cie en Woongoed Middelburg gaan samenwerken om het bedrij venterrein Ramsburg om te vor men tot een gebied voor wonen en kantoren. Er ligt nu een plan voor een 'Nieuw Ramsburg' op ta fel, waarvan de uitvoering 16 mil joen euro meer kost dan het op zal brengen. Met dat laatste hielden de partijen die het college van B en W vor men al rekening. In het coalitieak koord is daarom afgesproken op zoek te gaan naar subsidies om de renovatie van het gebied tot stand OOSTKAPELLE - Het is de grootste wedstrijd voor jonge turners op Walcheren: de jaarlijkse Jeugd Turn Competitie die afgelopen vrij dag en zaterdag is gehouden door de gymnastiekverenigingen GVK uit Koudekerke en Hygiëa uit West- kapelle. In totaal deden bijna 350 turners mee aan deze, wat aantal deelne mers betreft, grootste turnwed- strijd op Walcheren. Aan de wed strijd mogen leden meedoen die één tot anderhalf uur per week trai nen. Vrijdag werd geturnd in sport zaal De Bellink in Westkapelle door de dames-junioren en de da mes. Zaterdag verplaatste de Jeugd Turn Competitie zich naar Oostkapelle. In sporthal De Halve Maan was het 's morgens de beurt aan de jongste deelnemers. Meisjes van acht en negen jaar turnden op de onderdelen balk, ongelijke brug (fo to), lange mat en de sprong, 's Mid dags waren de meisjes van tien en elf aan de beurt en de jongens en herentumers. Die turnden op de ringen, brug gelijk, rekstok, lange mat en de sprong, foto Ruben Oreel MIDDELBURG Op woonboulevard Mortiere in Middelburg heeft de politie gister middag drie mensen aangehouden wegens winkeldiefstal. De drie werden rond half twee door de beveiliging van de winkel betrapt toen ze zonder te betalen een mobieltje en gsm-benodigdhei- den probeerden mee te nemen. Het gaat om om een dertigjarige man en een jongen en meisje van zeventien jaar uit de gemeente Hulst. te kunnen brengen. De gemeente wil met de provincie Zeeland en Woongoed Middelburg proberen subsidies aan te boren die de ont wikkeling van het gebied mogelijk te maken. Als de raad akkoord gaat, ondertekenen gemeente, pro vincie en woningcorporatie op 22 februari de overeenkomst. Overigens beperkt het plan zich niet tot Ramsburg. Ook een klein deel van Arnestein, een taartpunt gelegen tussen het kanaal, het stadskantoor, de Kleverskerkseweg en de silo van Dutch Cleaning Mill, is bij de planontwikkeling be trokken. Dat geldt ook voor het gebied tus sen de Veerseweg en de op- en af ritten van de nieuwe autoweg N57. Het plan voorziet nu in een bedrij venterrein 'Hart van Ramsburg' tussen de Oostperkweg en nieuwe N57. Langs de Oostperkweg komt een kantorenstrook. Woningbouw is gepland: - tussen de Veerseweg en de N57 (80 woningen, 32 appartementen en 5 bouwkavels), - tussen de Oostperkweg en de Dampoortweg (110 woningen, 23 appartementen), - in de punt tussen de Oostperk weg en de dijk (23 woningen, 85 appartementen), tussen de dijk en Oude Veerseweg (60 appartemen ten in drie woontorens en één kan toortoren), - in de taartpunt Arnestein is ruim te voor 24 woningen en 94 apparte menten. In de driehoek tussen de Oostperk weg, de watergang en de Kroone- veldweg ruimte voor een 'pu bliekstrekker'. In totaal gaat het om 242 wonin gen, 294 appartementen, 30.312 vierkante meter kantoorruimte, 11.645 vierkante meter bedrijfs ruimte waarvan 1145 vrij uitgeef- baar. Voor een publiekstrekker is bijna 4000 vierkante meter be schikbaar. Een brug voor fietsers en voetgangers ter hoogte van de silo van Dutch Cleaning Mill zit ook in het plan. Voorlopig blijft 'Nieuw Ramsburg' nog een papieren operatie, met uit zondering van het verleggen van de Oostperkweg. Geld en de vraag naar woningen en zakelijk onroe rend goed bepalen wanneer de ont wikkeling ter hand wordt. Pas in 2015 kan een 'afgewogen besluit' genomen worden. Hoe lastig de financiering is, blijkt de verlegging van de Oostperkweg. De gemeente ging voor deze opera tie uit van het verkrijgen van 3,2 miljoen subsidie, maar 'er is op dit moment nog geen uitzicht dat de ze bijdrage ook daadwerkelijk ver kregen gaat worden'. De verleg ging van de Oostperkweg kan niet wachten omdat het de weg van de nieuwe N57 naar de stad. TERNEUZEN Mensen die van plan zijn zich in Zeeuws-Vlaanderen te vestigen, kunnen in één oogopslag zien wel ke vacatures er zijn in de regio. Dat is het idee achter de nieuwe websi te zeeuwsvlaanderendatwerkt.nl. De nieuwe site is een initiatief van Uw Nieuwe Toekomst (UNT), het samenwerkingsverband tussen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten, VW en het bedrijfsleven. De web site wordt zaterdag 12 februari offi cieel gelanceerd VLISSINGEN De politie heeft in Vlissingen een 34-jarige man aangehouden we gens het openbreken van een sloop woning aan de Sottegemstraat. De politie betrapte de man in de nacht van zaterdag op zondag toen hij be zig was metalen uit de woning te stelen. Agenten zagen dat een rui ten van de woning gebroken was. Toen ze poolshoogte gingen ne men hoorden ze gebonk. Ze trof fen de man met de gestolen goede ren aan op de bovenverdieping. Tip? redactie@pzc.nl Ontspannen reed de zeer ervaren vormgever van deze krant naar huis. De linkerhand aan het stuur, de rech ter aan de hoofdsteun. „Die zit te bellen", dacht de agente die achter hem reed. Ze hield hem staande en begon een bon uit te schrijven. Nu is de bewuste collega toevallig de laatste op de redactie zonder mobiel tje. Hij protesteerde dan ook heftig te gen het ingrijpen van de sterke arm. De agente hield ook voet bij stuk. Waarop onze man vroeg om gearres teerd te worden, terwijl hij een aan klacht wegens smaad aankondigde. De agente belde daarop de vrouw van onze collega om het nummer van diens mobiel te vragen. Zij ant woordde dat hij geen mobiele tele foon bezat. Waarop de agente excu ses moest maken. Moraal van het verhaal: zit nooit los jes achter het stuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13