buitenland 19 negeren de avondklok 'We gaan pas naar huis als Mubarak weg is' Nelson Mandela weer thuis gsa KRAS NL Riviercruises NEDERLAND en DUITSLAND zaterdag 29 januari 2011 NOORDELIJKE PROVINCIËN v.a. 529 Vertrekdata: 14/5 en 6/8 (busreis niet incl.) Dag 1-2: inschepen Lelystad. Op naar Lemmer en Sneek. Dag 3-4: na een bezoek aan Leeuwarden op naar-Harlingen. Dag 5: volop tijd voor het vakantie-eiland Texel. Dag 6: na kort bezoek aan Medemblik, op naar Hoorn. Dag 7-8: via Volendam naar Enkhuizen, ontscheping. DUITSE RIJN MOEZEL v.a. 549 Vertrekdata: 28/5, 20/8 en 1/10 Dag 1-2: busreis naar Keulen, inscheping, op naar Bonn en Koblenz. Dag 3-4: via Zeil naar Bernkastel bekend om haar vakwerkhuizen. Dag 5-6: op naar wijnstadjes Traben Trarbach en Cochem. Dag 7-8: via schilderachtig Andernach naar Keulen, busreis terug naar Nederland op dag 8. RIJN, MAIN, MOEZEL NECKAR v.a. 999 Vertrekdata: 4/6 en 27/8 Dag 1-4: busreis naar Keulen, inscheping, op naar Bonn, Königswinter, wijnstadjes Andernach, Rüdesheim en Frankfurt. Dag 5-8: via Worms naar Heidelberg, Eberbach en Mannheim. Dag 9-11: tijd voor de wijnstadjes Boppard, Cochem en Zeil. Dag 12-14: via Koblenz naar Keulen, busreis naar Nederland. 2 Zie www.kras.nl/32435 1 Zie www.kras.nl/32440 Zie www.kras.nl/32441 1 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5ePm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke o f Jj-fBIZBn Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaan- se ex-president Nelson Mandela (92) is weer thuis. Onder zware be waking, afgeschermd van televisie camera's, kwam een ambulance met Mandela gisteren aan bij zijn woning in Johannesburg. De tocht naar huis werd rechtstreeks uitge zonden op de Zuid-Afrikaanse tele visie. Mandela werd eerder op de dag ontslagen uit het ziekenhuis waar hij woensdag was opgeno men wegens een ontsteking aan de luchtwegen. Zijn toestand is sta biel, maar hij wordt nauwlettend in de gaten gehouden. Mandela leidde tientallen jaren de strijd tegen apartheid in Zuid-Afri- ka. Van 1964 tot 1990 zat hij gevan gen. In 1994 werd hij de eerste zwarte president van Zuid-Afrika. zie onze website:buitenland Arabische zender al-Jazeera heeft live beelden van 'Egypte' vards en in nauwe straatjes begon nen vervolgens bloedige veldsla gen. De massale protesten zijn begon nen na het vrijdaggebed. „Allah is groot", roepen sommigen naar de politie, die onmiddellijk traangas afvuurt. Maar in plaats van dat dat de meute onder controle brengt, loopt het alleen maar verder uit de hand. Groepen van duizenden de monstranten rennen op de mas saal aanwezige oproerpolitie af. In het begin helpt het traangas nog om de mensen te verspreiden. Maar als ook duizenden demon stranten uit andere delen van de stad in het centrum arriveren, krijgt de politie het moeilijk. Al snel schiet ze met rubberkogels. Een ongeveer dertigjarige man wordt geraakt in zijn been en ker mend door vrienden afgevoerd. Even later wordt een jongen in zijn hoofd geraakt. Omstanders dragen hem naar een apotheek. Erg veel tijd om bij hem te blijven is er niet: de politie vuurt op nieuw traangas en rubberkogels af Het lijkt de demonstranten nog maar weinig te interesseren, ze blij ven maar terugkomen. Met het val len van de avond zijn ze heer en meester van een deel van Cairo's centrum. „Wij gaan pas naar huis als Mubarak weg is", zegt Abbas, die zijn schouders ophaalt over de zojuist ingestelde avondklok en be richten dat het leger onderweg is om orde op zaken te stellen. Naast hem brandde een politie bus, terwijl duizenden mensen scanderen „Alle macht aan het volk." Oppositieleider Mohamed EIBaradei wordt door een waterkanon een moskee ingejaagd. hun uniform uit en sloten zich aan bij de betogers. Eerder op de dag sloot oppositielei der en Nobelprijswinnaar Moha med EIBaradei zich aan bij de de monstranten. Hij en zijn aanhan gers werden belaagd door een wa terkannon van de politie, waarna hij zijn toevlucht zocht in een mos kee. Toen hij later terugkeerde in zijn woning werd hem door de daar opgestelde agenten meege deeld dat hij een huisarrest heeft gekregen. Volgens de veiligheidsdiensten werd er in zeker elf van de 28 pro vincies in het land gedemon streerd. Het meeste geweld vond plaats in de stad Suez, waar de monstranten wapens van een poli tiebureau bemachtigden en agen ten sommeerden het gebouw te foto Khaled El Fiqi/EPA verlaten alvorens ze het in brand staken. Ook zo'n twintig politie voertuigen werden in de as gelegd. Bij pogingen om een ander politie bureau te bestormen kwam het tot een schotenwisseling tussen agenten en demonstranten. Eén demonstrant kwam hierbij om het leven. In totaal hebben de protesten aan acht mensen het leven gekost. door onze correspondent Harald Doornbos De ongeveer vijftig Egyp tische politiemannen zijn omsingeld door honderden demon stranten nabij de Ramsesstraat, een van Cairo's belangrijkste boule vards. „Geef je over", roepen de de monstranten in koor, „en er zal je niets gebeuren". De politieman nen hebben geen keuze, ze zitten als ratten in de val. Om hen heen klinkt geschreeuw en geschiet. Hun politiebus, vijftig meter ver derop, is zojuist in brand gestoken door woedende demonstranten. Zwarte rookwolken vermengen zich met witte wolken traangas. Ie dereen heeft betraande ogen. Dan juicht de massa plotseling. De poli tiemannen geven zich namelijk over. Sommige agenten, die tot twee minuten geleden op de de monstranten inhakten met wapen stokken, doen hun helmen af en hun knuppels naar beneden ten te ken van hun overgave. De 24-jari- ge Achmad grijpt een politieschild en een helm. „Daar trek ik verder mee ten strijde", zegt hij. Andere demonstranten doen hetzelfde. De angstige agenten maken dat ze weg komen. Sommigen lachen naar de demonstranten in een po ging het vege lijf te redden. Een paar echter krijgen klappen met hun eigen knuppels. Egypte bevindt zich op de drem pel van een revolutie. Vele tiendui zenden demonstranten slaagden er gisteren in om het centrum van Cairo te bereiken. Op brede boule- busreis cruise hhh mmmnilMg 8-/14-daagse riviercruises INCLUSIEF per MS Allegro alle maaltijden aan boord KRAS.NL reisbegeleiding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9