'Comeback? Óp mijn bek!' 35 media Taxidriver TERUGGESPOELD Met de vierde editie van Sterren dansen op het ijs wil SBS toeslaan op de vrijdag. „Er in aflevering 1 uit gaan, lijkt me het ergste." door Monique Brandt \i\f\ Voor de kijkers met scherpe ogen blijft er weinig te raden over. De ultra-strakke spandexjes waarin de mannen in de vierde editie van het SBS-program- ma Sterren dansen op het ijs zich bij de presentatie moeten wurmen, zijn niet allemaal stevig genoeg voor de inhoud. Maar met veilig heidsspelden kom je een eind, dus maken de sterren op ijzers alsnog hun entree op de baan van schaats- show Holiday on Ice, onopvallend gevestigd in een fabriekshal op een industrieterrein in Utrecht. De outfits zorgen voor hilariteit. Zo treedt ex-wielrenner Michael Boogerd niet in Rabo-oranje, maar in een wit glitterpak aan. Danny de Munks pimpelpaarse glitters zijn letterlijk oogverblindend en Beau van Erven Dorens kijkt alsof zijn schaatsbroek tot diep in de in gewanden is opgekropen. Remy Bonjasky, boomlange ex-Ki-vech- ter, is gehuld in bodystocking, fel rood glitterjasje en een soort gerib belde, luxe plastic badmat, over zijn brede borstkas gespannen. Nee, dan de dames: Inge de Bruijn schittert in glimmend goud, Babet- te van Veen in lieflijk lichtblauw tule, Kim Feenstra in purper en zangeres Sieneke straalt alle kleu ren van de regenboog uit. SBS hoopt qua kijkcijfers een fiks gat in de vrijdagavond té slaan met de schaatskunsten van deze en an dere min of meer bekende Neder landers. Ook John Ewbank's ex Vi vian Reijs doet mee, evenals zan ger Tim Douwsma, zussen Moni que en Jenny Smit en Junior Song festival-winnaar Ralf Mackenbach. Vorige edities werden goed beke ken en het is alweer even geleden dat reeks 3 (2007) te zien was. Het schaatsprogramma waarin beken de Nederlanders met elk een pro fessionele partner in no time wor den opgeleid tot redelijk of zelfs goed presterende kunstschaatsers, vraagt veel van de deelnemers. Ijs is hard als beton en er viel nogal eens een gewonde te betreuren. Monique Smit kon onlangs al naar de chiropractor wegens proble men met geteisterde ribben. Remi Bonjasky, die nog nooit een meter had geschaatst, lag vaker op het ijs dan dat hij erop stónd. „Maar ik ben wel wat pijn gewend. Het eni ge dat vallen bij mij veroorzaakt, is het gevoel van 'ik moet en ik zal doorgaan!' Ik wil wel goed voor de dag komen en er niet in aflevering 1 uit gaan, dat lijkt me het ergste." De schaatsbaan is weken geleden opengesteld voor de deelnemers, zodat ze alvast de slag te pakken konden krijgen. Want er waren meer kandidaten die amper op de ijzers konden blijven staan. Inge de Bruijn bijvoorbeeld, die een paar keer 'nee' zei voordat ze be sloot mee te doen: „Ik ga weieens met mijn neefjes en nichtjes naar de schaatsbaan, maar dat is het dan wel. Ik ben meer van warmte, ik heb een grafhekel aan kou." Michael Boogerd is het fanatiekst, zeggen de mensen van Holiday on Ice. „Die komt hier elke dag, en hij is nog goed ook!" Het programma markeert tevens de comeback van Gerard Joling, die door een burn out lange tijd niet op het scherm kwam. Maar van 'comeback' wil de zanger/presentator niet weten. „Het is hier meer: óp mijn bek." Het presentatieduo - naast Joling waagt ook Nance zich weer op de smalle ijzers - moet er zichtbaar weer even inkomen. Joling oefen de al even in Dubai, bij 35 graden. De jury (Hein Vergeef, Sita, Mare Forno en Jayne Hamelink) kijkt van een afstand grijnzend toe. Duidelijke kanshebbers op de over winning zijn er nog niet. Of die la ten zich daar niet over uit. Beau van Erven Dorens verwacht niet ver te komen: „Ik ben een lompe beer." Sieneke hoopt het er beter af te brengen dan op het Eurovisie Songfestival. „De ervaring zal me in elk geval wel helpen, hoop ik." 1FS SJü Sterren dansen op het ijs. SBS 6, elke vrijdag om 20.30 uur. fl Uithangbord Schaatsbond KNSB is blij met de komst van een nieuwe editie van Sterren dansen op het ijs. Eerdere edities bleken een mooi uithang bord voor het kunstrijden. De Commissie Breedtesport Kunstrij den probeert optimaal te profite ren van de grotere aandacht die het programma opwekt. Vereni gingen in het land krijgen onder meer stapels folders waarmee mogelijke nieuwe leden warm ge maakt worden voor de sport. Reageren? redactie.media@wegener.nl In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. In de jaren zeventig studeerde ik in Bre da aan de kunstacademie. Ik dacht dat ik de tweede Roger Dean zou worden, de man die logo's en platenhoezen maakte voor bands als Yes en Osibisa. Ik woonde op een goor kamertje op twee hoog aan de rand van de binnenstad in een afgetrapt studentenhuis. Het was de klein ste kamer in het huis dat verder werd be woond door studentes die ik vrijwel nooit zag, maar wel hoorde als ze 's nachts met hun vriendjes van die avond los gingen. Ik was alleen. In mijn kamer stond een bed en een ijskast die gevuld was met bier, kaas en melk. Op de vloer lagen twee halters. Ik had een door Johan van de Beek groot kampeermes en een luchtdrukpis tool 'voor het geval dat'. Aan de muur hing een enorme zwart-wit poster met een af beelding van een man die, met de handen in de zakken van een militair jasje, door een straat met pornobioscopen loopt. De poster had ik gekocht nadat ik dat jaar 'Taxidriver' met Robert De Niro had ge zien. De dag van de première ging ik twee keer. Daarna ongeveer een week lang elke avond, totdat ik de film helemaal in mijn systeem had opgenomen. Ik inhaleerde de film. Er kunnen vreemde dingen gebeuren in het hoofd van jonge mannen die (te) vaak naar een film gaan over een man die lijdt aan eenzaamheid en door zijn diensttijd in Vietnam veroorzaak te psychoses. Een man die de omgeving waarin hij leeft begint te haten. Een man die, om de tijd te doden, een baan neemt als taxichauffeur en door achterbuurten vol drugsdealers, kindhoeren, pooiers, wa penhandelaars, pornoboeren, vrouwenhan delaars, criminelen en junkies rijdt. De jonge Robert De Niro achter het stuur van zijn gele taxi. Een man ook die denkt dat HIJ degene is die de regen moet zijn die alles schoon spoelt nadat hij een hoertje (Jodie Foster) ontmoet en besluit haar te 'redden' van haar pooier (Harvey Keitel). Hij koopt een koffer vol met wapens, gaat in training en oefent voor de spiegel met zijn wapens. Je zit in de bioscoop, kijkt in de loop van die Magnum en denkt: die is gek. Maar niet zo gek dat je je van hem afkeert. De Travis Bickle die Robert De Niro speelt, is geba seerd op Arthur Bremer, de man die presi dentskandidaat George Wallace in 1972 neerschoot. Een mentaal, instabiele man met een heldencomplex. Maar ik kon me dankzij De Niro's virtuoze spel moeiteloos verplaatsen in zijn eenzaamheid en machte loosheid. Je ziet hem radicaliseren en ik keek ernaar, alsof ik naar een auto-ongeluk in slow-motion keek. Zonder enige kans of wil om in te grijpen. In de jaren zeventig studeerde ik in Breda aan de kunstacademie. Ik wilde de tweede" Roger Dean worden. Twee jaar had ik no dig om erachter te komen dat mijn dromen niet correspondeerden met mijn talenten. Dat heet volwassen worden. En Travis? Die liet ik in zekere zin ook achter me. 'Taxidri ver' is nu weer gewoon een film voor me en niet meer het projectiescherm van mijn eigen onzekerheden. u,uc,c„uc exemplarenue atremzia voor oe moe. nodig te hebben'. last geven. Waarschijnlijk is het een dieren nog wel eens verjagen." media@wegener.nl ||g§| 024-3650570 Zaterdag 29 januari 2011 Gerard Joling keert na zijn burn-out terug in Sterren dansen op het ijs, waarin onder andere Inge de Bruijn en Danny de Munk (rechtsonder) voor de winst strijden. foto's Rick Nederstigt/GPD V» i t -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97