m 27 wonen kinderen is de vervulling van een langgekoesterde droom SI B wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 29 januari 2011 Op de "meubelbeurs in Keulen presenteren de Nederlandse meubelmerken steevast veel nieuwe ontwerpen. Inkopers, woonliefhebbers en journalisten laten zich er graag door verrassen. Een paar highlights. door Suzanne Dijkstra en Cor-Peter Pasma Tafel Pivot met uitbreiding. Arco: nieuwe iconen Voor het Nederlandse Arco was de presentatie in Keulen extra span nend. Het is de eerste presentatie van lorre van Ast als algemeen di recteur van het familiebedrijf. Verschil met eerdere jaren is er echter niet omdat Van Ast al langer als creatief directeur verantwoordelijk was voor diezelfde collectie. Arco blijkt verder te werken aan de inge slagen weg mét opvallende en markante meubels. Zo is het in 2008 geïntroduceerde Pivot bijzettafeltje langzaam aan het uitgroeien tot één van de Arcö-iconen. Dit jaar komen ze met een uitbreiding. De Pivot is er nu in twee variaties: De Pivot Desk, waarmee het een han dig werktafeltjes is geworden. En de Pivot Vanity, een make-uptafel met een uitsparing in het tafelblad, waarin een spiegel geplaatst kan worden. www.arco.nl Tafelserie van Marcel Wolterinck. Linteloo: rijzende ster Linteloo verdeelt primeurs over het jaar, maar toonde in Keulen wel nieuwe meubels. Zoals de bank Njoy van Jan des Bouvries, die een modernisering blijkt van klassieker Enjoy. Ditmaal kreeg de bank een zachtere uitstraling met viltachtige bekleding en een festonsteek als stiksel op de naden. Onder de naam Verden geeft het meubel- merk ontwerpers de kans een complete collectie neer te zetten. Dit jaar is Marcel Wolterinck aan de beurt. Hij is van oorsprong bloem- binder en decorateur en specialiseerde zich gaandeweg in interieurar chitectuur en -ontwerp. In de Verden Collectie valt zijn tafelserie op. In het tafelblad is een subtiel patroon verwerkt dat de tafel een klas sieke uitstraling geeft. www.linteloo.com www.verden-collection.com De Barilo. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl De bijzettafeltjes Tor. Montis: speels en kleurrijk Meubelmerk Montis liet zien wat het effect is van de verschillende soorten en kleuren bekleding. Bank Fox, nieuw in de collectie, was te zien in zowel leder als stof Met deze bank richt Montis zich op een jongere doelgroep die een goede bank wil en houdt van strak design. De bank combineert goed met de bijzettafeltjes Tor. De ontwerpers Ralf Lambie en Johan van Hengel wonnen met deze eigenwijze tafel tjes met een handgreep de Elle Design Talent wedstrijd. Montis nam Ze op in de Moritis+ collectie. Het tafeltje werd in Keulen voor het eerst gepresenteerd. www.montis.nl Salontafel op schragen van Scholten en Baijings. Gelderland: nieuwe stappen Na jaren van afwezigheid in Keulen zocht meubelmerk Gelderland een alternatief om de oosterburen te bereiken met hun meubels. Dat vonden ze in designcentrum Design Post, tegenover het beursge bouw. Gelderland heeft in deze showroom een permanente plek ge kregen. Tijdens de beurs gaf het merk een aftrap met veel nieuwe meubels. Onder andere een bijzondere salontafel op schragen van ontwerpduo Scholten en Baijings. En liefst twee nieuwe banken van lan des Bouvrie. Bank 7630 heeft een extra hoge rug en een zachte vorm. Het andere model, de 7610, heeft de echte 'Des Bouvrie voor Gelderland'-kenmerken waarmee hij ooit bekend is geworden. Want de bank is kubistisch en heeft een los zitkussen. www.gelderlandgroep.com Ill* Ellis Reichgelt ontwierp zelfde binnenkant van haar Braziliaanse huis. Hoe doe je dat dan? „Ik geef trampolinelessen aan de dorpsjeugd. Omdat op een gege ven moment bleek dat de meisjes er bij inschoten, geef ik nu ook zumba-lessen. En die slaan ook bij de volwassen vrouwen aan." Springen en dansen tegen armoede? „In zekere zin wel. Het zijn mooie middelen om samenwerking te sti muleren. Maar ook om concentra tie, motoriek én sociaal gedrag te verbeteren. Veel kinderen hebben op jonge leeftijd al een treurige ge Eilis Reichgelt en zoon Jimi. foto's ER wie Ellis Reichgelt (45), Jimi Linden (9) beroep eigenaar stichting Beleza Pura Bahia (www.belezapurabahia.nl) eerder Nijmegen, Portugal nu Serra Grande, Brazilië (sinds september 2005) schiedenis, met misbruik en ge weld. Het gezin als thuisbasis ont breekt vaak, dat doet het gedrag geen goed. Met dit project probe ren we ze het een en ander bij te brengen. Het werkt, merk ik zelf en hoor ik van de onderwijzers." Afgaand op de foto: tussen die armoe de is jouw huis zeker een witte raaf? „Als het midden in het dorp zou staan wel, ja. Maar ik woon er 3 ki lometer buiten. Daar staan wel meer van dergelijke huizen." Ziet er mooi uit! „Heb ik zelf ontworpen. Althans, de binnenkant. Als basis nam ik een huis dat mijn ex-man ooit voor een klant bouwde. De afme tingen daarvan, 9 bij 9 meter, vond ik groot genoeg. Vervolgens heb ik de binnenkant helemaal op nieuw ontworpen. En alles zo, dat het goed verkoopbaar is. Want ik weet niet of ik hier eeuwig blijf" En toen zeiden de bouwers: wie heeft dit bedachtdit kan helemaal niet! „Ha, ha, nee hoor. Het klopte alle maal precies. Ik heb vijfjaar in de makelaardij gewerkt, dus dan krijg je wel de nodige bagage mee." Ingericht met mooie, exotische, Brazi liaans spullen? „Nee, je hebt hier niet zo veel op dat gebied. Ik gebruik het meubi lair dat ik in Portugal al had. Als je in Brazilië eenmaal een verblijfs vergunning hebt, heb je het recht één keer een container belasting vrij in te voeren. In mijn geval is die gebruikt voor meubilair." En 's avonds op het terras, strand op een steenworp afstand, laat je het zware werk van je schouders glijden? „Ie zou zeggen dat het werk geeste lijk heel zwaar is, maar ik kan goed omgaan met mijn werk en de armoede hier. Ik dóé gewoon en denk er verder niet al te veel over na. Maar het strand is op 150 meter en dat is inderdaad heerlijk. Ik ga er dagelijks wandelen." Reageren en aanmelden? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93