binnenland 17 'Geen wonderdieet, maar minder eten' Nu 3 liter voor de prijs van 2,5 liter! Kamer twijfelt over politiepistool Bolhaar volgt en wi opheldering van Opste ten ais super-pg Papieren defensie op de stoep Slachtoffers Van Anraat eisen van hem tonnen Software schreef dubbel af X International Micron m Mie zaterdag 29 januari 2011 I. S „-^ÏC - ggg - - g - ..T?TZ~-.,K JSgK !g r •i i. ij Brouwer op utrecht - Defensiemedewerkers hebben donderdag in Utrecht ver trouwelijke informatie aan de straat gezet. Dat meldde RTV Utrecht gisteren. Een voorbijgan ger die de papierer) in containers aantrof, bracht enkele ervan naar de Utrechtse regionale omroep. Tussen de paperassen zaten lijsten met mobiele nummers van mede werkers van Defensie en een smoe lenboek waarin onder meer hob by's en familieleden van medewer kers stonden vermeld. Ook werd een plattegrond aangetroffen van een logistiek centrum van Defen sie in Rhenen, dat op Google Maps onherkenbaar is. Een woordvoerster van Defensie maakte gisteren bezwaar tegen de term 'vertrouwelijk'. Zij wees erop dat het niet gaat om geheime of ge classificeerde gegevens. „Hoewel het natuurlijk absoluut niet dè be doeling is dat dergelijke informatie op straat ligt." De papieren zijn af komstig van de Dienst Vastgoed Defensie in Utrecht. Die is bezig met een verhuizing. Medewerkers zetten containers met documen ten klaar om te worden opgehaald voor vernietiging. Normaal blijven ze dan op het eigen defensieter rein, maar dat was op deze vesti ging niet mogelijk. Zo kwamen de containers op de weg. den haag - Een groep slachtoffers van mosterdgasaanvallen in Irak en Iran eist in totaal 375.000 euro schadevergoeding van de veroor deelde Nederlandse zakenman Frans van Anraat. Het gaat in to taal om vijftien benadeelden die per persoon een claim van 25.000 euro hebben neergelegd, laat hun advocate Liesbeth Zegveld weten. De rechtbank in Den Haag behan delt de eisen voor schadevergoe ding maandag. De vijftien betrok kenen willen compensatie van de handelaar, omdat Van Anraat in de jaren tachtig op grote schaal chemicaliën aan het regime van Saddam Hussein leverde. Dat regime in Irak gebruikte de stoffen voor het maken van het gif tige mosterdgas dat tijdens bom bardementen werd gebruikt. Van Anraat kreeg daarvoor in Neder land een celstraf van 16,5 jaar. Veel van de slachtoffers zijn door de aanvallen blijvend invalide ge worden. Zij lijden aan ernstige longbeschadigingen, blindheid, huidaandoeningen en ademha lingsklachten. Het hof in Den Haag constateerde dat de Nederlan der 'uit grof winstbejag' handelde. Ook liet hij nooit blijken dat hij be sef van schuld had. zie onze website:binnenland CNN besteedde in 2005 veel aandacht aan Van Anraat den haag - Er zijn twijfels gerezen omtrent de keuze voor het nieuwe politiepistool, de SIG Sauer PPNL. Naar een Nederlandse wapengroot handel en een Rotterdamse agent die bij de aanbesteding van het pis tool zijn betrokken, loopt een cor ruptieonderzoek. Zij worden ver dacht van schimmige praktijken bij de aanbestedingsprocedure voor pepperspraybusjes. De Tweede Kamer wil ophelde ring van minister Opstelten. „Klaarblijkelijk blijft hier een lucht je aan hangen", zegt CDA-Kamer- lid Cörüz. „Dat mag nooit, zeker niet in relatie tot de politie." sssESsmBasBsmmsm amsterdam - Al die wonderdiëten waaruit Nederlanders met goede voornemens kunnen kiezen, ze lei den alleen maar tot verwarring over wat gezond is of niet. Dat constateert scheidend hoogle raar voeding en gezondheid Mar- tijn Katan, die gisteren zijn af scheidsrede hield aan de Vrije Uni versiteit van Amsterdam. Katan ziet grote aantallen wanho pige, dikke mensen en geen enkel dieet helpt. „Dus klampen ze zich aan het volgende vast. Waar een markt is, zijn aanbieders. En dit is een heel aantrekkelijke markt." Maar al die diëten scheppen ver warring volgens Katan. „Diëten die het moeten hebben van meer eiwit, of minder vet, of een lage Ook de PW verlangt duidelijk heid. „Want die peppersprayzaak heb ik altijd dubieus gevonden", zegt Kamerlid Hero Brinkman. Het is nog onduidelijk wat de stand van zaken is van het onder zoek naar de pepperspray. Niette min besloot het ministerie naar aanleiding van dit onderzoek ook de aanbesteding van de SIG Sauer tegen het licht te houden. Er zou den geen onvolkomenheden zijn gevonden, aldus het ministerie. De groothandel Technisch Bureau Muffer (TBM), officiële verkoop agent van SIG Sauer, wil niet in houdelijk reageren. „Het ministe- glycemische index, zoeken onder de verkeerde lantaarnpaal. Er is geen 'quick fix'." We leven hier niet in Noord-Ko- rea, zegt Katan, op iedere straat hoek kun je iets lekkers krijgen. „Ons gedrag wordt gevormd door onze omgeving, maar die hebben we zelf zo gemaakt. Dat komt voort uit onze instincten: eten, eten, eten." Volgens sporttrainer en voedings consulent Erica Wesley zijn de mensen te gefixeerd op hun weeg schaal. „De meeste diëten bevorde ren geen gezond eetpatroon. Vaak laten ze vooral voedselgroe- pen weg. Ik zag laatst op televisie een afvalshow waarbij mensen als lunch alleen maar een krentenbol rie zag geen beperkingen. We heb ben vertrouwen in de goede af loop", aldus TBM-baas Evelien Kienhorst. De Rotterdamse agent heeft een rol gespeeld in het aanbestedings proces van het nieuwe pistool, weet WD-Kamerlid Jeanine Hen- nis-Plasschaert. „Conclusie van on derzoeken is dat de man geen rol van betekenis heeft gespeeld", zegt Hennis-Plasschaert. Kamerlid Attje Kuiken van de PvdA: „De gang van zaken is bui tengewoon curieus. We kunnen niet het risico lopen dat er straks iets mis blijkt te zijn." mochten en een glas light-drink- yoghurt. Dan wordt je bloedsuiker- spiegel snel veel te laag. Mensen moeten gewoon natuurlijker, even wichtiger leren eten." De oplossing, stelt hoogleraar Ka tan, zit in minder eten, minder 'lekker' eten en minder makkelijk eten. „Maar dat lukt nooit als we onze omgeving niet veranderen. In een aantal Franse steden werd het onderwijs aangepast, er wer den fietspaden aangelegd, mensen leerden koken en winkelen. Dat maakte pas verschil uit. Ik zeg al tijd: de wethouder stadsontwikke ling is veel belangrijker dan een ei- witdieet. Als je aan alle kanten ver leiding om je heen hebt, zal het moeilijk lukken." den haag - Herman Bolhaar volgt deze zomer Harm Brouwer op als voorzitter van het college van pro cureurs-generaal, de top van het Openbaar Ministerie. Bolhaar is nu nog hoofdofficier van justitie in Amsterdam en was eerder procureur-generaal. Harm Brouwer zit het college van PG's voor sinds juni 2005. Hij volg de toen Joan de Wijkerslooth op. Onder Brouwer is het OM meer in de openbaarheid getreden over lo pende strafzaken. De organisatie liet zich niet meer onbetuigd als in de media werd bericht over de handel en wandel van het OM. den haag - De problemen met de geldautomaten van SNS Bank, waardoor ING-klanten werden ge confronteerd met een dubbele af schrijving nadat ze hadden ge pind, zijn opgelost. ING-klanten die dinsdag en woensdag hadden gepind bij een geldautomaat van SNS Bank kre gen een dubbele afschrijving voor hun kiezen. „Het ging daarbij om alle geldautomaten van SNS Bank in Nederland", aldus een woord voerder. „Er was sprake van een softwareprobleem, maar dat is in middels verholpen." Volgens SNS Bank hebben de gedupeerden hun geld weer terug. De bank is gisteren door de Autori teit Financiële Markten (AFM) be boet wegens nalatigheid in advise ring van klanten in buitenlandse beleggingsfondsen. Het ging onder meer om fondsen die belegden in constructies gelieerd aan beleg gingsfraudeur Bernard Madoff SNS Bank gaat mogelijk in beroep. De twee bestuurlijke boetes van ie der 30.000 euro betreffen de perio de januari 2008 tot en met mei 2009. Volgens de AFM heeft SNS onder meer nagelaten klanten te wijzen op de risico's van buiten landse beleggingsfondsen die niet onder (adequaat) toezicht staan. Martijn Katan yachtpaint.com frw 1 jtf e. AkzoNobei Our World is Water O.a. verkrijgbaar bij: Van der Rest Nautic - Kats Hansa Watersport - Wilhelminadorp De Zuidschor Watersport - Wolphaartsdijk Jos Boone B.V. - Middelburg De Arne - Arnemuiden Busmariteam -SintAnnaland Delta Marina - Kortgene Delta Yacht - Colijnsplaat Jachtwerf Duivendijk - Tholen Jachtwerf de Grevelingen - Scharendijke Aricom - Terneuzen Bijl Watersport - Brouwershaven Mulder Yachtservice - Zierikzee Vermeulens Jachtwerf - Terneuzen Visser Watersport - Bruinisse Luteijn - Axel Zwemer Watersport - Kamperland Yerseke Watersportservice - Yersèke Kosten Watersport - Breskens Jachtwerf Delta - Breskens Van Dongen Verf B.V. Gerard Walschapstraat 14 3245 MD Sommelsdijk T: 0187 - 482381 F: 0187 - 482878 E: info@vandbngenverf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7