Wijermans geeft rentree glans Aerssens verrast op NJK in 341 sport jong Ambon-TVC op dinsdagavond Luctor'88 komt niet in actie dit weekeinde Trainingsritten van Theo Middelkamp Veel wedstrijden afgelast door vorst Theo Zoontjes snelste Zeeuw op Weissensee NJK Manon Aerssens uit Sint Kruis zwemt een uitste kende tijd tijdens het Nederlands jeugdkampioen schap in Terneuzen. Ze wint een gouden medaille. zaterdag 29 januari 2011 MIDDELBURG Het restant van de gestaakte beker wedstrijd tussen Jong Ambon en TVC Breda wordt komende dins dag gespeeld. Het treffen wordt op het vierde veld van sportpark de Kmitmolen in Middelburg afge werkt. De aanvang is 20.00 uur De ontmoeting wordt hervat bij een 1-0-stand in het voordeel van TVC. Er zijn 32 minuten te gaan. Het duel werd op 16 januari ge staakt door scheidsrechter Jan de Crom, nadat er ophef was ontstaan over een beslissing. Hij gaf een spe ler van TVC ten ontrechte rood. HEINKENSZAND De wedstrijd tussen BW'63 en Luc tor'88 gaat zondag niet door. Het duel in de vierde klasse B van het zondagvoetbal is uitgesteld in ver band met het overlijden van Rene Simonse. Hij was als vrijwilliger en supporter nauw verbonden aan de voetbalclub uit Heinkenszand. Niet alleen de wedstrijd van de hoofdmacht is afgelast. Ook de thuis- en uitduels van alle overige teams bij Luctor'88 vinden geen doorgang. Het is nog niet bekend wanneer de duels worden inge haald. MIDDELBURG De wielervereniging Theo Middel kamp begint in de aanloop naar het wegseizoen weer met trainings ritten. Er wordt gereden bij Den In- kel in-Kruiningen. De trainingswedstrijden zijn op 19 januari, 5,12,19 en 26 februari De aanvang is 13.30 uur. Zaterdag 19 februari geldt de wed strijd als clubkampioenschap van Middelkamp. Per categorie is de eerst aankomende Middelkamper clubkampioen. Meer info op www.theomiddelkamp.nl KAARST De KNVB heeft de voetbalwedstrij den in de categorie B van het dis trict Zuid 1 voor zaterdag afgelast. Dat betekent dat veel jeugdteams en lagere seniorenelftallen niet in actie komen. Reden is de slechte staat van veel voetbalvelden door de aanhoudende vorst van de afge lopen dagen. In de A-categorie is vooralsnog geen sprake van een algehele afge lasting. Per club zal worden beke ken of deze wedstrijden door kun nen gaan. MIDDELBURG Theo Zoontjes uit Koudekerke was gisteren de snelste op de Weissen see tijdens de tweede toertocht van 200 kilometer. De omstandig heden waren pittig, omdat het een uur na de start (7.00 uur 's och tends) licht begon te sneeuwen. Er gingen S43 rijders van start. Uitslagen Zeeuwen (200 km): Theo Zoontjes (Koudekerke) 7.41.57.9 uur; Jo- han Gijzel (Yerseke) 8.13.53 uur; Pierre Cammaert (Oostburg) 8.23.39.4 uur; Bram Kamerling (Kruiningen) 8.46.07.3. 125 km: Albert Jan Ars (Axel) 7.01.03.6. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Wie in de tweede editie van de Masters of Dressage van de Stichting Hippi sche Sport Zeeland vooraan wil staan moet de basis, de rijkunst, goed beheersen. Dat bleek gisteren uit de hoge scores. Miranda Wijer mans liet gisteren in manege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land met een overtuigende over winning in M2 zien dat ze met Zi- dane dit goed voor elkaar heeft. Ju rylid Lieveke Goossens: „Een hele mooie combinatie. Een paard dat heel fijn kan bewegen en door Mi randa netjes wordt voorgesteld." Miranda Weijermans mocht na een jaar afwezigheid met de ruin Zidane op een uitstekende rentree terugkijken. De amazone uit Zou- telande reed de expressief bewe gende Stedinger-zoon met 69,33 procent in M2 naar het oranje ere- lint. Vooral in de draf en uitge strekte gangen vormde ze met de donkerbruine viervoeter een fraai plaatje. Weijermans: „Je traint na tuurlijk wel, maar na zo'n lange tijd mis je toch wedstrijdritme en vraagt je af hoe je paard het weer op pakt. En zelf ben je toch ook wat gespannen. Maar Zidane gaf mij gelijk bij binnenkomst een goed gevoel. Hij bleef uitstekend bij de les en werkte goed mee." Wilma Salm liet zien dat ze met de hengst Arrevederci klaar is voor de titelstrijd zaterdag in Heinkens zand. De amazone uit Yerseke stuurde de mooi bergopwaarts gaande San Remo-zoon met 66,33 procent naar de tweede plaats. Als de voortekenen niet bedriegen belooft de strijd om de Zeeuwse ti tel in Zt spannend te worden. In de 'generale repetitie' bij de Mas ters of Dressage stelde Samantha Miltenburg met de merrie Carati- na Z alvast haar kandidatuur. De amazone uit Ritthem reed de in de uitgestrekte en traverse uitblin kende Caretano Z-dochter met 66,76 procent naar de overwin ning. Zij bleef hiermee Peter Klaas- se met de mooi in balanslopende Cabochon-zoon Zephyr (66,17 pro cent) nipt voor. „Cararina was goed wakker. Als ze zo lekker fris is toont ze als klein paardje ook veel meer. Het is wel zaak om ze dan goed bij mij te houden. Maar dat lukte uitstekend", vertelde Sa mantha. Over de kansen op de ti tel durfde ze geen uitspaak te doen. „Als je het verschil met Peter ziet kan het alle kanten uit. En wij zijn niet de enige twee kan didaten. Dinja van Liere maakte met Diesel Fuel For Live nogal wat foutjes, maar ik zie haar nog altijd als één van de favorieten." In de Z2 revancheerde Dinja van Liere zich met Zibbedy's Way. De amazone uit Kapelle stuurde Saros van 't Gestelhof-dochter met 67,35 procent naar de zege. Zij bleef San- toucha van der Meij met Gasady's Caruso H ruim twee procent voor. jBekijk de video van het zwemmen op onze site www.pzc.nl Op de eerste dag van het NJK behaalden de Zeeuwen vijf medailles: één keer goud, drie keer zilver en één keer brons Casper Zwier maakte een sterke indruk op de 400 meter vrije slag tijdens de eerste dag van het Nederlands door René van Stee terneuzen - De eerste ochtendses sie van het Nederlands jeugdkam pioenschap (N]K) zwemmen kor te baan in Terneuzen leverde giste rochtend meteen een fraai Zeeuws succes op. Manon Aerssens uit Sint Kruis was daar op het eerste nummer van de dag verantwoorde lijk voor. De ti-jarige zwemster van Scheldestroom pakte bij de ju nioren 1 het goud op de 400 meter vrije slag. Haar tijd van 4 minuten 54 seconden en 66 honderdsten be tekende een verbetering van haar persoonlijk record met ruim 25 se conden, dat zij ruim een half jaar geleden ook in Terneuzen zwom. Uiteraard was de West Zeeuws-Vlaamse diktevreden over haar prestatie. Een kleine twee uur later moest ze ook aan de bak op de 100 meter vlinderslag. Daarop behaalde zij een zesde plaats. Een verbetering van haar beste tijd zat er dit keer niet in. Aerssens maal de er niet om. „De vlinderslag is m'n slag eigenlijk niet. Daarom is die zesde plaats best redelijk. En goud op de 400 meter vrije slag is natuurlijk super", zei ze met een brede glimlach. Bjom Scherbeijn, net als Aerssens lid van Scheldestroom, veroverde drie keer een plak bij de junioren 3. De 15-jarige Aardenburger be haalde zilver op de 200 meter rug slag in een persoonlijk record van 2,12.64. Later op de ochtend was er een bronzen medaille op de 50 me ter vrije slag. Ook op dit nummer zette Scherbeijn een persoonlijk re cord neer; 24,89 seconden, 's Avonds voegde de jeugdige West Zeeuws-Vlaming er een zilveren medaille op de 100 meter vlinder slag aan toe. Hij bleef met 59,30 se conden net iets achter bij zijn bes te tijd van 59,12 seconden. Scherbe ijn keek tevreden terug op de eer ste dag van het N]K. „Op vier starts drie medailles halen is heel mooi. Vooral die derde plaats op de 50 vrij is een goede prestatie. Vorig jaar werd ik nog vijfde." Op basis van de inschrijftijden is Scherbeijn vandaag favoriet op de 100 meter schoolslag en de 200 me ter wisselslag. „Op de 200 wissel hoop ik het Nederlands record te verbeteren. Dat staat nu al offi cieus op mijn naam, maar morgen moet het dan echt maar eens ge beuren. Ik kijk er heel erg naar uit." Casper Zwier (Luctor et Emergo) begon zijn toernooi eveneens met een topklassering. Hij finishte bij de junioren 2 op de tweede plaats op de 400 meter vrije slag. In eer ste instantie keek hij enigszins be teuterd. „Ik had veel liever gewon nen", zei hij vlak na zijn race. Tot dat de 13-jarige Zierikzeeënaar in de gaten kreeg dat hij met een tijd van 4.24,36 minuten liefst achttien seconden van zijn persoonlijk re cord had afgesnoept. „Helemaal top", klonk het toen enthousiast. Zwier, Nederlands kampioen in zijn leeftijdscategorie op de 1500 meter, vertelde meteen daarna ook dat hij op en top gemotiveerd was om vandaag te vlammen op de 200 meter vrije slag. Op dit num-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76