Droomvlucht komt FNV wil eigen bootliedenbedrijf voor Vlissingen 261 zeeland SGP doet niet mee aan loze beloften Weer fijn om liberaal EXPERIMENT Studenten proberen tevergeefs zelfgemaakt Tietsvliegtuig' ERKIEZINGEN zaterdag 29 januari 2011 mervakantie, maar voor het pro ject zelf hadden we slechts tien we ken de tijd." In die weken is keihard gewerkt, klinkt het uit de monden van alle aanwezige trotse vaders, moeders en vriendinnen. „Ik wil nou einde lijk wel eens zien waar hij de afge lopen tijd zo druk mee is ge weest", zegt een van de meisjes. Ook de ouders van Bas Overtoom zijn er. Hun zoon heeft als project leider de eer het vliegtuig straks met behulp van zijn eigen benen de lucht in te 'fietsen'. Vader Tom: „Ze hebben alle materialen zelfbij elkaar gesprokkeld. Er was vijfdui zend euro beschikbaar, maar met de buizen alleen zit je al aan dat bedrag", vertelt hij, terwijl hij met een wat zorgelijke blik in de ogen zijn zoon volgt. „Ze zijn nog nooit met het toestel naar buiten ge weest. Bovendien waait het eigen lijk te hard. Als bij een val die bui zen breken, krijg je hele scherpe punten." De harde wind baart ook Jesse van door Ben Jansen GOES - FNV Bondgenoten wil een eigen bootliedenbedrijf voor de Vlissingse haven oprichten. De bond voelt zich daartoe gedwon gen als de directie van de Vlissing se Bootliedenwacht (VLB) niet in bindt in het arbeidsconflict over het werkrooster bij het bedrijf. Niek Stam van FNV Bondgenoten ontvouwde het plan gisteren tij dens een solidariteitsmanifestatie in Goes voor de nu al zes weken actie voerende werknemers van VLB. Hij vertelde in gesprek te zijn met een investeerder die een nieuw be drijf voor het aan- en afmeren van zeeschepen en andere diensten in en rond de haven van de grond wil helpen tillen. Een bootliedenbedrijf moet erken ning hebben van havenbeheerder Zeeland Seaports. Stam rekent er op dat dit geen probleem zal zijn omdat het havenbedrijf wat goed te maken heeft naar de vakbond. De havenmeester van Zeeland Seaports heeft ervoor gezorgd dat eind december bootlieden van bui ten Zeeland in de Vlissingse haven aan de slag gingen, waardoor VLB besmet werk kon uitvoeren. Zee land Seaports heeft toegegeven dat dit niet in de haak was. FNV Bondgenoten wil het eigen bootliedenbedrijf achter de hand hebben als VLB blijft volhouden niet meer met de bond te willen praten en blijft weigeren de veer tien actievoerders weer aan het werk te laten gaan. Stam: „Laat er bij geen enkele werkgever in Zee land twijfel over bestaan: de bond zorgt voor zijn leden." Die veertien actievoerders werden tijdens de door ongeveer honderd vijftig belangstellenden bezochte solidariteitsmanifestatie toege juicht als de 'moedigste mannen van Zeeland'. Landelijk voorzitter van FNV Bondgenoten, Henk van der Kolk, en vertegenwoordigers van andere FNV- en CNV-bonden kwamen de actievoerders een hart onder de riem steken en zorgden ook voor financiële ondersteu ning. Ondanks dat het aantal actievoer ders bij VLB beperkt is, beschou wen de bonden het arbeidsconflict als een hoogst ernstige principiële zaak, omdat werknemers en bon den het recht wordt ontzegd om actie te voeren en omdat werkne mers worden uitgesloten. Met vereende kracht proberen de studenten het vliegtuig voldoende snel heid te laten maken. Met een vaartje van 30 kilo meter op een halve meter boven de grond vliegen, dat was de bedoeling. De tien weken voorbereiding bleken echter niet voldoende. door Domien Huijbregts Het had een glorieuze dag moeten worden voor vijf studenten luchtvaarttechnolo gie van hogeschool InHolland in Delft. Terwijl de toe gestroomde pers toekeek, zouden ze met hun zelfontworpen én zelf gebouwde, door menskracht aan gedreven 'fietsvliegtuig' het lucht ruim kiezen. Het mocht niet zo zijn. Dat lag niet aan de setting: na dat ze meerdere vliegvelden had den benaderd, kregen de studen ten uiteindelijk van vliegbasis Woensdrecht toesteming het expe riment op de startbaan uit te voe ren. Het reguliere vliegverkeer werd er zelfs voor stilgelegd. Weinig verbazend dat onder die omstandigheden de spanning tij dens het opbouwen van het vlieg tuig van de gezichten van de jonge luchtvaarttechneuten is af te le zen. Het vijftal is met nog maar een half uur te gaan voor de start, nog druk in de weer met zeil, stan gen en touw. De straffe, ijskoude wind, die de vingers stram en pijn lijk maakt, maakt de klus er niet makkelijker op. „De spankabels moeten nog en ook het staartstuk ontbreekt", zegt Remco Bakker. „Het idee is al ontstaan in de zo- Teleurstelling bij de studenten én hun meegekomen vriendinnen als de proef na enkele pogingen wordt afgeblazen. De actievoerders worden toegejuicht als de 'moedigste mannen van Zee land'. foto Willem Mieras door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De SGP wil 2 maart niet alleen op principiële gronden stemmen binnenhalen, maar hoopt ook vooral dat de keus van de kiezers op de partij valt omdat de SGP ook praktisch is. En dege lijk. Een partij wars van verkie zingsretoriek, die niet van zins is iedereen naar de mond te praten. George van Heukelom is de enige SGP-gedeputeerde in Nederland en zijn achterban is zuinig op hem. Liefst zien de SGP'ers dat ook in de andere provincies ten minste eén iemand de kans krijgt beleid te maken naar het Woord, maar als dat niet lukt, dan in ieder geval weer in Zeeland. De aftrap van de SGP-campagne voor de Statenverkiezingen vond gisteravond plaats in de ds. Aan- geenbrugschool in Terneuzen. Geen ludieke happening, maar een bijeenkomst die begon met het zingen van Psalm 227. Fractie medewerker Harold van de Velde was zeer tevreden over de op komst van zo'n vijftig belangstel lenden, hoewel hij ook moest toe geven dat die avond desondanks niet veel nieuwe stemmen binnen gehaald zijn. Op letterlijk een enke ling na, bestond het publiek uit trouwe volgelingen en stonden Van Heukelom, fractievoorzitter Goos Roeland, fractielid Joan van Burg en SGP Tweede Kamerlid El- bert Dijkgraaf, als het ware voor ei gen parochie te preken. De SGP-Statenfractie hadden wél heel wat uit te leggen aan de achterban, over haar stand punt inzake de ontpoldering. Ge ëmotioneerd leg de Statenlid Van den Burg met de rug tegen de muur te hebben gestaan. Hij kreeg steun van Dijkgraaf De SGP-politie- kers wezen het pu bliek erop dat juist zij in deze tijd de ambassadeurs zijn van de partij. En daarmee indirect een ambassa deur van Hem. Provinciale Staten M M r/T-v" www.pzc.nl/statenverkiezingen KAMPERLAND - De WD blaakt van zelfvertrouwen. De Statenverkie zingen kunnen weinig anders dan een mooi resultaat opleveren en een meerderheid voor de (gedoog-)coali- tie WD, CDA en PW in de Eerste Kamer gaat ook wel lukken. Het is weer fijn om libe raal te zijn. De verlate nieuw jaarsreceptie an nex campagne start van de WD, gisteren in Kamperland, trok dan ook veel belangstelling. „Ik heb het bij dit soort gelegenheden wel eens minder gezien", zei een voor aanstaand WD-lid, terwijl hij met welgevallen de ongeveer tach tig aanwezigen monsterde. Maar winning mood of niet, er moet nog wel voor gewerkt wor den, waarschuwde Zeeuws Twee de Kamerlid André Bosman. „Nie mand mag denken: de WD zit in de lift, dus ik laat dat stemmen op 2 maart maar zitten. Nee, nie mand mag thuisblijven." Lijsttrekker Sjoerd Heijning presen teerde enkele prettige oneliners waarmee zijn ploeg de komende vierenhalve week de boer op gaat: 'Meer ruimte en minder orde ning', 'Toeristen brengen vakantie geld' en 'Minder overheid bete kent minder belasting'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72