241 zeeland 'Provincie moet verlies vergoeden' Rampenplannen nog steeds niet actueel Grijp deze kans! GOESE SCHANS Vertraging kost geld Chaletpark verrijst in Kattendijke HERRIE IN HET HOTEL MEEST GELEZEN Word-cursus voor Borselse senioren Seniorweb start weer met computerlessen Draulans geeft lezing over evolutie 'Motie tolvrije tunnel heeft ook een risico' Politie zoekt eigenaar rvs-bakken zaterdag 29 januari 2011 Solliciteer nu voor een opleiding in de zorg. De BBL opleiding verzorgende IG start weer in september. T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl door Frank Balkenende Topkok Herman den Blijker helpt Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk. Video op www.pzc.nl/tholen 1. Man vraagt lagere straf voor mis handelen vrouw 2. Inbrekers belagen huizen en auto's STUUR UW TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - Een aantal Goese gemeente raadsfracties vindt dat de provin cie mede moet opdraaien voor ex ploitatieverliezen van het woning bouwproject Goese Schans. Dat loopt door een uitspraak van de Raad van State in december ruim een halfjaar vertraging op. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se kost die vertraging 'enkele tien duizenden euro's tot maximaal 100.000 euro', deelde ze donder dagavond in de raadscommissie mee. De zaak die voor de Raad van Sta te kwam, was aangespannen door De Hoop, het moederbedrijf van betoncentrale Haringman in Goes. De gedaagde partij was de provin cie. Gedeputeerde Staten hadden immers het bestemmingsplan Goe se Schans goedgekeurd, behou dens de kavel van Haringman. GS dachten dat het acceptabel zou zijn als gaandeweg het woning bouwproject een oplossing (lees: andere locatie) voor Haringman zou worden gevonden. De Raad van State oordeelde ech ter dat vooraf een oplossing voor Haringman had moeten worden bedacht. De hoogste bestuursrech ter vernietigde het goedkeuringsbe door Maurits Sep VLISSINGEN - Ondanks een harde toezegging door de Veiligheidsre gio Zeeland zijn de rampenplan nen voor Vlissingse bedrijven niet actueel. Burgemeester René Roep van Vlis- singen vindt dat niet acceptabel en heeft volgende week een gesprek waarin hij opheldering zal eisen. Roep zegt dat naar aanleiding van vragen van D66 over de rampen plannen voor Vlissingse bedrijven. De partij stelde een reeks vragen na de grote brand in Moerdijk en kele weken geleden. „Al in 2009 is om een actualisatie gevraagd. En in 2010 weer. De laat ste toezegging was dat de plannen voor 1 januari 2011 bijgewerkt zou den zijn. Weer is dat niet ge beurd", stelt Roep. Vanuit zijn vorige posten kent Roep het belang van actuele ram penplannen maar al te goed, merkt hij op. Als burgemeester van Maasbracht had hij in 1994 en 1995 te maken met overstromin gen. Ln zijn laatste gemeente Gilze en Rijen ligt het militaire vliegveld en waren er dodelijke slachtoffers en evacués na een koolmonoxide vergiftiging in een appartementen complex. Roep: „Je moet een rampenplan uit de kast kunnen pakken waar al les in klopt. Als het niet actueel is, staan er bijvoorbeeld verkeerde na men en telefoonnummers in." De burgemeester is niet alleen ver ontwaardigd dat de plannen niet bij de tijd zijn, hij betwijfelt ook of ze wel diepgaand genoeg wor den bijgewerkt. Het is van groot belang dat controles bij bedrijven regelmatig en goed worden uitge voerd én dat alle controlepunten goed worden 'afgevinkt' in de con trolelijsten, benadrukt hij. „Mis schien heb ik een andere interpre tatie van hoe de Veiligheidsregio heeft gewerkt, maar goed, dat hoor ik volgende week dan wel." In Vlissingen moeten vier bedrij ven een rampenplan hebben. De Veiligheidsregio benadrukt in een reactie dat het tot oktober vorig jaar de verantwoordelijkheid was van de gemeente zelf om te zor gen voor actualisering van rampen plannen. Vlissingen heeft daarbij hulp gevraagd, maar de Veilig heidsregio had het te druk. Wel is gezorgd voor hulp bij het actualise ren 'op hoofdlijnen'. Met een diep gaandere bijwerking wordt, zoals afgesproken met de gemeenten, ge wacht 'tot het nieuwe regionaal cri sisplan in 2011 klaar is en er een nieuw model voor rampbestrij- dingsplannen is ontwikkeld'. sluit van de provincie. Daarmee werd het bestemmingsplan in de prullenbak gemikt. Om die reden vindt GroenLinks dat de provincie het verlies moet vergoeden of minstens voor een deel. „Die is de schadeveroorza ker", zei fractievoorzitter Carel Bruring donderdag. Ook de WD zit op die lijn. Raadslid Stan Jasper- se: „Alles lijkt het gevolg van het feit dat door de provincie niet tij dig een locatie voor Haringman is gevonden. Ik verwacht dus wel iets van de provincie." De oplossing leek in zicht met het plan voor een nieuw bedrijventer rein Schorebrug) aan de Reimers- waalse zijde van het Kanaal door Zuid-Beveland. De gemeenteraad schoot dat echter in 2009 af Sinds dien zoekt de provincie, maar er zit weinig schot in de zaak. De Goese wethouders Jo-Annes de Bat en Loes Meeuwisse hopen dat er na de Statenverkiezingen, als er een nieuw dagelijks provin ciebestuur zit, weer vaart achter de zoektocht naar een plek voor 'nat' bedrijventerrein wordt gezet. Overigens heeft de provincie wel toegezegd een financiële bijdrage te zullen leveren aan de verplaat sing van de betoncentrale, waar mee de gemeente overigens de banden heeft aangehaald. HEINKENSZAND Senioren die iets meer willen we ten van het Windows-programma Word kunnen dinsdag 1 februari te recht in De Stenge in Heinkens- zand. Het gaat om basistechnieken, zoals een brief opmaken of plaatje invoegen. Er is plaats voor tien per sonen. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Opgeven bij de Senioren raad Borsele: 0113-311951 of sen.raadborsele@zeelandnet.nl KRUININGEN Stichting Seniorweb Zuid-Beve land in Kruiningen start binnen kort weer met de nieuwe compu terlessen in 'Ons Dorpshuis Krui ningen'. De cursus bestaat uit acht lessen en begint op 1 februari. Er zijn maximaal twaalf cursisten per dagdeel. De stichting is vanwege de vraag geneigd ook jongeren toe te laten. De cursus van acht lessen kost 85 euro. YERSEKE - De politie is op zoek naar de eigenaar van twee roestvrijstalen bakken. Op 20 januari werden aan de Kreeft in Yerseke een 32-jarige man uit de gemeente Halderberge en een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden voor diefstal van metalen. Achter de auto waar in ze reden was een aanhanger gekoppeld met daarop de twee bakken. Ver moedelijk zijn de bakken gestolen, maar bij de politie is daarvan nog geen aangifte gedaan. De politie is bereikbaar op 0900-8844. foto politie Zeeland BIEZELINGE Dr. Dirk Draulans geeft woensdag 2 februari in De HeyZon een uit eenzetting over de evolutie van mens en dier op aarde. Draulans, af gestudeerd in de biologie in Leu ven, is praktiserend wetenschap per, schrijver, avonturier en tv-ma- ker. Belangstellenden die willen weten waar ze vandaan komen zijn welkom om 20.00 uur. De en treeprijs bedraagt 6,50 euro. TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad steunt unaniem een motie van het CDA om de Wester- scheldetunnel zo snel mogelijk tol vrij te maken. Wethouder Co van Schaik wees de raad wel op een ri sico. CDA'er Jaap Scheele en PvdA' er Frank van Oorschot formuleer den afzonderlijk moties, maar kwamen op verzoek van meerdere partijen tot elkaar. De twee ver wachten extra tolinkomsten door het opwaarderen van de tunnel route tot internationale verbirf- ding. „Maar", zei Van Schaik. „als er minder tolinkomsten zijn dan verwacht, dan kan de provincie nu ook zeggen: Zeeuws-Vlamingen, betalen. We heffen langer tol." door Mieke van der Jagt ren tot een vakantiepark. Recreatie- onderneming Greenvillage uit Nij- KATTENDIJKE - Verschillende bedrij- kerk wil het park, waar uiteindelijk ven zijn hard bezig om de voormali- 55 chalets moeten komen voor vier ge Camping Kattendijke om te tove- of zes personen, in april openen. Te-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70